چگونه می توان وب سایت وردپرس را به طور کامل بازنشانی کرد


چگونه می توان وب سایت وردپرس را به طور کامل بازنشانی کرد

اگرچه گزینه ایده آل نیست ، اما شرایطی وجود دارد که شما نیاز دارید وردپرس خود را بازنشانی کنید سایت اینترنتی.

بسیاری از کاربران جدید WP بلافاصله سرد می شوند که فکر بازنشانی وب سایت آنها به ذهن خطور می کند. روند کار آنقدرها که فکر می کنید سخت نیست ، اما شما باید محتاط باشید و پیامدهای آن را قبل از اقدام بدانید.

در این راهنما ، ما به شما نشان خواهیم داد دو راه آسان برای کاملا تنظیم مجدد وب سایت وردپرس شما. قبل از آن ممکن است از خود بپرسید که چرا باید وردپرس را مجدداً راه اندازی کنید.

ما دو وضعیت را ارائه خواهیم داد که ممکن است نیاز به بازنشانی نصب وردپرس شما داشته باشد و همچنین مواردی که ممکن است تنظیم مجدد بهترین گزینه نباشد.

محتوا:

  1. چرا بازنشانی وردپرس؟
  2. آیا لازم است وب سایت وردپرس خود را بازنشانی کنید؟
  3. چگونه می توان سایت وردپرس خود را به طور کامل بازنشانی کرد
  4. نتیجه.

چرا بازنشانی وردپرس؟

با بازنشانی سایت وردپرس ، پایگاه داده به حالت اولیه خود باز می گردد ، به شما امکان نصب پاک وردپرس ، فاقد هرگونه محتوای (پست ها ، صفحات ، نظرات و غیره) را می دهد..

اگرچه وردپرس محبوب ترین نرم افزار برای ایجاد وب سایت های قدرتمند در اینترنت است ، اما گاهی اوقات فقط باید نرم افزار را مجدداً تنظیم کنید تا بتوانید از سایت خود پاک شوید. این تقریباً مانند تنظیم مجدد تلفن هوشمند به تنظیمات کارخانه است.

دلایل زیادی ممکن است لازم باشد وجود دارد سایت وردپرس خود را بازنشانی کنید. در زیر ما دو دلیل را که می خواهید سایت خود را دوباره راه اندازی کنید نشان خواهیم داد.

خطایابی در یک سایت جدید وردپرس

مدیریت سایت وردپرس با چالش های زیادی روبرو است. گاهی اوقات ، ما با خطاها که حل آنها دشوار به اثبات رسیده است.

اگر در یک سایت کاملاً جدید که مشغول کار با آن هستید با چنین مسائلی روبرو هستید ، می توانید به سادگی سایت خود را بازنشانی کرده و وردپرس را به تنظیمات پیش فرض خود بازگردانید. با این کار تمام پرونده های موجود در پایگاه داده شما حذف می شوند و نصب بدون وردپرس بدون خطا برای شما ایجاد می شود (یعنی روشی که سایت هنگام نصب وردپرس برای اولین بار داشت).

آزمایش ویژگی های جدید در یک سایت صحنه سازی

آ سایت صحنه سازی برای آینه کردن وب سایت وردپرس شما استفاده می شود و برای بینندگان شما قابل مشاهده نیست. عمدتا برای آزمایش ویژگی های جدید ، ارتقا و سفارشی سازی قبل از سوق دادن آنها به سایت زنده استفاده می شود.

اگر شما یک توسعه دهنده وردپرس هستید ، این احتمال وجود دارد که شما از یک سایت staging برای تست ویژگی های جدید در زمینه ها و پلاگین ها استفاده کنید. به همین دلیل ، سایت صحنه سازی شما ممکن است با تعداد زیادی فایل غیرضروری شلوغ شود.

خوشبختانه وردپرس یک ویژگی بازنشانی دارد که می توانید با استفاده از یک افزونه wp reset یا پاکسازی دستی پایگاه داده خود را از سرور فعال کنید.

آیا نیاز به تنظیم مجدد وردپرس دارید؟

خوب ، این به مدیر سایت بستگی دارد. با این حال ، مواردی وجود دارد که ممکن است فکر کنید به Reset نیاز دارید اما در حقیقت ، این بهترین راه برای پیشرفت نیست.

به عنوان مثال ، اگر فقط می خواهید پست ها و صفحات وبلاگ خود را حذف کنید ، ممکن است تنظیم مجدد سایت شما یک قدم بیش از حد باشد. این بدان دلیل است که بدون استفاده از ویژگی Reset لزوماً می توان از داشبورد مدیر به آن دست یافت.

حذف همه پست ها از وردپرس

برای حذف همه پست های خود ، به داشبورد وردپرس خود وارد شوید. سپس بر روی کلیک کنید ارسال ها >> همه ارسال ها.
بعد از آن ، روی کادر کلیک کنید تا همه پست های صفحه همانطور که در تصویر زیر مشاهده می شود ، انتخاب شود.

تنظیم مجدد وردپرس

در مرحله بعد ، روی کرکره کشویی Bulk اقدامات کلیک کنید و سپس “انتقال به سطل زباله” را انتخاب کنید.

کلیک کنید درخواست دادن. با این کار تمام پست های وبلاگ شما به سطل زباله منتقل می شود.

اگر می خواهید آن را به طور دائمی از سایت خود حذف کنید ، سپس روی برگه سطل زباله کلیک کنید و سپس گزینه “خالی کردن سطل زباله” را انتخاب کنید.

تنظیم مجدد وردپرس

این روند برگشت ناپذیر است بنابراین باید قبل از حذف دائمی مطالب خود مطمئن باشید.

یادداشت جانبی: برای افزایش تعداد پست های نمایش داده شده در هر صفحه ، روی منوی کشویی گزینه های صفحه کلیک کنید. بعد ، تعداد پست هایی را که می خواهید در هر صفحه نمایش دهید تایپ کنید ، سپس بر روی آنها کلیک کنید درخواست دادن.

برای حذف صفحات از سایت خود می توانید همان روشی را که در بالا به کار بردیم اعمال کنید.

حذف / غیرفعال کردن مضامین و پلاگین ها

اگر می خواهید مضامین یا افزونه ها را از سایت خود حذف کنید ، یا اگر دلیل غیرفعال کردن افزونه ها هستید که می خواهید سایت خود را مجدداً راه اندازی کنید ، دیگر نیازی به آن نخواهید بود زیرا می توانید از طریق cPanel یا از طریق سرویس گیرنده FTP به آن دست پیدا کنید.

لطفاً این راهنما را بخوانید تا یاد بگیرید چگونه می توان با استفاده از FTP مضامین را غیرفعال کرد. برای پلاگین ها ، ما همچنین یک راهنمای دقیق برای کمک به شما داریم پلاگین ها را با استفاده از FTP غیرفعال کنید.

با این حال ، اگر مطمئن هستید که می خواهید سایت وردپرس خود را بازنشانی کنید، مراحل زیر را دنبال کنید.

چگونه می توان وب سایت وردپرس خود را به طور کامل بازنشانی کرد

بازنشانی سایت وردپرس یک مرحله یک بار است که قابل واگرد نیست. به همین دلیل ، بسیار توصیه می شود از وب سایت خود پشتیبان بگیرید قبل از استفاده از دکمه Reset در سایت. به این ترتیب ، اگر نظر خود را در مورد بازنشانی تغییر دهید ، همیشه می توانید سایت خود را به حالت قبلی برگردانید.

این راهنما به شما نشان می دهد که چگونه تنظیم مجدد وردپرس سایت ها با استفاده از یک پلاگین و از طریق WP CLI. چندین افزونه وجود دارد که می توانید برای بازنشانی سایت خود استفاده کنید ، با این حال ، ما از پلاگین Advanced WordPress Reset استفاده خواهیم کرد.

با استفاده از افزونه پیشرفته بازنشانی وردپرس

در مرحله اول ، باید افزونه را روی داشبورد وردپرس خود نصب و فعال کنید.

برای نصب افزونه ، به اینجا بروید پلاگین ها >> افزودن موارد جدید و سپس “Advanced WordPress Reset” را در قسمت جستجو تایپ کنید.

تنظیم مجدد وردپرس پیشرفته

اکنون ، بر روی کلیک کنید نصب در کنار نام پلاگین همانطور که در تصویر بالا دیده می شود. پس از اتمام نصب ، بر روی کلیک کنید فعال کنید.

در داشبورد وردپرس خود ، به این قسمت بروید ابزارها >> تنظیم مجدد WP پیشرفته برای باز کردن منوی افزونه
این پلاگین شما را از پیامدهای بازنشانی سایت وردپرس مطلع می کند.

تنظیم مجدد افزونه وردپرس

به عنوان مثال ، با استفاده از ویژگی بازنشانی ، افزونه ها یا مضامین موجود در وب سایت شما به طور کامل پاک نمی شود. با این وجود ، پس از اتمام بازنشانی ، تمام افزونه ها غیرفعال می شوند. علاوه بر این ، سایت شما به استفاده از قالب پیش فرض وردپرس روی خواهد آورد.

مهم: با استفاده از این افزونه ، تمام پست ها ، صفحات ، نظرات در سایت وردپرس شما از بین می رود. همچنین همه کاربران را از سایت شما حذف می کند ، فقط کاربر فعلی که در آن وارد شده باقی می ماند.

قبل از اقدام در صورت نیاز به بازگرداندن مجدد تنظیم مجدد ، اطمینان حاصل کنید که از یک افزونه پشتیبان گیری وردپرس برای پشتیبان گیری از سایت خود استفاده می کنید.

برای تنظیم مجدد پایگاه داده وردپرس ، کلمه کلیدی “reset” را در کادر تایپ کنید و سپس آن را بزنید بازنشانی پایگاه داده دکمه.

از شما خواسته می شود یک پنجره بازنشانی تأیید تأیید کنید.

در صورتی که مطمئن نیستید می خواهید وردپرس را مجدداً راه اندازی کنید ، می توانید روند کار را لغو کرده و سایت خود را همانطور که بود ترک کنید. با این حال ، اگر در این مورد مطمئن هستید ، کافی است بر روی آن کلیک کنید ادامه هید.

پس از اتمام بازنشانی ، وب سایت شما را به تنظیمات پیش فرض باز می گرداند و به صفحه ورود به سیستم هدایت می شوید. از آنجا می توانید اطلاعات خود را وارد کنید تا دوباره وارد سایت شوید.

برای تأیید موفقیت آمیز بودن تنظیم مجدد ، می توانید از داشبورد سرپرست خود بر روی برگه پست های خود کلیک کنید. شما باید پست استاندارد “Hello World” را مشاهده کنید. این بدان معناست که تمام پست ها و صفحات شما حذف شده است.

عوارض جانبی استفاده از افزونه بازنشانی وردپرس

هنگامی که بر روی زبانه رسانه در داشبورد وردپرس خود کلیک می کنید ، متوجه خواهید شد که همه پرونده ها در نتیجه تنظیم مجدد WP عمل.

با این حال ، پرونده ها همچنان در دسترس شما هستند میزبانی وردپرس سرور اگر پرونده های رسانه ای موجود در سایت شما قبل از بازنشانی نسبتاً کم باشد ، این ممکن است مسئله ای نباشد.

اما این مورد در سایت های دارای بارگذاری زیاد وجود ندارد زیرا پرونده ها هنوز هم فضای ذخیره سازی را در سرور شما اشغال می کنند حتی اگر توسط سایت شما استفاده نمی شوند.

با استفاده از سرویس گیرنده FTP می توانید آنها را به طور کامل از سرور خود حذف کنید. لطفا ببینید نحوه استفاده از FTP در اینجا.

در مرحله اول ، با استفاده از مراحل راهنمای بالا ، سایت خود را به FileZilla متصل کنید. در سمت راست ، فایلهای سایت از راه دور (زنده) خود را پیدا خواهید کرد.

اکنون ، بر روی پوشه حاوی پرونده های وب سایت خود دوبار کلیک کنید (این معمولا دایرکتوری public_html است).

در این فهرست ، روی پوشه wp-content دوبار کلیک کنید.

پس از آن ، دوبار بر روی پوشه uploads کلیک کنید.

در اینجا ، با استفاده از Ctrl + A ، همه پرونده ها / پوشه ها را انتخاب کنید. پس از آن ، کلیک راست کرده و سپس انتخاب کنید حذف.

تنظیم مجدد وردپرس - ftp

با این کار همه پرونده های ناخواسته از سرور شما پاک می شود.

بازنشانی وردپرس با استفاده از WP CLI

WP CLI (ابزار خط فرمان WordPress) از نظر مدیریت سایت وردپرس شما از طریق رابط خط فرمان مفید است.

می توانید سایت وردپرس خود را از پنجره ترمینال WP CLI بازنشانی کنید. بازنشانی سایت با استفاده از wp cli تمام پست ها ، نظرات و صفحات شما را پاک می کند. با این حال ، هیچ کاربری را از جدول کاربران اصلاح یا حذف نمی کند.

برای استفاده از این ویژگی ، باید به سرور میزبان وردپرس خود دسترسی پوسته داشته باشید. بیشتر میزبانی های مدیریت شده وردپرس و حتی میزبانی مشترک منظم به طور پیش فرض با آن ارائه می شوند. می توانید جزئیات دسترسی پوسته خود را در برگه “مدیریت پوسته” در cPanel میزبان خود پیدا کنید.

cpanel - تنظیم مجدد وردپرس

اگر میزبانی وردپرس شما دسترسی پوسته را فراهم نمی کند ، می توانید به سادگی از روش پلاگین بالا برای تنظیم مجدد وب سایت خود استفاده کنید.

نحوه اتصال سایت وردپرس به Shell Access

روش اتصال به شل بسته به سیستم عامل شما متفاوت است.

برای سیستم عامل های Linux و OSX می توانید از پنجره ترمینال پیش فرض خود از دستور SSH استفاده کنید.

برای شروع ، ترمینال را باز کنید ، سپس کد زیر را کپی و جایگذاری کنید.

ssh USER@SERVER -pPORT

USER را با نام کاربری cPanel یا کاربر VPS جایگزین کنید. بعد ، آدرس IP میزبان خود را جایگزین SERVER کنید. در آخر ، PORT را با شماره ssh سرور میزبان خود جایگزین کنید.

اگر از سیستم عامل Windows استفاده می کنید ، برای اتصال به وب سایت خود به یک سرویس گیرنده SSH مانند PuTTY نیاز دارید.

اولین، PuTTY را بارگیری و نصب کنید روی سیستم شما سپس به محض پایان نصب برنامه را باز کنید.

در اینجا آدرس وب سایت یا آدرس IP سرور خود را وارد کنید. بعد ، شماره پورت SSH خود را در کادر ورودی متن وارد کنید.

بتونه - تنظیم مجدد وردپرس

حالا نوع اتصال را روی SSH تنظیم کنید و سپس بر روی آن کلیک کنید باز کن برای راه اندازی پنجره ترمینال

در این ترمینال ، نام کاربری و رمزعبور سرور میزبان خود را وارد کنید.

مرحله بعدی پس از اتصال سایت خود به یک ترمینال SSH ، رفتن به فهرست ریشه سایت وردپرس خود است. با استفاده ازسی دیدستور به دنبال نام پوشه.

cd public_html

اگر سایت شما در پوشه دیگری است ، سپس “public_html” را با نام پوشه سایت های خود جایگزین کنید. برای دیدن همه پوشه ها در پنجره ترمینال فعلی ، به سادگی دستور “ls” را تایپ کنید.

نصب WP CLI

در فهرست سایتهای خود ، باید WP-CLI را روی پنجره ترمینال نصب کنید. برای انجام این کار ، کد زیر را جایگذاری کنید و سپس enter را بزنید.

curl -O https://raw.githubusercontent.com/wp-cli/builds/gh-pages/phar/wp-cli.phar

اکنون ، کد زیر را برای تنظیم مجدد سایت وردپرس خود وارد کنید.

php wp-cli.phar site empty

اگر می خواهید ادامه دهید ، از شما خواسته می شود که تأیید کنید. به سادگی تایپ کنید “yو سپس وارد شوید.
با تأیید بازنشانی سایت شما خالی می شود.

اگر می خواهید مرحله تأیید را دور بزنید ، کد زیر را کپی و پیست کنید.

php wp-cli.phar site empty --yes

-آره پارامتر ، در صورت استفاده ، تأیید را رد می کند.

یادداشت جانبی: به طور پیش فرض ، وردپرس پس از تنظیم مجدد سایت با استفاده از CLI بارگذاری های شما را از داشبورد حذف می کند. با این حال ، پرونده ها همچنان در سرور شما در دسترس خواهند بود که بد است زیرا سرور شما با پرونده های ناخواسته درگیر خواهد شد.

خوشبختانه پارامتر دیگری وجود دارد که می توانیم به کد بالا اضافه کنیم تا وردپرس را مجبور کنیم همه پرونده های موجود در پوشه بارگذاری را پاک کند. برای این منظور ، قطعه کد را در زیر کپی و جایگذاری کنید.

php wp-cli.phar site empty --uploads

دستور بالا سایت شما را به حالت پیش فرض خود باز می گرداند و همچنین تمام پرونده های موجود در پوشه بارگذاری های شما را پاک می کند.

نتیجه گیری – بازنشانی وردپرس

در این مقاله ، ما مراحل شما را برای بازنشانی سایت وردپرس با استفاده از پلاگین ها یا WordPress CLI انجام داده ایم.

اگرچه این یک روش توصیه شده برای رفع مشکلات نیست ، اما شرایطی وجود دارد که ممکن است لازم باشد ، به ویژه در یک سایت کاملاً جدید یا صحنه سازی.

اگر در یک سایت زنده با مشکلی روبرو هستید ، لطفا ما را بررسی کنید کالج WP برای کمک به رفع آن و اگر خودتان نمی توانید این کار را انجام دهید ، می توانید یکی از ما را داشته باشید کارشناسان WP از تو مراقبت کن

به عنوان یک احتیاط نهایی ، روند غیر قابل برگشت است. بنابراین اگر اخیراً از سایت خود پشتیبان تهیه نکرده اید ، باید مراقب باشید زیرا پس از اتمام بازنشانی نمی توانید پرونده های خود را بازیابی کنید.

ادامه مقاله های مفید را بخوانید:

منبع اصلی

مطالب مرتبط

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *