0

چگونه شور و شوق کارت پوکمون باعث ثروتمند شدن جمع کنندگان و استارتاپ ها می شود

بازدید 4


با دلتنگی ، روش های جدید فروش آنلاین و مازاد وقت آزاد ، ارزش برخی کارت ها سر به فلک می کشد

نویسنده مقاله:

اخبار بلومبرگ

لیزت چاپمن

یک مجموعه کارت Pokemon Co. در Random Lake ، ویسکانسین ، ایالات متحده آمریکا. در سال 2020 فروش کلی کارت های تجاری با رکورد 142 درصد در EBay صعود کرد و Pokemon هدایت بسته را به عهده داشت. عکس از سارا استاتهاس / بلومبرگ

مارک شینینگر مانند بسیاری از هزاره هایی است که در دوران دبستان با کارت های پوکمون بازی می کردند. او با دوستانش تجارت کالاهای خود را انجام می داد و برای براق ترین و قدرتمندترین شخصیت ها با برادرانش رقابت می کرد تا اینکه سرانجام از سرگرمی خسته شد ، کارت ها را به زیبایی در جعبه ها جا داد و بزرگ شد.

تبلیغات

پس از آن سال گذشته همزمان با شیوع بیماری همه گیر ، شینینگر شروع به شنیدن خبر فروش کارت های پوکمون کرد ، که گاهی اوقات به صدها هزار دلار می رسید. بنابراین مهندس 24 ساله مکانیک از Random Lake ، ویس. ، مجموعه قدیمی خود را از Pikachus و Charmanders حفر کرد. او موجودات را به یک صفحه گسترده وارد کرد و اشتیاق کودکی خود را به یک هیاهوی جانبی 4500 دلاری تبدیل کرد.

وی گفت: “من آنها را نگه داشتم زیرا فکر می کردم روزی ممکن است اینها چیزی ارزش داشته باشند.” “حق با من بود.”

بسیاری از بیست و سی نفر در حال تحقق مشابه هستند. با دلتنگی ، روش های جدید فروش آنلاین و مازاد وقت آزاد در طی همه گیر شدن ، ارزش برخی از کارت های Pokémon در ماه های اخیر سر به فلک کشیده است.

تبلیغات

در سال 2020 ، فروش کلی کارت های معاملاتی با رکورد 142 درصدی در eBay صعود کرد و پوکمون هدایت بسته را بر عهده گرفت ، به طور میانگین 5 بار در هر دقیقه فروش کارت – حتی بیشتر از کارت های بیس بال. این حرکت تا امسال ادامه داشته است. لیست EBay کارت های Pokémon در سه ماهه اول 1046 درصد افزایش داشته است.

طوفان جدید پوکمون به یک انفجار کوچک در فعالیت های کارآفرینی دامن زده است. مجموعه داران فردی مانند شینینگر توانسته اند یک کارت کوچک فروش آنلاین داشته باشند ، حتی اگر شرکت Target پس از سرقت های ناگهانی پارکینگ فروش بسته ها را به حالت تعلیق درآورد.

لیست EBay کارت های Pokémon در سه ماهه اول 1046 درصد افزایش داشته است. عکس از سارا استاتهاس / بلومبرگ

هجوم تجارت به سیستم عامل های جدید وجود دارد که به مجموعه داران کمک می کند کالاهای خود را تخلیه کنند. و خدمات احراز هویت درخواستهای زیادی برای ادامه کار دریافت کرده اند. یکی از آنها ، گروه کالاهای قابل تأیید ، هفته گذشته با ارزیابی 500 میلیون دلار اکثریت سهام خود را به گروه بلک استون فروخت.

تبلیغات

کارت های آنالوگ پوکمون بعید به نظر می رسد برای عصر اینترنت باشد. حق رای دادن عجیب و غریب ، که برای اولین بار در سال 1996 به عنوان یک جفت بازی ویدیویی برای Game Boy شرکت نینتندو معرفی شد ، قدرت ماندگاری قابل توجهی را نشان داد و ده ها میلیارد دلار در طول دهه ها درآمد کسب کرد.

اکنون توسط شرکت Pokémon Co. که بخشی از آن متعلق به Nintendo است ، مدیریت می شود ، Pokémon Go ، بازی واقعیت افزوده برجسته ای که بیش از 5 میلیارد دلار از جمله 1 میلیارد دلار فقط در سال گذشته تولید شده است ، برآورد شده است شرکت تحقیقاتی SensorTower.

این دیوانگی همچنین کاملاً متناسب با روندهای فرهنگی بزرگتر هزاره ها است که به سمت مارک هایی که از کودکی به خاطر می آورند و همچنین افزایش کالاهای کلکسیونی مانند رمزهای غیر قابل انعطاف (NFT) با اینترنت است.

تبلیغات

شریک عمومی Night Ventures ، بن ماتیوز معتقد است که صنعت “کالاهای جمع آوری nerdcore” لحظه ای را سپری می کند. این علاقه شرکت او ، سرمایه سرمایه گذاری شرکت مادر Night Media ، است که به دنبال سرمایه گذاری در مشاغل جدیدی است که به نفوذپذیری Pokémon influencer کمک می کند. وی گفت: “به آن بودجه VC بدهید و این مسابقه خاموش است.”

VC ها قبلاً وارد معاملات مربوط به Pokémon شده اند. هفته گذشته ، استارت آپ Collectbase Inc دور بودجه ای را به هدایت میلیاردر پیتر تیل جمع کرد. این شرکت نرم افزاری را تولید می کند که به مجموعه داران امکان اسکن ، قیمت گذاری ، سازماندهی و ردیابی ارزش مجموعه کارت های خود را مانند نمونه کارها سهام و سپس فروش در EBay می دهد.

Anas Salem ، یکی از دو بنیانگذار آلمانی سایت ، گفت: برنامه تلفن همراه این شرکت Cardbase در کارت های ورزشی شروع شد و پس از ماه ها درخواست های شدید ، به Pokémon گسترش یافت.

تبلیغات

وی گفت: “کارت های پوکمون در ایالات متحده دیوانه می شوند.” وی افزود که وی فکر می کند که یک شیدایی مشابه می تواند به زودی در اروپا ، جایی که “بازار فقط به ابزار و آموزش بیشتری نیاز دارد” رواج یابد.

بر اساس اطلاعات شرکت تحقیقاتی PitchBook ، در ایالات متحده ، شرکت راه اندازی حراج زنده Whatnot Inc. در مجموع 75.4 میلیون دلار آمریکا جمع آوری کرده است و ارزش آن در ماه مه بیش از 500 میلیون دلار بود.

مزایده های Whatnot دارای شخصیت های متخصص در Pokémon ، مد ، غذا و سایر دسته ها است. نتیجه همان چیزی است که یک سرمایه گذار ، آندرسن هوروویتز ، شریک عمومی ، کانی چان ، “خرید” می نامد. او گفت که در آسیا محبوب است و آماده رشد در ایالات متحده است

طی سال گذشته ، Whatnot فروش ناخالص خود را ده برابر افزایش داده و به بیش از 100 میلیون دلار رسانده است ، بخش عمده ای از طرفداران طرفدار پوکمون با پول اضافی. رئیس اجرایی گرانت لافونتین گفت که اکثریت قریب به اتفاق کاربران سایت وی مردان هزاره ای با درآمد یکبار مصرف هستند ، بسیاری از آنها از چک های محرک COVID-19 خود برای خرید کارت های Pokémon استفاده کرده اند. به گفته لا فونتین ، فروش ناخالص در Whatnot در روز ورود بررسی های محرک بین 50 تا 100 درصد افزایش داشته است.

تبلیغات

لوگان پاول یک کارت دلار Charizard با قیمت نعناع 1 میلیون دلاری خود را روی گردنبندی با الماس در یک مسابقه بوکس می پوشد. عکس توسط Jasen Vinlove-USA TODAY Sports / عکس پرونده

هنگامی که YouTuber Logan Paul خرید مجموعه جعبه های بسته بندی شده Pokémon با قیمت بیش از 300،000 دلار آمریکا را آغاز کرد ، یک افزایش بزرگ دیگر بود. سپس او آنها را به صورت زنده افتتاح کرد و بسته های فردی را به قیمت 1 میلیون دلار در هر پاپ به حراج گذاشت و جلوه ای موج دار را در کل اقتصاد پوکه ایجاد کرد.

لافونتین گفت: “در طول شب قیمت ها دو برابر یا سه برابر شد.” “اینفلوئنسرها بازارها را به حرکت در می آورند.”

همچنین هنگامی که پل در مسابقه بوکس خود با فلوید می ویدر جونیور کارت Charizard به ارزش نعناع 1 میلیون دلاری خود را روی گردنبندی با الماس پوشید ، به او کمک کرد.

در سایت کارت معاملات Alt Platform Inc ، مدیر اجرایی لئوره آویدار گفت که اخیراً افزایش “تصاعدی” کارتهای معاملاتی کارت Pokémon را داشته است ، تقاضا اکنون به طور مرتب از عرضه پیشی می گیرد.

تبلیغات

آلت تاکنون 30.7 میلیون دلار از سرمایه گذاران سرمایه جمع کرده است و بر اساس داده های PitchBook ، در مارس 104 میلیون دلار ارزش گذاری شده است. این شرکت تازه وارد خود را به عنوان یک بستر سرمایه گذاری برای کارت های کمیاب معرفی می کند و چند پیشنهاد در یک روز اخیر از یک Charizard 275 دلار تا یک کارت هولوگرافی 25000 $ US Chansey ، یک سمندر مهربان مکزیکی متغیر است.

آویدار که افزود سه ماه گذشته به ویژه سریع بوده است ، گفت: “پوکمون چنان داغ شده است که نگهداری در سایت دشوار است.” “کاربران در اینجا به محض در دسترس قرار گرفتن این کارت ها ، آنها را جمع می کنند.”

اگر شوق پوکمون ادامه یابد ، مطمئناً استارت آپ های جدید نیز به این معرکه می پیوندند. Mathews از Night Ventures گفت که شرکت او به دنبال جفت کردن YouTuber و Pokémon متخصص Leonhart با یک مدیر فنی و سپسمنبع اصلی

نظرات کاربران

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

*

code

5  +  3  =