0

چرا eBay از مشکلات زنجیره تامین پیروز می شود

بازدید 5


اختلالات زنجیره تامین از زمان شروع همه گیری یک مسئله مداوم بوده است. قرنطینه های اقتصادی و دستورات ماندن در خانه برای کمک به کاهش شیوع ویروس کرونا ، تولید را نیز کند کرد.

اگرچه صنایع اصلی مجاز بودند در طول همه گیری باز بمانند ، اما اغلب با شیوع COVID-19 عملیات مختل می شد. علاوه بر این ، بسیاری از مصرف کنندگان هزینه های خود را بر روی کالاهای تولیدی در 18 ماه گذشته متمرکز کرده اند زیرا گزینه های جایگزین هزینه ای (مانند کنسرت ، رویدادهای ورزشی و پارک های موضوعی) برای هزینه کردن درآمد قابل تصرف ندارند. ترکیبی از اختلال در عرضه و افزایش تقاضا سیستم را تحت فشار قرار داده است و هیچ نشانه ای از تسکین وضعیت به این زودی ها مشاهده نمی شود.

یکی از راه های بازی کردن این وضعیت به عنوان یک سرمایه گذار این است که نگاه کنید eBay (NASDAQ: EBAY)به در کمال تعجب ، این شرکت در واقع می تواند سود ببرد از مسائل زنجیره تامین بیایید نگاه دقیق تری به چگونگی آن بیندازیم.

منبع تصویر: گتی ایماژ.

هرگز فروخته نشد

eBay تکمیل را انجام نمی دهد و تدارکات تحویل محصول را به خریدار و فروشنده واگذار می کند. این فقط به عنوان بستری برای گردهم آوردن این دو و جمع آوری هزینه خدمات خود عمل می کند. این مدل فروش در سه ماهه اخیر خود به eBay کمک کرد تا 3 میلیارد دلار از حجم ناخالص کالا 27.5 میلیارد دلار درآمد کسب کند.

در شرایط عادی ، رسیدگی نکردن به انجام کارها یک ایراد جزئی برای eBay بوده است. مشتریان به حمل و نقل سریع و رایگان عادت کرده اند و می دانند چه روزی سفارش از سوی برخی از رقبای eBay که سفارشات خود را برآورده می کنند ، تحویل می گیرد. اما نقطه ضعف eBay در اینجا هنگامی که اختلال در عرضه رخ می دهد برطرف می شود ، زیرا چندین خرده فروش با تأخیر در ارسال محموله ها و افزایش تاریخ سفارش تا تحویل مواجه می شوند.

داشتن یک مدل تجاری دارایی بدون دارا بودن امکانات ، به eBay اجازه می دهد درآمد بیشتری کسب کندمنبع اصلی

نظرات کاربران

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

*

code

9  +  1  =