چگونه NFT ها مال و تجارت را مختل می کنند


5 دقیقه خواندن

نظرات بیان شده توسط کارآفرین همکاران خودشان هستند.

NFT به معنای “نشانه غیرقابل هشدار” است. یک کالای قابل شستشو را می توان با یک مورد دیگر با مشخصات دقیق مانند ارز فیات جایگزین کرد. اگر شما بخواهید به کسی 10 دلار وام بدهید ، مهم نیست که اگر شخص هنگام برگرداندن اسکناس دقیق 10 دلار به شما پس دهد پول، به شرطی که سکه یا اسکناس ارزی به 10 دلار افزایش یابد.

از طرف دیگر ، NFT را نمی توان به آن روش جایگزین کرد. روی آن ضرب می شود بلاکچین شبکه ای با کد که شامل شناسه های منحصر به فرد است. این کد به طور مشابه با امضایی کار می کند که سپس به یک دارایی خاص خارج از آن اختصاص می یابد بلاکچین، معمولاً به عنوان پیوند حاوی هنر یا اسناد موجود در یک سرور. در واقع ، رمز به عنوان گواهی شناسایی دارنده به عنوان مالک دارایی اصلی عمل می کند. وقتی کسی بعداً آن را خریداری می کند ، می تواند وضعیت رمز را در بلاکچین بررسی کند و کل تاریخچه آن را ببیند ، بنابراین خطر تقلب را از بین می برد.

مربوط: نگاهی دقیق تر به روندهای کنونی پیرامون NFT ها

NFT ها و هنرها

مونالیزا احتمالاً همان است محبوب ترین آثار هنری در سراسر جهان ، اما اکثر مردم به سختی می توانند این نقاشی را از یک ماکت تشخیص دهند. علی رغم آن ، هیچ کس مایل به پرداخت 850 میلیون دلاری نیست که برای نقاشی معتبر شناخته می شود. این نشان می دهد که ارزش هنر در شکل فیزیکی آن نیست بلکه در نتیجه ارزش ادراک شده آن در نتیجه منشأ و کمبود آن است. به بیان ساده ، مردم دوست دارند اقلام اصلی یا حداقل نسخه محدود داشته باشند.

از آنجا که تعداد بیشتری از هنرمندان شروع به تولید هنر دیجیتال کرده اند ، NFT ها به عنوان راهی برای اعطای یک خریدار محبوب شده اند مالکیت از یک اثر هنری با مالکیت ثبت شده در بلاکچین ، این مالکیت برای همه قابل مشاهده است و قابل تأیید است ، حتی اگر این آثار هنری به صورت رایگان در اینترنت موجود باشد. محبوب ترین هنرمند NFT ، مایک وینکلمن ، یک اثر را به فروش رساند 69 میلیون دلار در حراجی کریستی. حتی مارک های معتبری مانند NBA با کارت های ویدیویی قابل جمع شدن وارد بازی شده اند.

امور مالی غیرمتمرکز

حتی اگر هنر زمینه ای است که NFT در حال حاضر بیشترین رشد را دارد ، فن آوری پتانسیل بسیار بیشتری در صنایع مختلف دارد. دسته دیگری از NFT ها وجود دارد که به آنها NFT “ارزش واقعی” گفته می شود زیرا ارزش آنها به دارایی های خارج از زنجیره وابسته است. این NFT ها می توانند مالکیت هر چیز منحصر به فردی مانند قرارداد انتقال مالکیت و حق امتیاز یک آهنگ یا هر چیز دیگری را که می تواند به صورت قراردادی منتقل شود ، نشان دهند. با گره زدن دنیای موجود قانون قرارداد به بلاکچین ، NFT های “ارزش واقعی” شکاف بین فضای بلاکچین و سنتی را پر می کنند کسب و کار تقریباً به همان روشی که اصطلاحاً گفته می شود سکه های ثابت. از آنجا که پول نقد پایدار توسط دلارهای واقعی ایالات متحده در دست شرکت صادر کننده است ، ارزش آنها نسبتاً پایدار است ، از این رو نامگذاری شده است. وقتی شخصی هر مقدار پول ثابت را در صرافی آنلاین خریداری می کند ، مالکیت مبلغ مربوطه به دلار آمریکا به طور خودکار به مالک جدید تبدیل می شود ، بنابراین در وقت صرفه جویی می شود و خطر تقلب از بین می رود.

مربوط: 3 نکته برای خلاقانی که می خواهند به صنعت NFT وارد شوند

همین مفهوم در مورد مالکیت دارایی های دیگر مانند اتومبیل ، مشاور املاک، و سایر خواص اگرچه در حال حاضر با قوانینی که برای تغییر مالکیت این نوع ملکات به کاغذبازی احتیاج دارد ، اجرای آن مختل شده است ، در حال حاضر بسیاری از شرکتها در تلاشند تا فناوری لازم را بسازند. به غیر از دارایی فیزیکی ، NFT همچنین برای فراهم کردن فرصت های سرمایه گذاری مانند اجازه دادن به مردم برای خرید سهام درآمد پرداخت حق امتیاز هنرمند موسیقی مورد استفاده قرار می گیرد.

اشکال NFT

علیرغم تمام مزایای آن ، انفجار علاقه به NFT ها همچنین مجموعه ای از موضوعات را ایجاد کرده است که کارآفرینان و سرمایه گذاران در فضا باید در ذهن داشته باشند. اولین مورد این است که برای NFT های مرتبط با هنر ، این امکان وجود دارد که دارایی از سروری که میزبان آن بوده است ، خواه عمداً یا سهواً حذف شود. در برخی موارد ، شرکت صادر کننده NFT ممکن است خراب شود و سرورهای آنها را ببندد ، و دارندگان NFT را با یک لینک بلاکچین گران قیمت به جایی هدایت کند. خوشبختانه ، با ادغام سیستم عامل ها ، راه حل های ایمن تری مانند PRüF شروع به ظهور کرده اند با استفاده از آن پروتکل ، صادرکنندگان توکن می توانند نشانه های سازگار با استانداردها را ایجاد کنند که شامل ذخیره سازی رسانه های بلاکچین دائمی و اجازه انتقال از سیستم عامل ، کاهش خطرات برای دارندگان NFT است.

علاوه بر این موارد بسیاری از افراد با نقض حقوق مالکیت معنوی دیگران با گذراندن کارهای دزدیده شده به عنوان کار خود ، وجود داشته است. این پرونده ها اغلب به دادگاه می روند و می توانند منجر به از دست دادن سرمایه خریدار رمز شوند. همچنین مشکل فقدان یک ساختار قانونی جامع برای اجرای قراردادهای هوشمند وجود دارد. به عنوان مثال ، در حالی که اکثر سیستم عامل های NFT به فروشنده اجازه می دهند بندی را که به آنها حق پرداخت حق امتیاز در هر فروش بعدی را دارد درج کند ، قانون ایالات متحده حقوق فروش مجدد را به رسمیت نمی شناسد در مورد نقاشی ها یا سایر کارهای خلاقانه ، همانطور که در حدود 70 حوزه قضایی دیگر مانند انگلستان و اتحادیه اروپا وجود دارد.

در نهایت ، واضح است که رونق NFT در نحوه معامله ما اختلال ایجاد می کند و همچنان که بازیگران و ناظران صنعت برای ایجاد استانداردها و مقررات برای تشویق نوآوری و در عین حال محافظت از همه ، تلاش می کنند اختلالات زیادی ایجاد شود.منبع اصلی

شاید این مطالب را هم دوست داشته باشید

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *