0

چرا “اثر IKEA” رویای کارآفرینی شما را می کشد

بازدید 4


مرگبارترین گناه در ابتدای سفر خود غرور است.

4 دقیقه خواندن

نظرات بیان شده توسط کارآفرین همکاران خودشان هستند.

“عالی به نظر می رسد ، اینطور نیست؟” مونتاژ مرکز تفریحی آپارتمان جدید ما ساعتها به طول انجامیده بود. بیایید فقط بگوییم که کار ساخت من از ستاره ای کمتر بود: یکی از صفحات کناری عقب بود و حتی قبل از اتمام کار موفق شده بودم درهای شیشه را خراش دهم. مهم نبودم من به ساخت متوسط ​​خود افتخار می کردم و این تنها چیزی است که مهم است … درست است؟

Dan Ariely اقتصاددان رفتاری و سخنران TEDx اصطلاحی را برای این طرز تفکر ابداع کرد: اثر IKEA. این مفهوم ساده است: هرچه زمان و تلاش بیشتری برای خلق یک اثر صرف کنید ، بیشتر به آن وابسته می شوید. اثر IKEA برای ساخت مبلمان تخته خرده چوب و سایر سرگرمی های شخصی خوب است ، اما به عنوان یک کارآفرین مشتاق ، قبل از شروع کار شما را غرق می کند.

مربوط: 5 خیالات کارآفرینانه مهلک

مشکل وابستگی بیش از حد به کار شما این است که باعث می شود محوری یا بیرون راندن یک پروژه کاملاً دردناک تر شود. کارآفرینی در مورد نوآوری و ایجاد است ، اما همچنین در مورد جدا کردن آنچه شما است خواستن کار کردن از چه در حقیقت آثار.

اگر به خود وابسته هستید کسب و کار ایده یا روش بازاریابی آن ، خود را عقب نگه می دارید. در اینجا سه ​​روش برای سم زدایی از دلبستگی و ایجاد دیدگاه انعطاف پذیرتر وجود دارد.

پربار باشید ، کامل نباشید

اصل قانون 10000 ساعت تسلط بر این است مطالعه ای در سال 1993 دانش آموزان ویولن توسط مرحوم K. Anders Ericsson. این معیار در دهه های گذشته مورد اختلاف بوده است ، اما یک چیز قطعی است: بهترین نوازندگان ویولن – و حتی آنهایی که در وسط بسته هستند – تمرین کردند زیاد.

همه ما می خواهیم محصولی فوق العاده تولید کنیم ، اما صرف فکر کردن در مورد آن پیشنهاد عالی یا نمونه اولیه کافی نیست. ما باید آن را آزمایش کنیم. قبل از اینکه آماده شویم ، باید کالاهای انتشار و ارسال را فشار دهیم. به عنوان بنیانگذار LinkedIn رید هافمن یادداشت: “اگر از اولین نسخه محصول خود خجالت نکشید ، خیلی دیر راه اندازی کرده اید.”

خروجی مداوم به شما کمک می کند تا بازخورد (یا جیرجیرک ها) باید حرکت بعدی خود را انجام دهید. چه کارهایی؟ چه چیزی نیست؟ اگر قبل از حمل و نقل منتظر کمال باشید ، مطمئناً هرگز نمی دانید.

مربوط: 10 ترس که باید هنگام شروع یک کار جدید بر آن غلبه کنید

حلقه های بازخورد را پیدا کنید که از شما پشتیبانی می کنند

بسیاری مشتاق کارآفرینان – و به خصوص سازندگان – دوست دارند من را تکیه دهندمنبع اصلی

نظرات کاربران

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

*

code

  +  35  =  39