0

یادگاری های المپیک آتلانتا همچنان زنده است ، اما افراد زیادی را ثروتمند نمی کند

بازدید 5


اینگرید اونیل ، فروشنده قدیمی یادگاری های المپیک ، گفت: “تعداد بسیاری از اقلام به تعداد زیاد ساخته شده اند كه بسیاری از آنها هرگز ارزش زیادی نخواهند داشت.” “هنوز هم می توانید آنها را به راحتی پیدا کنید.”

زیرنویس

مجموعه ای از سنجاق های مینا از المپیک 1996 آتلانتا در مرکز تاریخ آتلانتا در سه شنبه 20 ژوئیه 2021 نمایش داده می شود. مرکز تاریخ یک نمایشگاه در مورد بازی های المپیک 1996 در آتلانتا دارد. (Hyosub Shin / Hyosub.Shin@ajc.com)

اعتبار: HYOSUB SHIN / AJC

اعتبار: HYOSUB SHIN / AJC

با مطالعه سریع eBay ، Etsy یا متوسط ​​فروش املاک مترو آتلانتا ، برنامه های 25 ساله آتلانتا ، پوسترها ، تی شرت ها و قطعات تبلیغاتی مارک دار شرکت هایی مانند Coca-Cola و Budweiser به دست می آید.

یکی از بزرگترین مجموعه ها در حال حاضر در مرکز تاریخ آتلانتا به نمایش گذاشته شده است. یک نمایشگاه شامل همه چیز از نمونه اولیه کتاب پیشنهادی آتلانتا است به کمیته بین المللی المپیک به یک عروسک Cabbage Patch که کت و شلوار می پوشد و یکی از تقویت کننده های المپیک شهر را نشان می دهد. هزاران یادگاری دیگر در ذخیره می شوند بازگشت.

زیرنویس

مایکل رز ، نایب رئیس اجرایی مجموعه ها و نمایشگاه ها در مرکز تاریخ آتلانتا ، اقلام بازی های المپیک و پارالمپیک 1996 آتلانتا 1996 را که در انبار موزه در سه شنبه 20 ژوئیه 2021 نگهداری می شود ، نشان می دهد. مرکز تاریخ یک نمایشگاه در حال انجام در مورد بازی های المپیک 1996 در آتلانتا. (Hyosub Shin / Hyosub.Shin@ajc.com)

اعتبار: HYOSUB SHIN / AJC

اعتبار: HYOSUB SHIN / AJC

بزرگترین قرعه کشی

این همه knickknacks نیست.

در میان مجموعه داران با درآمد بیشتر ، برخی از یادگاری های المپیک 96 می توانند برچسب قیمت پنج رقمی را دریافت کنند.

مدال ها همیشه برنده محسوب می شوند. علاوه بر طلا ، نقره و برنز که به ورزشکاران برتر اعطا می شود ، مدال های مشارکت هستند که هر المپیکی دریافت می کند. آنها می توانند در حراج حدود 200 دلار برای هر پاپ بفروشند.

جیمز اسمیت ، متخصص یادگاری های ورزشی در حراج خانه واقع در شیکاگو ، گفت که مدال طلای بازی های آتلانتا 20 تا 30 هزار دلار در حراج به دست می آورد. مواردی که به ورزشکاران معروف اهدا می شود می تواند حتی مبالغ بالاتری را جذب کند ، هرچند نادر است.

زیرنویس

مدالهای نقره ، طلا و برنز مدالهای المپیک آتلانتا 1996 در سه شنبه 20 ژوئیه 2021 در نمایشگاهی در مرکز تاریخ آتلانتا به نمایش در می آیند. مرکز تاریخ یک نمایشگاه در مورد بازیهای المپیک 1996 در آتلانتا دارد. (Hyosub Shin / Hyosub.Shin@ajc.com)

اعتبار: HYOSUB SHIN / AJC

اعتبار: HYOSUB SHIN / AJC

همین امر تقریباً در مورد هر چیزی که مربوط به عملکرد المپیک یک رقیب اصلی باشد صادق است.

یک جفت کفش نایک با رنگ طلایی و سبک ، که توسط دونده سرعت مایکل جانسون پوشیده شد و در سال 1996 رکورد شکنی را در هنگام ثبت طلا در خطوط 200 و 400 متری شکست ، در حراج در سال 2012 به قیمت 6000 دلار فروخته شد.

اسمیت گفت که او بسکتبال های خرید شده توسط طرفداران را امضا کرده است که توسط اعضای تیم بسکتبال مردان 1996 ایالات متحده ، ملقب به تیم رویایی III ، به قیمت 500 دلار فروخته شده است.

کاوش کنیدپوشش بیشتر بیست و پنجمین سالگرد بازی های المپیک آتلانتا

اما هیچ چیز به آنچه “قهرمان مردم” می تواند فرمان دهد ، دست نمی زند.

یکی از غافلگیرکننده ترین لحظات بازیها ، هنگامی که محمد علی دیگ المپیک را روشن کرد ، بازوی او از بیماری پارکینسون لرزید ، هنوز هم یکی از شاخص ترین در تاریخ ورزش محسوب می شود. هر چیزی که به هم متصل شود تقریباً ناگزیر پول زیادی به همراه دارد.

زیرنویس

محمد علی در مراسم افتتاحیه بازیهای المپیک 1996 در آتلانتا دیگ را روشن کرد. (اندی کلارک / رویترز)

اعتبار: اندی کلارک

اعتبار: اندی کلارک

برآورد شد که سازمان دهندگان در آن سال 17000 مشعل المپیکی ساخته شده از آلومینیوم و چوب پیکان جورجیا را برای رله مشعل تولید کردند. کسانی که تمایل دارند این روزها در حراجی حدود 1500 دلار بفروشند ، اما شناخته شده است که هر کدام با امضای علی در سه تا 10 برابر این رقم است. (اگرچه برخی از گردآورندگان ادعا کرده اند که مشعل واقعی را که علی برای روشن کردن دیگ استفاده می کرده ، در اختیار دارند ، اما مرکز محمد علی در لوئیزویل ، کیوریتی ، می گوید که اصلی را در خود جای داده است.)

کندال کپس ، متخصص ورزش در Julien’s Auctions ، در مورد جذابیت چنین مواردی گفت: “هر کسی که آن بازی ها را به خاطر می آورد می تواند چشمان خود را ببندد و آن تصویر دقیق را تصویر کند.” “این در ذهن همه حک شده است.”

کاوش کنیدنگاهی به گذشته: ترزا ادواردز المپیکی علی را در کمال وحشت در 1996 تماشا کرد

زیرنویس

مشعلهای المپیک رله مشعل آتلانتا 1996 سه شنبه ، 20 ژوئیه 2021 در یک مرکز ذخیره سازی در مرکز تاریخ آتلانتا می نشیند. مرکز تاریخ یک نمایشگاه در حال انجام در مورد بازیهای المپیک 1996 در آتلانتا دارد. (Hyosub Shin / Hyosub.Shin@ajc.com)

اعتبار: HYOSUB SHIN / AJC

اعتبار: HYOSUB SHIN / AJC

معاملات پین ادامه دارد

هنوز هم کلکسیونرها و بازرگانانی وجود دارند که از دیدن دلتنگی بازی های 96 از طریق خرده ریزهای با دلار کمتر لذت می برند.

تا زمان همه گیری ، ده ها نفر چنین می کردند جمع آوری ماهانه در یک اتاق پشتی در The Varsity برای خرید ، فروش و تجارت پین های رویداد. رستوران Midtown به دلیل مجاورت با روستای ورزشکاران در طول بازیها به یک مرکز تجاری غیررسمی تبدیل شد و سر سوزن هایی که ماه به ماه برمی گشتند به همان اندازه که به مجموعه های خود اضافه کردند ، اجتماع پیدا کردند.

زیرنویس

معامله گران سنجاق کالا را در چادر در مرکز شهر آتلانتا واقع در رستوران Varsity در خیابان اسپرینگ و خیابان شمالی در روز یکشنبه 28 ژوئیه 1996 در طول بازیهای المپیک تابستانی 1996 در آتلانتا ، جورجیا مشاهده می کنند. (عکس کارکنان AJC/ماهان غنی)

اعتبار: RICH MAHAN

اعتبار: RICH MAHAN

یکی از سازمان دهندگان گردهمایی ها ، که هنوز به دلیل COVID-19 در حالت تعلیق است ، اسکات رید است. بانکدار لیلبورن هنگام ورود به بازیهای 1996 با 50 بسته از کارفرمای خود وارد دنیای تجارت پین شد. او تصور کرد که این دسته را با 10 پین دیگر عوض می کند و در راه است. وقتی با 50 پین جدید به خانه بازگشت ، او به طرز دلپذیری شگفت زده شد.

کاوش کنیدتب التهابی آتلانتا با المپیک 2016 باز می گردد

یک سرگرمی مادام العمر متولد شد و تخمین می زند اکنون هزاران مالک او باشد. از جمله موارد موردعلاقه او: سنجابی که از شناگر آفریقای جنوبی پنی هینز دقایقی پس از کسب طلا در المپیک دریافت کرد استخر.

رید ، که از آن زمان در چهار بازی المپیک دیگر شرکت کرده است ، می گوید: “این یک راه عالی برای ملاقات با مردم است.” “می توانید با هرکسی پیاده بروید ، و اگر سنجاق دارید می توانید مکالمه را شروع کنید.”

زیرنویس

اسکات رید مجموعه ای از پین های المپیک را در خانه خود در لیلبورن به نمایش می گذارد. سرگرمی رید او را به سیدنی ، ناگانو ، ژاپن برد. لوزان ، سوئیس؛ و لندن. HYOSUB SHIN / HSHIN@AJC.COM

اعتبار: هیوسوب شین

اعتبار: Hyosub Shin

ارزش بیشتر پین ها به جمع کننده بستگی دارد. برخی به دنبال پین هایی هستند که هر کشور شرکت کننده برای هر بازی به ورزشکاران تقسیم می کند. دیگران تمایل دارند به رویدادهای ورزشی مانند سوارکاری یا پیست یا رویدادهای رسانه ای مانند NBC مربوط شوند.

اما به طور کلی ، نادرتر از آن است که دارای ارزش بیشتری است. Nicholas Wolaver ، مدیر روابط عمومی و علاقه مندان به بازیهای المپیک مستقر در آتلانتا ، سالها را به جستجوی سنجاق پنج قلوی پنج رنگ طلایی ادامه دادمنبع اصلی

نظرات کاربران

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

*

code

  +  50  =  54