0

Slug وردپرس چیست؟ راهنمای عمیق تنظیم و ویرایش Slug وردپرس

بازدید 24


جای تعجب است که چگونه حتی یک جنبه کوچک از سایت شما تأثیر می گذارد. روشی که URL های خود را تنظیم می کنید می تواند سایت شما را در برخی مناطق ایجاد یا خراب کند. به عنوان مثال ، “حلزون حرکت” وردپرس را که برای هر پست و صفحه در وب سایت خود استفاده می کنید در نظر بگیرید.

ممکن است مهم به نظر نرسد ، اما صدای حلزون حرکت URL شما راه را برای بهتر شدن باز می کند بهینه سازی موتور جستجو (SEO). همچنین به کاربران روشی قابل خواندن برای دریافت متن سایت شما می دهد.

به همین ترتیب ، این پست به موضوع حلزونهای وردپرس متمرکز خواهد شد. ما همچنین به شما نشان خواهیم داد که چگونه آنها را بهینه کنید ، تا حداکثر مقدار را استخراج کنید.

Slug وردپرس چیست

به طور خلاصه ، یک حلقه وردپرس بخشی از URL شما است که بعد از نام دامنه اصلی می آید. به عنوان مثال ، موارد اخیر ما را در نظر بگیرید پست بررسی موضوع Kadence:

یک حلقه حلقه وردپرس در نوار URL.

این یک قطعه شناسایی برای پست یا صفحه شما است ، و به دلیل اندازه آن نام خود را می گیرد. اگرچه ، صفحه اصلی شما هرگز مثل حلزون حرکت نخواهد کرد ، زیرا این امر توسط نام دامنه اصلی شما مشخص شده است.

در برخی موارد ، یک پست یا صفحه ممکن است دارای چندین حلزون حرکت کند. طبقه بندی هایی مانند بایگانی دسته و برچسب و صفحات نویسنده را در نظر بگیرید:

چند حلزون حرکت کردن در نوار URL.

خطوط اینجا و آنجا تار می شوند ، زیرا برخی از جنبه های URL ممکن است به حلزون حرکت مرتبط باشد یا نباشد. به طور کلی ، شما کنترل کاملی بر هر یک از وبلاگ های وب سایت وردپرس خود دارید. علاوه بر این ، شما باید این کنترل را اعمال کنید ، زیرا الاغها نقش مهمی دارند. بیایید در مورد این بحث کنیم

چرا یک Slug وردپرس مهم است

ممکن است یک نگرانی جزئی به نظر برسد ، اما یک وردپرس وردپرس می تواند از چند طریق عمده به شما کمک کند:

 • شما می توانید به پست یا صفحه خود SEO افزایش دهید (بعداً بیشتر آن).
 • این یک عنصر قابل خواندن توسط انسان است که به بازدیدکنندگان کمک می کند تا تصمیم بگیرند که آیا می خواهند روی یک پست یا صفحه کلیک کنند.
 • شما می توانید یک نسخه مختصر از عنوان پست طولانی تر ارائه دهید. باز هم ، این تأثیر قابل خواندن و زمینه است.

با توجه به موارد بالا ، بهتر است در مرحله ایجاد یک پست یا صفحه ، روی حلقه های وردپرس خود کار کنید. در این مقاله در این مورد چیزهای بیشتری برای گفتن خواهیم داشت. در حال حاضر ، بیایید بر مزایای جستجوگرها و سئو استفاده کنیم.

چگونه یک Slug WordPress می تواند بر بهینه سازی موتور جستجو (SEO) شما تأثیر بگذارد

نکته مثبت اصلی در کار با Slug های وردپرس این است که چگونه می توانند SEO شما را بهبود ببخشند. مطمئناً هرچه SEO شما بهتر باشد ، میزان بازدید بیشتری نیز خواهید داشت. به همین ترتیب ، از بهینه سازی حلزونهای وردپرس خود چند مزیت کسب خواهید کرد:

 • خزنده های موتور جستجو قادر خواهد بود محتوای شما را سریعتر تجزیه و تحلیل کند. به این دلیل که یک حلزون حرکت واضح و مشخص است.
 • شما می توانید برای کلمات کلیدی مناسب با درصد موفقیت بالاتر رتبه بندی کنید. باز هم ، وضوح یک حلزون حرکت به این معنی است که تا آنجا که ممکن است دارای کلمات کلیدی باشد (اگر آن را به خوبی بهینه کنید).
 • همانطور که قبلاً اشاره کردیم ، یک حلزون حرکت بهینه سازی شده می تواند به بازدیدکنندگان کمک کند تا در مورد پست شما اطلاعاتی کسب کنند. بازدید و کلیک این نتیجه به معنی معیارهای بهتر برای سایت شما است. این کار تأثیر ناچیزی در SEO شما خواهد داشت.

به طور خلاصه ، قرار دادن حلزون وردپرس در شرایط بهینه به شما کمک می کند تا در نبردهای SEO در چندین جبهه پیروز شوید. قبل از اینکه به شما نشان دهیم چگونه ویرایشگرها را ویرایش می کنید ، بیایید کمی وقت بگذاریم و در مورد بهترین روش برای انجام این کار بحث کنیم.

چگونه می توان یک Slug وردپرس را بهینه کرد

تنظیم یک حلزون حرکت کردن به این دلیل نیست که به وردپرس اجازه دهید این روند را کنترل کند و آرام بنشیند. در حالی که وردپرس پس از ایجاد صفحه جدید ، یک Slug برای شما ایجاد می کند ، اما بهینه نخواهد بود.

خبر خوب این است که چند عمل جامع وجود دارد که باید در نظر گرفته شود ، و اجرای آنها آسان است:

 • اسلاگ را کوتاه نگه دارید. طول یک حلقه حلقه وردپرس باید در حدود سه تا پنج کلمه باشد.
 • از کلمه کلیدی تمرکز خود استفاده کنید. به نظر واضح است ، اما حلزون حرکت کردن شما باید حاوی کلمه کلیدی یا عبارت تمرکز پست شما باشد.
 • فقط از حروف کوچک استفاده کنید. دقیقاً مانند نام پرونده ها ، یک حرف کوچک را نگه دارید و به جای علائم دیگر ، از کلمات خط برای جدا کردن کلمات استفاده کنید.
 • در صورت لزوم تمرکز را اضافه کنید. اگر از کلمه کلیدی تمرکز برای پست یا صفحه استفاده می کنید ، تمرکز طبیعی در حلقه حلقه خود خواهید داشت. حتی در این صورت ، به دنبال حذف کلمات زائد از حلزون خود باشید تا تمرکز محتوا مشخص باشد.
 • در صورت لزوم از “کلمات تابع” استفاده کنید. کلماتی مانند “a” و “the” مورد نیاز نیست در حلقوی خود باشید ، مگر اینکه به شما در افزایش وضوح و تمرکز کمک کنند.
 • اسلاگ را همیشه سبز نگه دارید. به عبارت دیگر ، عناصر خاص زمان مانند سال را به یک حلزون قهوه اضافه نکنید. این به شما کمک می کند بعداً یک پست را بدون تغییر URL پست به روز کنید.

این ممکن است زیاد به نظر برسد ، اما هر یک از عناصر شما را به حداکثر فشار بهینه وردپرس نزدیک می کند. صرف نظر از این ، اگر نمی دانید چگونه ویرایشگرها را ویرایش کنید ، این دانش مفید نیست. بیایید در مورد این بحث کنیم

نحوه ویرایش Slugs وردپرس

قبل از اینکه به مراحل ویرایش خاص برویم ، لازم است ببینیم که وردپرس در وهله اول چگونه به شما کمک می کند تا حلزون های خود را تولید کنید. برای انجام این کار ، به آدرس مراجعه کنید تنظیمات> پیوندهای ثابت صفحه درون داشبورد وردپرس خود:

صفحه تنظیمات پیوند ثابت.

تنظیم ساختار پیوند ثابت یکی از اولین وظایفی است که هنگام راه اندازی سایت باید با آن مقابله کنید. این به این دلیل است که دریافت URL و ساختارهای slug از همان ابتدا برای شما و سئو شما بهتر است.

وجود دارد تعداد زیادی “برچسب” در دسترس برای کمک به شما در تنظیم ساختار مناسب ، اما ٪ پست٪ مثل حلزون حرکت کردن شما برای همه اهداف و اهداف است. در نسخه های قبلی وردپرس ، شما باید قبل از انجام هر کار دیگری در سایت خود ، تغییری ایجاد کنید.

اگرچه ، تیم توسعه فهمید که نام پست ساختار لینک ثابت ایده آل است. به این ترتیب ، اکنون تنظیمات پیش فرض برای پیوندهای ثابت شماست.

هرچند که صحبت از تنه حلزونهای فردی می شود ، روش دیگری وجود دارد. همانطور که اشاره کردیم ، وردپرس برای هر صفحه پست ، طبقه بندی و نویسنده ای که ایجاد می کنید ، اسلاگ ایجاد می کند. این در اکثر موارد بهینه نخواهد بود ، بنابراین ما کارهایی را باید انجام دهیم. بیایید با پست ها و صفحات شما شروع کنیم.

ویرایش Slugs برای پست ها و صفحات

چند مکان برای ویرایش اسلاید وردپرس در پست ها و صفحات شما وجود دارد. مستقیم ترین روش این است که برای ایجاد یک پست یا صفحه جدید هدایت کنید و به ویرایش آن بروید:

یک صفحه ویرایش جدید در وردپرس.

اگر به سمت راست صفحه نگاه کنید ، صفحه را مشاهده خواهید کرد پیوند ثابت جعبه متا با گسترش این نام دامنه شما با یک حلزون حرکت پر از نویسه های تصادفی کامل نشان داده می شود:

یک مثل حلزون حرکت بهینه نشده

اگر انتظار داشتید یک حلزون حرکت قابل خواندن در اینجا ببینید ، ناامید خواهید شد. برای اینکه وردپرس یک مورد ایجاد کند ، مقداری محتوا اضافه کنید و پست را به عنوان پیش نویس ذخیره کنید.

هنگامی که این کار را انجام دادید ، جعبه متا تغییر می کند تا یک قسمت URL Slug و یک پیش نمایش از لینک ثابت ثابت شما نشان داده شود:

قسمت URL Slug.

در این مرحله ، می توانید اسلاگ را به دلخواه ویرایش کنید و تغییرات خود را ذخیره کنید تا سیمان شود.

شما همچنین می توانید از طریق همه ارسال ها یا تمام صفحات صفحه در وردپرس. برای انجام این کار ، بالای صفحه یا پست مورد نظر خود بروید و گزینه را انتخاب کنید ویرایش سریع گزینه:

پیوند ویرایش سریع

این یک جعبه متا را گسترش می دهد ، جایی که در میان عناصر دیگر ، می توانید حلقه وردپرس را برای پست یا صفحه خود تنظیم کنید:

ویرایش یک حلزون حرکت در صفحه همه پست ها.

پس از کلیک بر روی دکمه به روزرسانی ، حلقه حلزونی شما برای پست یا صفحه تنظیم می شود.

در حال ویرایش Slugs برای طبقه بندی ها

مانند پست ها و صفحات ، وردپرس برای طبقه بندی های شما (یعنی دسته ها و برچسب ها) نیز اسلاگ ایجاد می کند. خبر خوب این است که این فرآیند مشابه ویرایش اسلاگ پست و صفحه است.

برای شروع ، به قسمت ارسال ها> دسته ها صفحه یا ارسال ها> برچسب ها صفحه درون وردپرس:

صفحه دسته بندی ها در وردپرس.

به همان روشی که پست ها و صفحات وجود دارد ، می توانید بالای یک طبقه بندی حرکت کنید و روی آن کلیک کنید ویرایش سریع دکمه برای باز کردن چند قسمت اضافی:

قسمت Slug برای دسته ها و برچسب ها.

اینجاست که شما حلزون حرکت را ویرایش کرده و تغییرات خود را ذخیره خواهید کرد همچنین توجه داشته باشید که هنگام ایجاد طبقه بندی نیز می توانید یک حلزون حرکت کنید. بهتر است هر بار که طبقه بندی ایجاد می کنید ، این مورد را بررسی کنید.

در بیشتر موارد ، طبقه بندی ها در حال حاضر بهینه سازی می شوند. هنوز هم ارزش بررسی دو برابری دارد زیرا وردپرس می تواند گاهی اوقات حلزونهای سنگین تولید کند.

ویرایش Slugs برای صفحات نویسنده

برخلاف سایر Slug ها ، وردپرس به شما اجازه نمی دهد به طور پیش فرض Slug نویسنده را تغییر دهید. این منطقی است ، زیرا غائله اغلب نام کاربری نویسنده خواهد بود. هنوز هم ممکن است بخواهید حلقه حلقه یک نویسنده را تغییر دهید – خبر خوب این است که یک پلاگین برای کمک به شما وجود دارد.

افزونه Edit Author Slug.

ویرایش پلاگین نویسنده Slug آنچه را که روی قلع می گوید انجام می دهد. به شما امکان می دهد حلقه حلقه نویسنده را به هر آنچه انتخاب می کنید تغییر دهید. شما آن را در نصب و فعال کنید راه معمول، در آن مرحله تنظیمات> ویرایش صفحه نویسنده Slug جدید را در داشبورد وردپرس مشاهده خواهید کرد:

صفحه تنظیمات ویرایشگر نویسنده

اگر می خواهید اسلاگ نویسنده را به صورت عمده تغییر دهید ، در پایین صفحه چند گزینه برای انجام این کار وجود دارد:

انتخاب یک حلزون حرکت کردن برای یک کاربر.

همچنین می توانید حلقه های حلقوی نویسنده را ویرایش کنید ، اما به عنوان وارد شوید کاربران> همه کاربران صفحه و انتخاب نمایه مورد نظر. از اینجا ، به صفحه بروید ویرایش Slug نویسنده قبل از کلیک کردن روی بخش ، تغییراتی را که باید انجام دهید کاربر را به روز کنید دکمه:

ویرایش یک حلقه حلقه نویسنده فردی.

ما از انعطاف پذیری این افزونه خوشمان می آید و اگر یک قالب خاص برای نویسنده خود داشته باشید ، ارزش نصب آن را دارد.

نکاتی برای تغییر حلقه وردپرس پس از تنظیم آن

قبل از اینکه این مقاله را جمع بندی کنیم ، می خواهیم در مورد تغییر حلزونهای وردپرس شما بحث کنیم. در شرایط عادی ، انجام این کار را توصیه نمی کنیم. Slugs (البته) بخشی از پیوند همیشگی است ، بنابراین با تغییر حلزون حرکت کردن ، URL صفحه ، پست ، طبقه بندی یا بایگانی نویسنده خود را تغییر می دهید.

این یک تأثیر SEO مانند خطاهای 404 و بدتر از آن دارد. راه حل ساده این است که از ایجاد تغییرات در حلزونهای حلقوییت خودداری کنید. در واقع ، این ممکن است گاهی اوقات ممکن نباشد.

ما توصیه می کنیم از یکی از دو روش استفاده کنید:

 • خطاهای 404 را هدایت کنید به صفحه اصلی خود بروید ، اگرچه این بهترین روش نیست و می تواند مسائل بیشتری را معرفی کند.
 • از 301 تغییر مسیر استفاده کنید برای ارسال کاربران از یک URL به آدرس دیگر. این بهترین روش است و اگر شما نیاز به ایجاد تغییر در حلقه ها دارید ، هدایت 301 موثرترین روش برای سالم نگه داشتن پیوندهای شما است.

با توجه به شرایط مناسب هر دو راه حل مناسبی هستند و اجرای آنها برای راه اندازی آسان است.

به طور خلاصه

مزیت اصلی وردپرس میزان کنترل شما در تقریباً همه جنبه های سایت شماست. حتی حلزونهای وردپرس شما نیز از مکان نما خود در امان نیستند. کار بر روی آنها برای افزایش ارزش آنها ایده بسیار خوبی است – و این چیزی است که وردپرس می تواند به شما کمک کند.

در هر پست یا صفحه می توانید به حلزون خاص دسترسی پیدا کنید. اگر آن را کوتاه و بر اساس کلمه کلیدی تمرکز خود قرار دهید ، این بیشتر کار انجام شده خواهد بود. از آنجا ، تمرکز وردپرس خود را افزایش دهید و به آن فرصت دهید تا SEO خود را افزایش دهد. فقط به یاد داشته باشید: بهتر است یک بار آن را تغییر ندهید ، مگر اینکه دلیل ضد آب بودن آن را داشته باشید.

آیا شما حلزونهای وردپرس خود را بهینه می کنید و اگر چنین است ، چگونه این کار را انجام می دهید؟ در بخش نظرات زیر به ما اطلاع دهید!منبع

نظرات کاربران

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

*

code

26  +    =  27