0

چه جدید در وردپرس 5.8 (ویژگی ها و تصاویر صفحه) – نکات وب سایت

بازدید 3


وردپرس 5.8 امروز زودتر منتشر شد و این دومین نسخه مهم سال 2021 است.

این نسخه جدید با برخی از ویژگی ها و پیشرفت های مهم جدید در دسترس است. این تغییرات روش های خلاقانه جدیدی را برای کار در وب سایت وردپرس شما معرفی می کند.

در این مقاله ، ما موارد جدید WordPress 5.8 را به اشتراک می گذاریم ، و ویژگی هایی را که باید پس از به روزرسانی وب سایت های خود امتحان کنید.

وردپرس 5.8 یک نسخه مهم است ، و مگر اینکه در a میزبانی وردپرس را مدیریت کرد سرویس ، شما باید به صورت دستی بروزرسانی را شروع کنید.

مهم: فراموش نکنید که ایجاد یک پشتیبان گیری کامل از وردپرس قبل از شروع به روز رسانی.

گفته شد ، در اینجا همه چیزهایی است که در وردپرس 5.8 جدید است.

ویرایشگر الگو جدید

وردپرس 5.8 دارای ویژگی جدیدی به نام ویرایشگر الگو است. این گامی به سمت ایجاد یک ابزار ویرایش کامل سایت با استفاده از ویرایشگر بلوک است.

هنگام ویرایش یک پست یا صفحه ، می توانید با ایجاد پیوند “جدید” در زیر برگه الگو ، الگوی جدیدی ایجاد کنید.

توجه داشته باشید: ویرایشگر الگو یک ویژگی تم اختیاری است. اگر نمی توانید برگه الگو را در صفحه ویرایش پست مشاهده کنید ، این بدان معنی است که طرح زمینه شما از این ویژگی پشتیبانی نمی کند.

سپس وردپرس از شما می خواهد عنوانی برای الگوی جدید خود تهیه کنید. این می تواند هر چیزی باشد که به شما کمک می کند به راحتی الگو را برای استفاده بعدی شناسایی کنید.

پس از آن ، وردپرس به حالت ویرایشگر الگو می رود. با این کار می توانید مناطق غیرمحتوا را ویرایش کرده و بلوک های سایت را در الگوی خود اضافه کنید.

وردپرس 5.8 دارای چندین بلوک سایت است که به شما امکان می دهد عناصر مختلف سایت را به الگوی جدید خود اضافه کنید.

 • آرم سایت
 • Tagline سایت
 • عنوان سایت
 • حلقه پرس و جو
 • عنوان پست
 • محتوای ارسال
 • تاریخ ارسال
 • متن ارسال شده
 • ارسال تصویر ویژه
 • دسته بندی های ارسال
 • ارسال برچسب ها
 • ورود / خروج
 • لیست صفحه

ویرایشگر الگو در وردپرس 5.8 یک ویژگی خاص موضوع است. هنوز هم از سبک ها و شکل های قالب وردپرس شما استفاده می شود.

اگر می خواهید کنترل کامل طراحی را برای یک طرح سفارشی بدست آورید ، یک ابزار بسیار بهتر می تواند باشد افزونه صفحه ساز پسندیدن SeedProd. بدون توجه به اینکه از چه تم WordPress استفاده می کنید که به شما امکان کنترل کامل طرح را می دهد ، کار می کند.

Blocks based Widget Editor در وردپرس 5.8

صفحه ویجت ها در وردپرس اکنون از ویرایشگر بلوک استفاده می کنند. به سادگی به ظاهر »ابزارک ها صفحه را امتحان کنید تا تجربه جدید ابزارک ها را امتحان کنید.

هر منطقه آماده ویجت در قالب وردپرس شما به عنوان یک برگه در ویرایشگر بلوک ظاهر می شود. می توانید ابزارک ها را به عنوان بلوک به نوارهای کناری وب سایت و مناطق دارای ویجت اضافه کنید.

این به شما امکان کنترل بیشتر ویجت ها را می دهد زیرا اکنون می توانید از بلوک ها برای ایجاد مناطق جذاب ویجت استفاده کنید. به عنوان مثال ، می توانید دکمه ها را اضافه کنید ، رنگ ها را انتخاب کنید ، بلوک های مختلف را گروه بندی کنید و موارد دیگر.

با افزودن بلوک Legacy Widget به هر نوار کناری هنوز می توانید از ابزارک های قدیمی استفاده کنید.

انصراف از صفحه ابزارک جدید

برخی از کاربران ممکن است هنوز بخواهند از صفحه قدیمی Widgets استفاده کنند. با نصب و فعال سازی ابزارک های کلاسیک پلاگین

پس از فعال شدن ، پلاگین به سادگی صفحه قدیمی ویجت های کلاسیک را بازیابی می کند.

وردپرس اکنون بصورت پیش فرض از تصاویر WebP پشتیبانی می کند

WebP یک قالب تصویری جدید است که بدون از دست دادن کیفیت ، اندازه فایل تصویر را 25-34٪ نسبت به PNG و JPEG کاهش می دهد. این یک تفاوت بزرگ است و می تواند به طور قابل توجهی افزایش سرعت و عملکرد از هر وب سایت.

وردپرس 5.8 اکنون بصورت پیش فرض از تصاویر WebP پشتیبانی می کند. این بدان معنی است که شما می توانید تصاویر WebP خود را بدون استفاده از افزونه در وب سایت وردپرس خود ذخیره و بارگذاری کنید.

با این حال ، برخی از مرورگرهای وب قدیمی از تصاویر WebP پشتیبانی نمی کنند. اگر بسیاری از کاربران شما از مرورگرهای پشتیبانی نشده استفاده می کنند ، پس باید استفاده از یک پلاگین فشرده سازی تصویر را در نظر بگیرید.

پلاگین های فشرده سازی تصویر می تواند تصاویر را به فرمت WebP تبدیل کند و تصاویر JPEG یا PNG را به عنوان گزینه بازگشت نشان دهد. برای دستورالعمل های دقیق ، به آموزش ما مراجعه کنید نحوه افزودن تصاویر WebP در وردپرس.

تغییرات کتابخانه رسانه در وردپرس 5.8

وردپرس کتابخانه ی رسانه برای بارگذاری تصاویر در نمای “شبکه” از پیمایش بی نهایت استفاده نخواهد کرد. در عوض ، اکنون یک دکمه بارگذاری بیشتر برای مشاهده تصاویر بیشتر مشاهده خواهید کرد.

یکی دیگر از پیشرفت های مفید جدید ، امکان کپی کردن URL فایل رسانه هنگام بارگذاری مستقیم از طریق است رسانه »افزودن موارد جدید صفحه

پیش از این ، هنگامی که تصویری را مستقیماً در کتابخانه رسانه اضافه می کردید ، باید تصویر را ویرایش کرده و سپس به صورت دستی URL تصویر را کپی کنید.

با وردپرس 5.8 ، اکنون دکمه ای برای کپی کردن URL فایل رسانه و استفاده از آن در هر مکانی که می خواهید مشاهده خواهید کرد.

بلوک تغییرات ویرایشگر در وردپرس 5.8

ویرایشگر بلوک جایی است که کاربران وردپرس بیشتر وقت خود را صرف تولید محتوا می کنند. هر نسخه وردپرس بهبودهایی را در ویرایشگر بلوک ایجاد می کند.

در زیر برخی از ویژگی ها و پیشرفت های جدید در ویرایشگر بلوک آورده شده است که ممکن است بخواهید آنها را امتحان کنید.

Query Loop Block در وردپرس 5.8

تا به حال شده است که بخواهید یک دسته از پست ها را در داخل یک صفحه یا پست وردپرس نمایش دهید؟

قبلاً برای این کار باید از افزونه ها استفاده می کردید اما اکنون می توانید از بلوک Query Loop استفاده کنید تا لیستی از پست ها ، صفحات یا محصولات را به راحتی در هر مکان نمایش دهید

به سادگی بلوک Query Loop را به یک پست یا صفحه اضافه کنید. می توانید یک دسته از طرح ها را انتخاب کنید و پارامترهای جستجو را در تنظیمات بلوک پیکربندی کنید.

فیلترهای Duotone برای تصاویر و بلوک های رسانه ای

وردپرس 5.8 فیلترهای Duotone را برای تصاویر و بلوک های رسانه ای مانند تصاویر ، گالری ها و تصاویر روی جلد معرفی کرده است.

با چند ایستگاه از پیش تنظیم شده ارائه می شود و شما می توانید با انتخاب رنگ هایی که می خواهید اعمال کنید ، ایستگاه از پیش تنظیم خود را نیز ایجاد کنید. قالب وردپرس شما ممکن است شامل تنظیمات از پیش تعیین شده مخصوص به خود باشد تا با رنگ تم مطابقت داشته باشد.

توصیه های الگو در Add Block Panel

وردپرس 5.8 اکنون الگوهایی را در پنل add block اضافه می کند.

به عنوان مثال ، اگر به دنبال یک عنصر مشترک هستید ، ممکن است الگوهایی را با استفاده از آن بلوک پیشنهاد دهد.

برخی از الگوهای جدید موجود است و کارهای اولیه برای ادغام با فهرست الگوهای WordPress.org انجام شده است.

به راحتی بلوک والدین را در بلوک های تو در تو انتخاب کنید

انتخاب بلوک والد در ستون ها ، گروه ها و سایر بلوک های تو در تو کمی دشوار بود.

وردپرس 5.8 اکنون یک دکمه بلوک والدین همیشه قابل مشاهده را در نوار ابزار نشان می دهد که به شما امکان می دهد سریع آن را انتخاب کنید.

نمایش لیست بهبود یافته در مسیریابی مسدود شده

وردپرس 5.8 دارای یک صفحه نمایش لیست بهبود یافته است که لیست کامل بلوک های موجود در پست یا صفحه شما را نشان می دهد. این کار باعث می شود هنگام کار با طرح پیچیده تر ، پیمایش آسان تر شود.

انتخاب بهبود یافته

تفسیر:
برخی از راهنمایی ها و آدرس های مفید را می توان در مقاله کامل مشاهده کرد.
منبع – WPBeginner.comمنبع اصلی

نظرات کاربران

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

*

code

2  +  8  =