0

چگونه پست های وردپرس را بازگردانیم خطای 404

بازدید 7


با وجود محبوب ترین سیستم مدیریت محتوا در جهان ، در هنگام استفاده از وردپرس گاهی اوقات با خطا روبرو خواهید شد – یکی از این موارد پست های وردپرس برای بازگشت خطای 404 است.

خوشبختانه حل 404 خطا در وردپرس می تواند ساده باشد.

در بیشتر موارد ، آنها ناشی از مشکلات با پرونده .htaccess شما. این بدان معناست که به محض پیکربندی یا بازیابی مجدد این پرونده ، مشکل برطرف می شود.

در این آموزش ، نگاهی خواهیم داشت که چگونه پست های وردپرس برای بازگشت خطای 404 را برطرف کنیم. بیایید به آن برسیم!

خطای 404 در وردپرس چیست

خطاهای 404 مختص وردپرس نیستند. آنها می توانند با هر نوع وب سایتی اتفاق بیفتند. این خطاها وقتی پیدا نمی شوند که صفحه ای پیدا نشود. در بسیاری از موارد ، مرورگرها نمی توانند آن صفحات را به دلیل موجود نبودن آنها پیدا کرده و به آنها دسترسی پیدا کنند.

اگر مرورگر شما خطای 404 را بازگرداند زیرا صفحه ای وجود ندارد ، این معمولاً یک اذیت جزئی است. با این حال ، در برخی موارد ، ممکن است با 404 خطای صفحه خود مواجه شوید می دانم آنجا هستند

در این شرایط ، شایع ترین علل به شرح زیر است:

به همین ترتیب ، اگر کاربران در وب سایت شما با خطاهای 404 مواجه هستند که به دلیل URL های نادرست ایجاد نشده اند ، می خواهید در سریعترین زمان ممکن این مشکل را عیب یابی کنید.

چگونه پست های وردپرس را برای بازگشت خطای 404 رفع کنیم (3 راه)

شما به یک سرویس گیرنده FTP (پروتکل انتقال پرونده) مانند FileZilla یا سایبرداک برای اتصال به سرور خود اگر برای راه اندازی اتصال FTP به کمک نیاز دارید ، در اینجا یک آموزش عالی پشتیبانی وردپرس در اینجا آمده است نحوه استفاده از FileZilla با وردپرس.

برای ویرایش فایل های وردپرس خود ، به یک ویرایشگر متن مانند Notepad ، TextEdit ، Atom یا Visual Studio Code نیز نیاز دارید.

ما همچنین به شما توصیه می کنیم از سایت خود یک نسخه پشتیبان تهیه کنید قبل از شروع عیب یابی.

برای اولین روش ، چیزی را که حدود 30 ثانیه طول می کشد بررسی خواهیم کرد.

1. پیکربندی مجدد پیوندهای ثابت WordPress خود را انجام دهید

وردپرس گزینه های مختلفی را در اختیار شما قرار می دهد ساختارهای پیوند ثابت. “پیوند ثابت” مخفف پیوند دائمی است. این نشانی اینترنتی است که بازدیدکنندگان وب سایت شما برای دسترسی به صفحات و پست های شما استفاده می کنند.

در برخی موارد ، ممکن است وردپرس هنگام ایجاد لینکهای ثابت با خطا روبرو شود و منجر به خطاهای 404 شود. برای حل این مشکل ، شما باید به طور موقت ساختار پیوند ثابت سایت خود را تنظیم کنید. این فقط درصورتی اعمال می شود که شما از ساختار پیوند همیشگی دیگری غیر از حالت پیش فرض استفاده کرده باشید جلگه.

برای تنظیم مجدد ساختار پیوند ثابت ، به قسمت مدیریت WordPress خود دسترسی پیدا کنید و به قسمت تنظیمات> پیوندهای ثابت صفحه تنظیمات فعلی خود را در اینجا بخاطر بسپارید یا یادداشت کنید ، سپس گزینه جلگه گزینه زیر تنظیمات مشترک:

پیکربندی تنظیمات لینک ثابت در وردپرس.

پس از ذخیره تغییرات ، صفحه دوباره بارگیری می شود. در این مرحله ، به سادگی ساختار لینک ثابت ثابت خود را دوباره انتخاب کرده و تغییرات خود را دوباره ذخیره کنید.

اگرچه ساختار پیوند ثابت فقط یکبار تنظیم شده است ، اما این اغلب می تواند برای از بین رفتن خطای 404 کافی باشد. اگر اینگونه نباشد ، باید بیشتر در وردپرس جستجو کنید.

2. پرونده پیش فرض .htaccess خود را بازیابی کنید

شما .htaccess این فایل شامل دستورالعمل هایی برای نحوه تعامل وردپرس با سرور شماست. در میان این دستورالعمل ها ، قوانینی برای چگونگی تولید مجوزهای ثابت سایت وجود دارد.

اگر با بازنشانی ساختار پیوند همیشگی وب سایت خود از داشبورد مشکلی برطرف نشد ، قدم بعدی بازگرداندن سیستم است .htaccess پرونده را به حالت اولیه خود برسانید.

در بسیاری از موارد ، شما افزونه های وردپرس یا ارائه دهنده میزبانی تغییراتی در .htaccess پرونده – برخی از آنها ممکن است باعث خطا در وب سایت شما شوند. برگرداندن آن به حالت پیش فرض ، یک صفحه تمیز برای کار به شما می دهد.

برای یافتن مکان خود .htaccess پرونده را وارد کنید ، از طریق سرویس گیرنده FTP به وب سایت خود متصل شوید و پوشه ریشه خود را باز کنید (معمولاً نامیده می شود public_html) .htaccess پرونده باید در اینجا باشد. روی آن کلیک راست کرده و گزینه را انتخاب کنید مشاهده / ویرایش گزینه:

ویرایش پرونده htacess خود از طریق FTP.

این پرونده با استفاده از ویرایشگر متن پیش فرض شما باز می شود. محتویات فایل را پاک کرده و کد زیر را جایگزین کنید:

# BEGIN WordPress
<IfModule mod_rewrite.c>
RewriteEngine On
RewriteBase /
RewriteRule ^index.php$ - [L]
RewriteCond %{REQUEST_FILENAME} !-f
RewriteCond %{REQUEST_FILENAME} !-d
RewriteRule . /index.php [L]
</IfModule>
# END WordPress

این اساساً محتویات پیش فرض است .htaccess فایل وردپرس. هنگامی که این کد را در کد سایت خود قرار دهید .htaccess فایل را وارد کنید ، تغییرات خود را ذخیره کنید و آن را ببندید

سرویس گیرنده FTP شما باید از شما بپرسد که آیا می خواهید پرونده را در سرور خود به روز کنید – آیا شما می خواهید! در آخر ، سعی کنید دوباره به وب سایت خود دسترسی پیدا کنید تا ببینید آیا خطای 404 همچنان ادامه دارد.

اگر خطا برطرف شد ، می توانید به قسمت تنظیمات> پیوندهای ثابت صفحه را در داشبورد وردپرس خود قرار دهید تا ساختار پیوند ثابت را به قالب قبلی تغییر دهید. در این مرحله ، اوضاع باید دوباره درست شود. در غیر این صورت ، باید به روش بعدی بروید.

3. تمام مضامین و افزونه های خود را غیرفعال کنید

در بعضی موارد ، مشکلات سازگاری بین پلاگین ها ، مضامین و وردپرس می تواند باعث ایجاد 404 خطا در وب سایت شما شود.

بنابراین ، اگر هر دو روش قبلی را بدون موفقیت امتحان کرده اید ، مرحله بعدی غیرفعال کردن تمام افزونه ها و مضامین خود برای دیدن اینکه آیا مشکلی برای سازگاری دارید یا خیر

برای غیرفعال کردن پلاگین ها و تم های خود از داشبورد ، کافی است به صفحه مربوطه در قسمت مدیر وردپرس بروید (پلاگین ها> پلاگین های نصب شده یا ظاهر> مضامین) ، افزونه ها یا موضوعاتی را که می خواهید غیرفعال کنید انتخاب کنید ، سپس گزینه را انتخاب کنید از کار انداختن گزینه تحت اعمال توده روی منوی کشویی کلیک کنید و درخواست دادن دکمه:

غیرفعال کردن افزونه ها از طریق داشبورد وردپرس.

این سریعترین راه برای غیرفعال کردن تمام افزونه های وب سایت شما است. انجام این کار احتمالاً بر عملکرد سایت شما تأثیر می گذارد ، اما لازم است هر پلاگین را به عنوان علت خطای 404 رد کنید. اگر نمی خواهید این اقدام را در سایت زنده خود انجام دهید ، توصیه می کنیم خود را انجام دهید یک سایت صحنه سازی ایجاد کنید.

اگر بعد از غیرفعال کردن هر افزونه خطا همچنان ادامه داشت ، باید تم های فعال خود را نیز غیرفعال کنید.

و اگر خطا همچنان از بین نرفت ، تمام افزونه ها و مضامین را دوباره فعال کنید و موارد زیر را انجام دهید:

  1. افزونه ها را یکی یکی غیرفعال کنید.
  2. پس از غیرفعال کردن یک افزونه ، در صورت ادامه خطای وردپرس 404 تست کنید.
  3. در صورت ادامه خطا ، پلاگین را دوباره فعال کرده و مراحل را با پلاگین بعدی تکرار کنید.

این باید شما را قادر سازد که کدام افزونه باعث ایجاد مشکلات سازگاری در وب سایت شما شود.

اگر خطای 404 مانع دسترسی شما به داشبورد شما می شود ، می توانید از طریق FTP افزونه ها و موضوعات موجود در سایت خود را نیز غیرفعال کنید. برای انجام این کار ، از طریق سرویس گیرنده FTP خود به وب سایت خود متصل شوید ، به پوشه اصلی خود بروید و به آن دسترسی پیدا کنید محتوای wp فهرست راهنما. در اینجا ، چندین پوشه را مشاهده خواهید کرد ، از جمله دو پوشه افزونه ها و مضامین:

دسترسی به پوشه های افزونه و قالب وردپرس از طریق FTP.

هر یک از این فهرست ها شامل پوشه های فرعی برای تمام افزونه ها و موضوعات نصب شده در وب سایت شما هستند.

برای غیرفعال کردن افزونه ها دسته جمعی، می توانید روی آن کلیک راست کنید افزونه ها پوشه را تغییر دهید و آن را به هر چیز دیگری تغییر نام دهید ، به عنوان مثال پلاگین ها. قدیمی. سپس ، یک جدید ایجاد کنید افزونه ها پوشه ، که باید خالی باشد:

تغییر نام فهرست افزونه های خود از طریق FTP.

اکنون سعی کنید دوباره به وب سایت خود دسترسی پیدا کنید تا بررسی کنید که آیا خطای 404 باز هم ظاهر می شود یا خیر. اگر از بین رفته است ، می توانید پوشه خالی را حذف کرده و پوشه دیگر را دوباره به آن تغییر دهید افزونه ها.

اقدام بعدی شما رد کردن افزونه های جداگانه است. برای انجام این کار ، افزونه ها فهرست را دنبال کنید و این دستورالعمل ها را دنبال کنید:

  1. تغییر نام پوشه پلاگین.
  2. بررسی کنید آیا خطای 404 در وب سایت شما ادامه دارد یا خیر.
  3. اگر بله ، نام پوشه را به نام اصلی خود تغییر دهید و مراحل را با پلاگین بعدی تکرار کنید.

اگر خطا در هر نقطه ای ناپدید شد ، می توانید پلاگین را مقصر بدانید. در این مرحله ، شما می خواهید برای رفع مشکل با توسعه دهنده تماس بگیرید ، به دنبال یک گزینه مناسب باشید یا پلاگین را حذف نصب کنید.

این فرایند با مضامین تقریباً یکسان کار می کند. اگر پوشه تم فعال خود را تغییر نام دهید ، وردپرس به طور خودکار از تم پیش فرض در عوض استفاده می کند. پس از تغییر نام پوشه ، وب سایت خود را آزمایش کنید و اگر خطا از بین رفت ، موضوع قبلی شما دلیل اصلی بود.

نتیجه

ارسال های وردپرس با بازگشت خطای 404 یک مسئله دردسر ساز است. اگر بازدیدکنندگان نتوانند آنچه را که به دنبال آن هستند در وب سایت شما پیدا کنند ، ممکن است منصرف شوند و به جای دیگری نگاه کنند. این بدان معنی است که بدون بررسی 404 خطا ممکن است تأثیر قابل توجهی در نرخ گزاف گویی و نرخ تبدیل شما داشته باشد.

اگر در سایت وردپرس خود با 404 خطا روبرو هستید که به دلیل URL های اشتباه یا مشکلات ذخیره سازی نیستند ، در اینجا نحوه رفع آنها آورده شده است:

  1. پیکربندی مجدد پیوندهای وردپرس خود را انجام دهید.
  2. بازیابی خود را .htaccess فایل.
  3. همه مضامین و افزونه های خود را غیرفعال کنید.

آیا در مورد حل خطاهای وردپرس 404 س additionalال دیگری دارید؟ در بخش نظرات زیر به ما اطلاع دهید!

دوره رایگان

کمربندت رو ببند!
5 مرحله برای افزایش سرعت
سایت وردپرس شما

30-40٪ سایت خود را اجرا کنید
سریعتر با چند تکنیک ساده

به دوره رایگان بپیوندید
موشک

منبع

نظرات کاربران

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

*

code

  +  25  =  31