کارشناسان می گویند معامله جهانی G7 ممکن است آمازون را از پرداخت مالیات بازدارد – اخبار آمازون


کارشناسان این نگرانی را مطرح کرده اند که آمازون ممکن است از پرداخت مالیات بیشتر در برخی از بزرگترین بازارهای خود فرار کند مگر اینکه رهبران جهان در یک معامله تاریخی جهانی یک روزنه بزرگ بسته کنند.

وزیران دارایی روز شنبه در لندن از گروه G7 کشورهای ثروتمند ، از جمله نمایندگان انگلیس ، ایالات متحده و اتحادیه اروپا توافق مهم با هدف ایجاد بزرگترین شرکتها مانند اپل ، مایکروسافت ، گوگل و فیس بوک برای پرداخت مالیات بیشتر.

دو “ستون” این معامله باعث می شود که شرکت ها درصدی از سود خود را در بازارهایی که در آن قرار دارند پرداخت کنند فروش بالایی با وجود حداقل حضور شرکتی انجام دهید، و همچنین تعیین حداقل مالیات شرکتی جهانی بی سابقه.

با این حال ، یک اطلاعیه از G7 وزرا گفتند كه ستون اول تنها در مورد “سود بیش از 10٪ برای بزرگترین و سودآورترین شركتهای چند ملیتی” اعمال می شود ، محدودیتی كه می تواند آمازون را منتفی كند.

آمازون یکی از بزرگترین مشاغل جهان است که ارزش بازار آن 1.6 تن (1.1 پوند تن) و فروش آن 386 میلیارد دلار در سال 2020 است. مالیات شرکت صفر پرداخت شده است در اروپا در سال 2020 با درآمد فروش 44 میلیارد یورو (38 میلیارد پوند) ، و این یک هدف برجسته برای سیاستمداران مبارز برای تغییر در سیستم مالیات جهانی است.

با این حال ، حاشیه سود آن در سال 2020 تنها 6.3 درصد بود. این تجارت خرده فروشی آنلاین خود را با حاشیه سود بسیار پایین انجام می دهد ، بخشی به دلیل سرمایه گذاری مجدد زیاد و بخشی دیگر برای به دست آوردن سهم بازار.

ریچارد مورفی ، استاد بازدید از حسابداری در دانشکده مدیریت دانشگاه شفیلد ، گفت که آستانه 10٪ سود “نامناسب” است زیرا مدل های مختلف تجاری برای شرکت های مختلف وجود دارد. وی افزود که رویکردهای فعلی برای گزارش سود در هر کشور “به راحتی بازی می شود”.

وی گفت: “این ممکن است یک امید کاذب باشد مگر اینکه آنها جزئیات را به درستی به دست آورند.”

معامله G7 به منظور ایجاد تحرک در گفتگوها در گروه بزرگتر کشورهای G20 و به دنبال آن سازمان همکاری اقتصادی و توسعه (OECD) ، باشگاهی متشکل از کشورهای ثروتمند که به مدت یک دهه مذاکرات مالیاتی را هدایت می کردند ، بود. مبارزان گفتند آنها امیدوارند كه مذاكرات بعدی شامل روشی باشد كه به عنوان “تقسیم بندی” شناخته می شود ، به این معنی كه بخشهای سودآور مشاغل در نوع خود مالیات می پردازند.

پل موناگان ، مدیر اجرایی بنیاد مالیات عادلانه ، که کسب و کارهایی را که از پرداخت مالیات اجتناب نمی کنند ، تصویب کرد ، آمازون تصرف نشده است. “اگر لایه دیگری از جزئیات وجود داشته باشد که نشان دهد آمازون دستگیر خواهد شد ، بسیار عالی است ، اما هنوز ظهور نکرده است.”

جانت یلن ، وزیر خزانه داری آمریکا ، روز شنبه به خبرگزاری رویترز گفت که انتظار دارد فیس بوک و آمازون تحت پوشش این پیشنهاد قرار می گیرند.

وی گفت: “این شامل شرکتهای سودآور بزرگ خواهد بود و من معتقدم که این شرکتها تقریباً با هر تعریفی واجد شرایط خواهند بود.”

یک رویکرد تقسیم بندی به معنای این است که شرکتی مانند آمازون در کشورهایی مانند انگلیس از سود شرکت های تابعه مانند Amazon Web Services ، بازوی پردرآمد میزبانی وب خود ، مالیات می پردازد. طبق بنیاد مالیات عادلانه ، AWS در سال 2020 30٪ حاشیه ایجاد کرد.

شرکت فناوری ایالات متحده سال 2020 را با بیش از 13.5 میلیارد دلار سود عملیاتی سالانه از درآمد سالانه 45.4 میلیارد دلار از AWS به پایان رساند ، که تقریباً 30 درصد از سال گذشته افزایش داشته است.

منابع گفتند که در حالی که G7 توافقنامه ای از قوس برجسته را منعقد کرد ، جزئیات مربوط به نحوه جمع آوری درآمد شرکتهای بزرگ به قطعات تشکیل دهنده آنها برای اهداف مالیاتی هنوز توافق نشده است.

این امکان وجود دارد که برخی از مشاغل بتوانند برای جبران سود در برابر واحدهای زیان ده ، فعالیت خود را مجدداً انجام دهند تا در آستانه 10٪ باقی بمانند ، مگر اینکه قوانین سختی وضع شده باشد.

الکس کوبام ، مدیر اجرایی شبکه عدالت مالیاتی ، گفت: “اگر OECD نتواند اطمینان حاصل کند که دامنه آمازون وجود دارد ، نه تنها در پاسخگویی به تقاضای عمومی برای انصاف در اینجا کوتاهی نخواهد کرد ، بلکه برای سایر شرکت های بزرگ چند ملیتی نیز طرحی ارائه می دهد تا از این امر فرار کنند. عنصر اصلاحات. “

OECD تحت لوای چارچوب شامل آن در حال انجام است تا چگونگی مالیات شرکت ها را قبل از جلسه گروه های G20 در ماه ژوئیه که انتظار می رود توافق G7 را تصویب کند ، حل کند.

پیش بینی می شود 135 کشوری که در طرح OECD ثبت نام کرده اند از درآمد مالیاتی اضافی شرکت های بزرگ بهره مند شوند.

جورج ترنر ، مدیر موسسه TaxWatch UK ، یک اندیشکده ، گفت که تعیین اینکه آیا شرکتهای فناوری به طور کلی مالیات بیشتری را در انگلیس پرداخت می کنند ، بسیار مهم است ، پس از اینکه انگلیس و سایر کشورها از جمله فرانسه پذیرفتند که مالیات خدمات دیجیتال یک طرفه را با هدف هدف قرار دادن بزرگ حذف می کنند فن آوری

ترنر گفت: “این ممکن است گرفتن با یک دست و دادن با دست دیگر باشد.”

فیس بوک ، شرکت شبکه اجتماعی ، روز شنبه گفت که معتقد است مالیات بیشتری پرداخت خواهد کرد. با این حال ، آمازون نتوانست بگوید که آیا انتظار دارد مالیات بیشتری بپردازد.

سخنگوی آمازون گفت: “ما معتقدیم که یک فرایند OECD منجر به ایجاد یک راه حل چند جانبه به ایجاد ثبات در سیستم مالیات بین المللی کمک می کند. این توافق نامه توسط G7 یک گام خوشآمد به جلو در تلاش برای دستیابی به این هدف است. ما امیدواریم که شاهد ادامه بحث و گفتگوها با اتحاد گسترده تر G20 و چارچوب فراگیر باشیم. “منبع اصلی

شاید این مطالب را هم دوست داشته باشید

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *