0

کارتهای واکسن COVID جعلی همچنان به صورت آنلاین فروخته می شوند. استفاده از یکی جرم است

بازدید 21


یک مرد پس از اولین شلیک خود در یک سایت واکسیناسیون پاپ آپ در کنار پارک ماکسیمو گومز ، معروف به پارک دومینو ، در تاریخ 3 مه 2021 ، در محله هاوانای کوچک میامی ، کارت یادآوری واکسن خود را در دست دارد. ویلفردو لی / AP مخفی کردن عنوان

زیرنویس ضامن

ویلفردو لی / AP

یک مرد پس از اولین شلیک خود در یک سایت واکسیناسیون پاپ آپ در کنار پارک ماکسیمو گومز ، معروف به پارک دومینو ، در تاریخ 3 مه 2021 ، در محله هاوانای کوچک میامی ، کارت یادآوری واکسن خود را در دست دارد.

ویلفردو لی / AP

در این هفته فروشنده ای در آمازون در حال فروش یک بسته کارت خالی واکسیناسیون COVID-19 کشف شد. پست از آن زمان حذف شده است ، اما عکس ها به صورت آنلاین دوباره به اشتراک گذاشته شدند نشان داد که یک بسته 10 کارته خالی با قیمت 12.99 دلار ارائه می شود.

در ایالات متحده ، دریافت واکسن COVID-19 و دریافت کارت واکسیناسیون قانونی بصورت رایگان است.

کارتن کوچک و سفید که پس از دریافت تمام عکس های لازم COVID-19 به آمریکایی ها داده شده است ، تنها راه رسمی برای اثبات اثبات واکسیناسیون کامل هنگام پرواز است. ولی، طبق FTC، آن کارتهای ساده ، که توسط کلاهبرداران به راحتی تکرار می شوند ، هرگز برای اثبات طولانی مدت وضعیت واکسیناسیون طراحی نشده اند.

فروشندگان دیگری که کارتهای واکسن تقلبی می فروشند از بین رفته اند در Etsy، یک سایت تجارت الکترونیکی با تمرکز بر موارد دست ساز و پرنعمت ، انجمن های طرفدار ترامپ، و وب تاریک ، بر اساس گزارش های اخیر.

اتسی و آمازون بلافاصله به درخواست های NPR برای اظهار نظر پاسخ ندادند.

همه آنها بخشی از بازار سیاه کارتهای واکسیناسیون جعلی هستند رشد کرده است در روزهای پایانی همه گیر در ایالات متحده و سایر مناطق جهان. مقامات از ماه ها قبل در مورد افزایش تقلب مربوط به بیماری همه گیر هشدار داده اند.

FBI گفت ، کارت های واکسن تقلبی نه تنها تأثیر منفی بر سلامت عمومی دارند ، بلکه خلاف قانون است – استفاده غیر مجاز از مهر رسمی یک سازمان دولتی می تواند با جریمه نقدی یا تا پنج سال زندان مجازات شود.

FBI در اوایل سال جاری گفت، “با وارد آوردن اشتباه در هنگام ورود به مدارس ، حمل و نقل گسترده ، محل کار ، سالن های ورزشی ، یا عبادتگاه ها ، خود و دیگران را در معرض خطر ابتلا به COVID-19 قرار می دهید.”

FBI و وزارت دادگستری بلافاصله به درخواست نظر درباره تحقیقات بالقوه در مورد چنین طرح هایی پاسخ ندادند.

دادستان های کل کشور در ماه آوریل نظر خود را در مورد این مسئله معطوف کردند و از مدیران عامل فناوری خواستند که این پدیده را قبل از بدتر شدن در جوانه بزنند.

در ماه آوریل ، 47 عضو انجمن ملی دادستان های کل کشور نامه ای برای مدیران عامل توییتر ، Shopify و eBay ارسال کرد با درخواست آنها بلافاصله درمورد بازیگران بدی که اطلاعات نادرست COVID-19 را منتشر می کنند و از سایتهای فروش کارتهای واکسن جعلی استفاده می کنند ، اقدام کنند.

در این نامه آمده است: “بازاریابی و فروش کاذب و فریبنده کارتهای واکسن COVID جعلی ، سلامت جوامع ما را تهدید می کند ، پیشرفت در محافظت از ساکنان ما در برابر ویروس را کند می کند و نقض قوانین بسیاری از ایالات است.”

ائتلافی از 42 دادستان کل بعداً در همان ماه نامه جداگانه ای به OfferUp ارسال كرد، یک بازار آنلاین موبایل ، پس از کشف کارت های واکسن COVID-19 تقلبی و خالی در سیستم عامل ، درخواست اقدام مشابهی را دارد. یک بسته کارت واکسن به قیمت 40 دلار فروخته می شد.

تلاش می شود تا جلوی کلاهبرداری گرفته شود

جلب و شارژ افراد در پشت فروش کارت های جعلی ایمن سازی COVID-19 تاکنون نادر بوده است.

صاحب بار کالیفرنیا تاد اندرسون ماه گذشته دستگیر شد به اتهام فروش کارت های جعلی واکسیناسیون COVID-19 در آنچه که تصور می شد اولین طرح خنثی در نوع خود است.

اندرسون به جرم سرقت هویت ، جعل اسناد دولتی ، جعل سوابق پزشکی و داشتن یک قبضه اسلحه بدون ثبت نام متهم شد.

در لانگ آیلند ، یک کارمند CVS (که اکنون سابق است) با ده ها کارت واکسیناسیون COVID-19 که قصد داشت به خانواده و دوستانش ارائه دهد ، گرفتار شد.

که در پاسخ به آن موارد، قانون گذاران نیویورک روند جعل یا در اختیار داشتن سوابق جعلی ایمن سازی ، از جمله کارت های COVID-19 را به عنوان مجرمانه آغاز کردند. هفته گذشته مجلس سنای ایالت نیویورک قانونگذاری را تصویب کردمنبع اصلی

نظرات کاربران

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

*

code

  +  55  =  56