پاراگراف وردپرس – نحوه استفاده از آنها در گوتنبرگ یا ویرایشگر کلاسیک


پاراگراف وردپرس - نحوه استفاده در Gutenberg یا Classic Editor

جذابیت بصری سایت شما همان چیزی است که نظر بازدیدکنندگان شما را جلب می کند. عناصری مانند گرافیک ، فضای سفید ، قلم ها ، پاراگراف ها ، رنگ ها و تصاویر – گرد هم آیید و یک تجربه منحصر به فرد برای خوانندگان خود ایجاد کنید. در این مقاله ، ما به یکی از جنبه هایی که در ارائه محتوای متن شما به خوانندگان از اهمیت ویژه ای برخوردار است – بندها توجه خواهیم کرد. ما بر روی پاراگراف ها ، وقفه ها و تورفتگی های وردپرس.

اگر محتوا را از ویرایشگر متن کپی کرده اید و سپس آن را در وردپرس جای گذاری کرده اید ویرایشگر بصری، احتمالاً برخی از موارد قالب بندی غیر جذاب را که با آن همراه هستند ، مشاهده کرده اید.

و قالب بندی صحیح آن می تواند برای کاربران وردپرس یک معضل بزرگ باشد ، به ویژه هنگامی که شما از نحوه کار پاراگراف ها نمی دانید. خوشبختانه ویرایشگر گوتنبرگ به شما کمک می کند تا محتوای خود را کاملاً مرتب کنید. بنابراین در این مقاله ، ما به شما نحوه افزودن خط شکسته ها و تورفتگی ها در وردپرس و نحوه استفاده از بلوک پاراگراف در ویرایشگر وردپرس.

محتوا

 1. ویرایشگر بلوک گوتنبرگ
 2. ویرایشگر کلاسیک
 3. میانبرهای صفحه کلید
 4. نتیجه

ویرایشگر بلوک گوتنبرگ

ویرایشگر بلوک گوتنبرگ برای ایجاد محتوا از یک روش مبتنی بر بلوک استفاده می کند. بلوک در ویرایشگر گوتنبرگ به شما امکان می دهد انواع مختلفی از محتوا را اضافه کنید در پست وبلاگ و صفحات خود قرار دهید.

به عنوان مثال ، اگر شما نیاز دارید یک جدول اضافه کنید به پست خود ، شما به سادگی نیاز به اضافه کردن یک جدول جدول و شروع به ویرایش. قبلاً برای درج جداول به افزونه هایی نیاز بود.

سایر بلوک های وردپرس عبارتند از:

 • پاراگراف ها
 • تصاویر (برای افزودن تصاویر در وردپرس)
 • گالری ها
 • لیست ها
 • عناوین و غیره

بگذارید ببینیم چگونه از بلوک پاراگراف استفاده کنیم.

یادداشت جانبی: برای لذت بردن از آخرین ویرایشگر وردپرس گوتنبرگ ، باید آن را داشته باشید وردپرس نسخه 5.0 یا بالاتر

نحوه ایجاد یک پاراگراف بلوک در وردپرس Gutenberg Editor

این احتمالاً بلوکی است که بیشترین استفاده را خواهید کرد. برای ایجاد یک ، روی نماد سیاه و سفید (+) درست زیر بلوک عنوان کلیک کنید. پس از آن ، بلوک Paragraph را انتخاب کنید.

یادداشت جانبی: اگر پاراگرافی در گزینه ها ظاهر نشد ، با استفاده از کادر جستجو آن را جستجو کنید.

بلوک جدید اضافه کنید

در لحظه اضافه شدن یک محتوا ، یک نوار ابزار بلوک در بالای بلوک متن نمایش داده می شود. متن اصلی آن گزینه های قالب بندی به شما امکان می دهد پیوندها را مجدداً مرتب کنید ، پررنگ کنید ، مورب کنید و همچنین پیوندها را وارد کنید.

برای دریافت گزینه های قالب بندی بیشتر ، روی دکمه کشویی کنار نماد “پیوند” کلیک کنید.

برای آشکار کردن گزینه های بعدی ، روی دکمه کشویی کلیک کنید

بیایید نگاهی سریع به برخی دیگر از گزینه های قالب بندی ذکر شده بیندازیم:

کد درون خطی

این گزینه به شما امکان نوشتن می دهد HTML، CSS و سایر موارد قطعه کد در پاراگراف بدون اجرای کد.

تصویر درون خطی

اگرچه یک بلوک تصویر وجود دارد ، این گزینه برای افزودن تصویر به پاراگراف در وردپرس استفاده می شود. روی آن کلیک کنید ، تصویر دلخواه خود را انتخاب کنید و به صورت درون خطی اضافه می شود.

خط حمله

گزینه بعدی Strikethrough است. این کار خطی را در وسط متن انتخاب شده ایجاد می کند که انگار از متن خط خورده است.

زیرنویس و زیرنویس

Subscript یک متن کوچک است که در زیر یک متن عادی تنظیم شده در حالی که Superscript یک متن کوچک است که بالای یک متن عادی نوشته شده است.

رنگ متن

این گزینه قالب بندی به شما امکان می دهد رنگ متن انتخاب شده در پاراگراف را تغییر دهید.

برای دریافت تنظیمات متن بیشتر ، روی نماد تنظیمات در گوشه بالا سمت راست صفحه کلیک کنید.

تنظیمات متن

در این صفحه ، می توانید اندازه قلم ها را تغییر دهید ، یک درپوش درپوش اضافه کنید و برخی از CSS های سفارشی را اضافه کنید. همچنین می توانید یک رنگ پس زمینه اضافه کرده و متن را پیکربندی کنید تنظیمات رنگ

افزودن خط شکسته ها در وردپرس

هنگام تایپ کردن یک پردازنده کلمه ، در برخی از زمان ها کلید “Enter” را می فشارید تا در خط بعدی تایپ کنید.

در ویراستار گوتنبرگ ، زدن کلید enter یک پاراگراف جدید ایجاد می کند کاملاً بنابراین برای اضافه کردن فاصله یک خط ، به سادگی Shift + Enter را بزنید. برای ایجاد فاصله دو خط ، آن را دو بار بزنید.

نحوه پاراگراف بندی در وردپرس

آ indent پاراگراف فاصله ای بین حاشیه و ابتدای سطر متن است. برای ایجاد کد در ویرایشگر بلوک ، باید کمی کد با استفاده از عملکرد یکنواخت ‘padding-left’ بنویسید.

برای شروع ، به سه نقطه از تنظیمات بلوک دسترسی پیدا کرده و روی آنها کلیک کنید ویرایش به عنوان HTML.

پاراگرافهای تورفتگی در وردپرس

در برچسب پاراگراف

، این پارامتر یک ظاهر طراحی را اضافه کنید:

style= "padding-left: 50px;"

پارامتر یک ظاهر طراحی را اضافه کنید

برای این آموزش ، ما از تورفتگی 50px استفاده کردیم. می توانید از عدد دیگری استفاده کنید. این باعث می شود کل پاراگراف فرورفته شود. کلیک پیش نمایش برای مشاهده تغییرات خود اصابت انتشار وقتی تمام شد

نحوه تورفتگی یک خط

برای تورفتن سطر اول هر پاراگراف ، شما باید چند خط کد به CSS موضوع خود اضافه کنید. در اینجا نحوه انجام این کار آمده است:

در داشبورد وردپرس خود ، به قسمت زیر بروید ظاهر >> سفارشی سازی. با این کار به سراغ تنظیم کننده تم خود می روید. برای باز کردن CSS اضافی ، روی آن کلیک کنید.

پس از باز شدن ، این کدها را تایپ کنید:

article p {
text-indent:50px;
}

اضافه کردن CSS اضافی - پاراگراف های وردپرس

پیش نمایش مستقیمی از تغییراتی که ایجاد کرده اید مشاهده خواهید کرد. تمام سطرهای اول هر پاراگراف تورفتگی خواهند داشت. یادتان باشد ضربه بزنید انتشار وقتی کارتان تمام شد

ویرایشگر کلاسیک وردپرس

این ویرایشگر پیش فرض وردپرس قبل از ورود ویرایشگر گوتنبرگ به تصویر بود. این یک ویرایشگر متن ساده است که کاملاً شبیه یک نرم افزار پردازش کلمه است.

در نتیجه ، بسیاری از دارندگان سایت هنوز هم استفاده از آن را برای وبلاگ های وردپرس خود بسیار آسان می دانند. با این حال ، گزینه مناسبی برای ایجاد صفحات پیچیده مانند صفحه فرود نیست.

پس اگر دوست دارید بازگشت به ویرایشگر کلاسیک، به سادگی افزونه Classic Editor را نصب و فعال کنید. در نتیجه ، این افزونه ویرایشگر گوتنبرگ را هنگام فعال سازی غیرفعال می کند.

نحوه ایجاد پاراگراف با استفاده از WordPress Classic Editor

اگر هنوز از ویرایشگر Classic استفاده می کنید ، شما می توانید با فشار دادن “Enter” در صفحه کلید خود ، یک پاراگراف ایجاد کنید. همچنین می توانید محتوا را از سایر پردازنده های کلمه جایگذاری کنید و آنها به صورت پاراگراف قالب بندی می شوند.

حال بیایید گزینه های قالب بندی را در نوار ابزار بررسی کنیم.

گزینه های قالب بندی

ایجاد خط شکست در Classic Editor

همانطور که قبلاً گفتیم ، زدن کلید enter در ویرایشگر کلاسیک (حالت بصری) به طور خودکار پاراگراف جدیدی ایجاد می کند.

زدن کلید Enter در ویرایشگر کلاسیک - پاراگراف های وردپرس

با این حال ، برای ایجاد یک شکست خط ، کلید Shift + enter را بزنید. شکست خط به معنای شروع کار در یک خط جدید بدون ایجاد فضای پاراگراف است.

با استفاده از کلید Shift + Enter - پاراگراف وردپرس

همچنین می توانید از طریق ویرایشگر text / html یک خط بزنید. ابتدا مکان نما را در جایی قرار دهید که می خواهید خط شکاف را اضافه کنید و به ویرایشگر متن بروید. بعد ، برچسب break را اضافه کنید. با این کار متن بعد از آن نقطه به سطر بعدی منتقل می شود.

افزودن برچسب break - پاراگراف های وردپرس

بعلاوه ، برای ایجاد خط شکاف گسترده تر ، این خط CSS را به پاراگرافی که می خواهید فضای زیر را بخواهید اضافه کنید و در انتها آن را ببندید.

<p style="margin-bottom: 100px;"> </p>

یک خط CSS به پاراگراف وردپرس اضافه کنید

میانبرهای صفحه کلید

چیز زیبا در مورد میانبرهای صفحه کلید این است که آنها در وقت صرفه جویی می کنند به جای جابجایی نشانگر برای پررنگ بودن متن ، می توانید دکمه ctrl + b را فشار دهید. آنها همچنین در هنگام کپی و جایگذاری مطالب در ویرایشگر ، ایجاد نقاط گلوله ، درج شکستگی صفحه و غیره مفید هستند.

مهمتر از همه ، این امر نوشتن و ویرایش پاراگراف های وردپرس در پست ها و صفحات وردپرس را بسیار سریعتر می کند. بنابراین ، در اینجا لیستی از برخی میانبرهای مفید صفحه کلید آورده شده است:

 1. Ctrl + a = همه را انتخاب کنید
 2. Ctrl + c = کپی کردن
 3. Alt + Shift + z = گزینه های قالب بندی پاراگراف را گسترش دهید
 4. Ctrl + b = پررنگ
 5. Ctrl + v = چسباندن
 6. Enter = یک پاراگراف جدید اضافه کنید
 7. Ctrl + x = برش
 8. Ctrl + z = واگرد
 9. Alt + Shift + o = لیست جدیدی ایجاد می کند
 10. Ctrl + i = اریب
 11. Alt + Shift + h = میانبرهای صفحه کلید را نمایش می دهد
 12. Ctrl + k = درج پیوند
 13. Ctrl + y = انجام مجدد

اکنون نیازی به نگرانی در مورد یادگیری یکباره میانبرها نیست. به تمرین ادامه دهید و کار را از دست خواهید داد. البته ، شما همیشه می توانید Alt + Shift + h را بزنید تا میانبرهای مورد نیاز خود را پیدا کنید.

میانبرهای صفحه کلید

نتیجه گیری – پاراگراف های وردپرس

به طور خلاصه ، ایجاد تورفتگی ، وقفه و پاراگراف در وردپرس بسیار آسان است. و با تجزیه و تحلیل ما از آن ، حتی اگر یک مبتدی باشید ، مشکلی نخواهید داشت.

مطمئناً ، بعضی از بخشها مانند میانبرهای صفحه کلید و پاراگراف پاراگراف عادت کمی دارند. با این حال ، امیدواریم این مقاله را به اندازه کافی مفید دانسته باشید تا بتوانید در این زمینه تسلط داشته باشید.

برای اطلاعات بیشتر در مورد آموزش وردپرس و سایر راه حل های سریع ، لطفاً از اینجا دیدن کنید کالج WP. شما همچنین می توانید مقالات را در امنیت وردپرس، میزبانی وردپرس، نحوه نصب وردپرس، و یک تن دیگر از مواد مفید.

ادامه مقاله های مفید را بخوانید:

منبع اصلی

شاید این مطالب را هم دوست داشته باشید

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *