0

PayPal در مقابل Atlassian: آیا تیم استرالیایی ما می تواند تأثیرگذارترین گروه سرمایه گذاران باشد؟

بازدید 7


اسکات فارقوار و مایک کانن بروکس ، بنیانگذاران آتلسیان. منبع: عرضه شده

مافیای PayPal در دهه گذشته در بین کشورهای دیگر تأثیرگذارترین گروه سرمایه گذاران و موسسان بوده است. و در حالی که استرالیا گروه فارغ التحصیلانی ندارد که هنوز به آن قله های جهانی رسیده باشند ، مافیای اطلس شروع به نزدیک شدن می کند.

ابتدا بیایید یک سفر سریع به خط حافظه انجام دهیم.

Paypal یکی از اولین کیف های دیجیتالی جهان بود که خود ترکیبی از دو کسب و کار رقیب بود: Confinity ، که توسط پیتر تیل و مکس لوچین تأسیس شد (رید هافمن عضو اولیه هیئت مدیره و بعدها COO بود). و X.com ، که توسط شخصی به نام ایلان ماسک تاسیس شده است. پس از زنده ماندن از تجربه نزدیک به مرگ ، تجارت ادغام شده در نهایت در NASDAQ فهرست می شود و قبل از خرید آن توسط eBay در سال 2002 به مبلغ 1.5 میلیارد دلار (2.04 میلیارد دلار) خریداری می شود. eBay سپس PayPal را در سال 2015 متوقف کرد و این تجارت اکنون توسط سرمایه گذاران 328 میلیارد دلار ارزش گذاری شده است.

چیزی که در PayPal بسیار قابل توجه بود این بود که چگونه کارکنان آن از آن زمان تقریباً اینترنت را بازسازی کرده اند.

ایلان ماسک در ادامه تسلا ، اسپیس ایکس و سولار سیتی را ایجاد کرد و در حال حاضر با ثروت 160 میلیارد دلار دومین فرد ثروتمند جهان است.

پیتر تیل (که جایگزین ماسک به عنوان مدیر اجرایی PayPal شد) اولین سرمایه گذار عمده در فیس بوک بود تا قبل از ایجاد Palantir (که اکنون 41 میلیارد دلار آمریکا فعالیت می کند) در آنجا صندلی خود را ادامه دهد. Thiel همچنین یک سرمایه گذار اولیه در غول پرداخت Stripe (به ارزش خصوصی 100 میلیارد دلار آمریکا) بود و یک سرمایه گذار اولیه در Airbnb بود. علی رغم ارزش کل مشاغل بیش از 1.3 تریلیون دلار آمریکا (در مقایسه با مشاغل ماسک که حدود 800 میلیارد دلار ارزش دارند) ، Thiel به طرز شگفت آوری توسط بلومبرگ تنها 6.1 میلیارد دلار ارزش گذاری شده است.

رید هافمن در ادامه LinkedIn را تأسیس کرد (که در نهایت با 26.2 میلیارد دلار به مایکروسافت فروخته شد) و همچنین یک شریک تأثیرگذار در شرکت بزرگ VC ، Greylock و همچنین سرمایه گذار اولیه در Facebook و Airbnb بوده است.

مکس لوچین کسب و کار رسانه های اجتماعی Slide را قبل از فروش آن به گوگل به قیمت 182 میلیون دلار تاسیس کرد ، قبل از ایجاد تجارت پرداخت Affirm ، که در اوایل سال جاری فهرست شده بود (ارزش فعلی: 18 میلیارد دلار آمریکا ، جایی که او مدیرعامل باقی می ماند).

رولوف بوتا نسبت به ماسک و هافمن دارای رتبه پایین تری بود ، اما یک شریک ارشد با نفوذ در شرکت پیشرو VC جهان ، Sequoia Capital بوده است ، که روی تخته های Square ، Evernote ، MongoDB و Xoom نشسته است.

سپس جرمی استاپلمن وجود داردمنبع اصلی

نظرات کاربران

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

*

code

2  +  6  =