0

Shinsegae با خرید eBay کره 3 میلیارد دلار شرط بندی خرده فروشی آنلاین می کند

بازدید 17


سئول – معامله 3 میلیارد دلاری گروه Shinsegae برای خرید eBay Korea غول خرده فروشی کره جنوبی را در یک رقابت سه جانبه با Naver و کوپانگ سریع رشد برای بازار تجارت الکترونیکی این کشور عرضه می کند.

بر اساس اعلامیه روز پنجشنبه ، Shinsegae ، که یک پیشنهاد رقابتی از گروه خرده فروشی رقیب Lotte را پشت سر می گذارد ، 80 درصد سهام برجسته واحد eBay را از طریق شرکت گروه اصلی Emart به دست خواهد آورد.

شینسگا در مطالب منتشر شده با اعلامیه تأکید کرد: “در صنعت خرده فروشی آینده ، فقط کسانی که آنلاین قوی هستند زنده می مانند.” “این معامله فرصت و فرصت ما را می خرد.”

هدف از این قرارداد استفاده از 15 میلیون عضو eBay کره جنوبی برای تقویت تجارت الکترونیکی Shinsegae است ، اما هنوز در مورد اینکه آیا این گروه به اندازه کافی برای توجیه برچسب قیمت سنگین به سود گروه خرده فروشی است ، هنوز عدم اطمینان وجود دارد.

eBay Korea که در سال 2000 راه اندازی شد ، در سال گذشته 1.3 تریلیون وون (1.15 میلیارد دلار) فروش داشته و سود عملیاتی آن نیز 85 میلیارد وون بوده است. گرچه این کشور دارای 11 درصد سهم بازار خرده فروشی آنلاین کره جنوبی است ، اما اخیراً در میان رقابت Naver و Coupang ، که “آمازون کره جنوبی” نامیده می شود ، پرچم دار شده است.

گروه خرده فروشی Lotte و SK Telecom از خواستگاران این بخش بودند دور مقدماتی پیشنهادات در ماه مارس. اما فقط اردوگاه های Shinsegae و Lotte قبل از پایان مهلت 7 ژوئن پیشنهادهای واقعی را ارسال کردند و طبق گفته یکی از مدیران یک شرکت در این روند ، لوته کمتر از 3 میلیارد دلار پیشنهاد داد.

در طی دو هفته اضافه شدن انتخاب یک خریدار ، مانور زیادی در پشت صحنه وجود داشت.

eBay بازوی کره جنوبی خود را در بلوک حراج قرار داده بود و انتظار داشت که قیمت خرید حدود 5 میلیارد دلار باشد – رقمی که حتی پیشنهاد دهنده برتر Shinsegae نیز نتوانست آن را برآورده کند. این شرکت آمریکایی از هر دو شرکت Shinsegae و Lotte خواست که پیشنهادات خود را شیرین کنند. هنگامی که مذاکرات متوقف شد ، eBay تصمیم گرفت 20 درصد سهام خود را حفظ کند ، به جای اینکه تمام سهام موجود را همانطور که در ابتدا در نظر گرفته بود بفروشد.

همچنین در مورد نقش Naver که سهام مشترکی با گروه Shinsegae دارد ، عدم اطمینان وجود داشت. Shinsegae پیشنهاد خود را به عنوان یک پیشنهاد مشترک با Naver ارائه داده بود ، با این انتظار که شرکت اینترنتی مقداری از هزینه ها را متحمل شود ، اما Naver سرانجام خم شد.

“اگر Naver ، که با آن رقابت می کند [eBay Korea] در خرده فروشی آنلاین ، درگیر شد ، بررسی ضد انحصاری پیچیده تر خواهد شد ، “یک منبع آگاه با این وضعیت گفت.

Emart ، یک شرکت اصلی در گروه Shinsegae ، هایپرمارکت های آجر و ملات را اداره می کندمنبع اصلی

نظرات کاربران

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

*

code

34  +    =  44