0

3 افسانه معروف درباره رمزنگاری (و 1 حقیقتی که بیشترین اهمیت را دارد)

بازدید 11


5 دقیقه خواندن

نظرات بیان شده توسط کارآفرین همکاران خودشان هستند.

اگر طی چند سال گذشته اخبار مربوط به سرمایه گذاری را دنبال کرده باشید ، بدون شک شاهد پوشش گسترده ای از این اخبار بوده اید ارز رمزنگاری شده. هر زمان بیت کوین تجربه یک افزایش چشمگیر یا سقوط در ارزش، سازمان های خبری عناوین خود را منتشر می کنند یا مرگ ارز رمزپایه را اعلام می کنند یا آینده ای جدید را در آن اعلام می کنند دارایی، مالیه، سرمایه گذاری.

نیازی به گفتن نیست ، چنین اعلامیه های نمایشی به گردش گسترده ای از افسانه ها در مورد ارز رمزپایه و چگونگی استفاده از آن کمک کرده است. تفکیک واقعیت از داستان برای درک واقعی پیامدهای ارز رمزپایه – هم اکنون و هم برای آینده – ضروری است.

افسانه شماره 1: ارز رمزنگاری شده فقط برای فعالیت های غیرقانونی استفاده می شود

Cryptocurrency شهرت خود را برای استفاده در فعالیت های غیرقانونی به دست آورده است ، بخشی از این امر به دلیل ناشناس بودن مرتبط با سیستم عامل های ارز رمزنگاری شده است. این گمنامی از آنجا نشات می گیرد بلاکچین فن آوری، که از قضا همان فناوری است که باعث می شود همه معاملات روی سیستم عامل شفاف و عمومی باشد.

در حقیقت ، فعالیت مجرمانه نمایانگر کسری از معاملات انجام شده با استفاده از ارز رمزپایه است. تحقیقات Chainanalysis تخمین می زند که یک چیز ساده است 0.34٪ فعالیت ارز رمزنگاری شده در سال 2020 برای فعالیت های غیرقانونی استفاده شد. تجزیه و تحلیل مشابه از CipherTrace مشخص کرد که فعالیت های جنایی کمتر از 0.5٪ فعالیت های ارز رمزنگاری شده

گرچه این تحلیل ها به سختی کامل هستند (منتقدین خاطرنشان می کنند که چنین تحلیلی فقط وقتی کاملاً دقیق انجام می شود که سالها پس از واقعیت انجام شود) ، اما آنها به عنوان یک شاخص واضح نشان می دهند که اکثر کاربران رمزهای دیجیتال در واقع از آنها برای راه های قانونی استفاده می کنند.

مربوط: Mastercard به ما اجازه می دهد امسال با ارز رمزپایه پرداخت کنیم

افسانه شماره 2: برای استفاده یا سرمایه گذاری در ارز رمزنگاری شده به مهارت فنی نیاز دارید

بسیاری از سرمایه گذاران بالقوه ارزهای رمزنگاری شده از ماهیت ذاتی فناوری آن ترسیده اند. از آنجا که ارزهای رمزنگاری شده عموماً در خارج از بورس های سهام سنتی کار می کنند ، می توان به این باور رسید که مصرف کنندگان برای انجام هر نوع معامله باید برنامه نویسی یا کدگذاری را درک کنند.

لیف فریرا ، بنیانگذار و مدیر عامل شرکت Bit2Me، سریع طی این گفتگوی اخیر این اسطوره را رد کرد و توضیح داد ، “ارز رمزنگاری شده مانند بسیاری دیگر از محصولات تکنولوژیکی است که امروزه از آنها استفاده می کنیم. برای استفاده از یک برنامه نیازی به دانستن نحوه کار برنامه نویسی تلفن های هوشمند ندارید. به همین ترتیب ، در دسترس بودن کیف پول های رمزنگاری و صرافی ها باعث می شود تا هر کسی بتواند ارز رمزنگاری شده را خریداری یا بفروشد. در واقع ، این تفاوت با نحوه مدیریت سرمایه گذاری های مالی سنتی نیست. شما برای انجام سرمایه گذاری هوشمند به دانش فنی نیاز دارید ، اما برنامه نویسی همه در قسمت آخر مدیریت می شود. “

واقعیت این است که هر کسی می تواند در ارز رمزنگاری شده سرمایه گذاری کند – آنها به سادگی باید خطرات و مزایای احتمالی را درک کنند تا بتوانند در مورد توکن های دیجیتالی که می خواهند در آن سرمایه گذاری کنند تصمیم آگاهانه بگیرند.

افسانه شماره 3: بلاکچین و ارز رمزپایه همان چیز هستند

ارز رمزپایه و بلاکچین کاملاً به هم گره خورده اند ، اما این به این معنی نیست که یک چیز هستند. بلاکچین فناوری است که ارز رمزنگاری شده بر آن مبتنی است و همچنین برای بسیاری از برنامه های دیگر مانند به اشتراک گذاری داده های پزشکی ، ردیابی حق امتیاز موسیقی و نظارت بر تدارکات ، از آن استفاده می شود. شفافیت و امنیت بلاکچین آن را برای این عملکردها و سایر عملکردها بسیار جذاب می کند.

Cryptocurrency از روش های رمزگذاری بلاکچین برای بررسی زمان انتقال وجوه استفاده می کند. هنگامی که یک تراکنش رخ می دهد ، شبکه ای از گره ها با استفاده از الگوریتم ها تراکنش را تأیید می کند و یک بلوک دائمی ایجاد می کند که به زنجیره بلوک اضافه می شود. این به عنوان ثبت غیر قابل تغییر در معامله است.

به عبارت دیگر ، بلاکچین به قدرت ارز رمزنگاری کمک می کند – بدون آن ارز رمزنگاری شده آنگونه که ما می شناسیم وجود نخواهد داشت. هر معامله ای که با استفاده از یک رمز دیجیتال انجام می شود به طور دائمی در بلاکچین نیز ثبت می شود. این شفافیت و ثبات در واقع می تواند یک مزیت عمده برای کسانی باشد که ممکن است نیاز به حسابرسی معاملات قبلی داشته باشند.

مربوط: 10 کارآفرینی که نشان می دهند چرا بلاک چین برای ماندن در اینجا حضور دارد

حقیقت کلیدی: ارز رمزنگاری شده برای ماندگاری است

علیرغم فراز و نشیبهای آن ، طی چند سال گذشته یک چیز مشخص شده است: افراد و مشاغل بیشتری بیش از گذشته در حال پذیرش ارزهای رمزپایه هستند. در حالی که هنوز هم منتقدان زیادی دارد (معروف وارن بافت) مقایسه کرد به نظر می رسد که این دیدگاه در حال تبدیل شدن به اقلیت باشد.

با الهام از ارزهای رمزنگاری شده مانند بیت کوین ، کشورهایی از جمله چین و باهاما در حال معرفی ارزهای خود هستند ارزهای دیجیتال خود را داشته باشید، که برای عملکرد مشابه ارز رمزنگاری شده اما با کنترل نهادی بیشتر طراحی شده اند.

بسیاری از مارک های بزرگ نیز شروع به کار می کنند پرداخت ارزهای رمزنگاری شده را بپذیرید، حتی اگر روش استفاده از ارز رمزنگاری شده متفاوت باشد. به عنوان مثال ، هوم دپو از اسکنرهای دیجیتال استفاده می کند که بلافاصله پرداخت های دریافتی بیت کوین را به دلار تبدیل می کنند. استارباکس از یک سیستم مشابه برای امکان پرداخت ارزهای رمزنگاری شده از طریق برنامه خود استفاده می کند. از طرف دیگر ، مایکروسافت از سال 2014 پرداخت های بیت کوین برای محصولات دیجیتال را پذیرفته است.

قابلیت های Blockchain برای تسهیل اصطلاحاً “قراردادهای هوشمند” نیز سرعت پذیرش ارز رمزپایه را تسریع می کند. تحلیلگران انتظار دارند که توکن های دیجیتال و سیستم عامل های ارز رمزپایه به خریداران در خریدهای عمده مانند خانه یا اتومبیل کمک کنند ، قراردادهای دیجیتال مرتبط با خرید به از بین بردن نیاز به اشخاص ثالثی که در یک معامله سنتی شرکت دارند کمک می کند.

چگونه از رمز ارز استفاده خواهید کرد؟

در حالی که بسیاری از افسانه هایی که بیان کردم کاملاً ثابت قدم هستند ، اما منکر این نیست که ارز رمزنگاری شده در معاملات مختلف مورد استفاده و پذیرش بیشتری قرار می گیرد. سرمایه گذاران و صاحبان مشاغل عاقلانه خواهند بود که ارز رمزنگاری شده را جدی بگیرند و در نظر بگیرند که چگونه این امر می تواند بر فعالیت های مالی آینده آنها تأثیر بگذارد.

مانند هر نوع سرمایه گذاری دیگر ، به دلیل نوسان ناپذیری این توکن های دیجیتالی ، مقدار نسبتاً زیادی خطر نیز وجود دارد. در عین حال ، پذیرش و کاربردهای روزافزون ارز رمزنگاری شده به طور فزاینده نشان می دهد که پاداش ها احتمالاً بیش از خطرات خواهند بود.منبع اصلی

نظرات کاربران

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

*

code

7  +  3  =