0

وردپرس در مقابل بلاگر: کدام بهتر است؟ مقایسه 2021

بازدید 7


آیا سعی دارید بین WordPress و Blogger تصمیم بگیرید که در 2021 یا بعد از آن یک وبلاگ بسازید؟

این سوالی است که ما به آن پاسخ می دهیم عمیق در این پست

اما ابتدا ، هشدار خرابکار – در سال 2021 ، وردپرس تقریبا همیشه انتخاب بهتری است راه اندازی وبلاگ یا سایت اینترنتیبه اما برای درک اینکه چرا ما چنین می گوییم و نحوه عملکرد هر پلتفرم ، باید همچنان مقایسه کامل وردپرس و بلاگر ما را بخوانید.

وقتی صحبت از Blogger در مقابل وردپرس می شود ، همه جزئیات اصلی را بخوانید…

👋 WordPress vs Blogger: مقدمه

برای شروع مقایسه ، بیایید سریع این دو ابزار را معرفی کرده و برخی از جزئیات احتمالی گیج کننده در مورد وردپرس را روشن کنیم.

وردپرس

وردپرس خود میزبان در مقابل Blogger

وردپرس یک نرم افزار منبع باز است که به شما در ایجاد یک وبلاگ یا وب سایت کمک می کند. خیلی دور است محبوب ترین روش ایجاد هر نوع وب سایت – قدرت نرم افزار وردپرس بیش از 41 درصد از کل وب سایت های موجود در اینترنتبه بله – این عدد به همان اندازه که به نظر می رسد دیوانه کننده است!

بخشی از دلیل محبوبیت وردپرس این است که فوق العاده انعطاف پذیر است. این یک گزینه عالی برای یک وبلاگ است ، اما می توانید عملکرد آن را تا حد امکان گسترش دهید ایجاد نمونه کارها، فروشگاه های تجارت الکترونیک ، دوره های آنلاین، فهرستها ، و بسیاری دیگر.

هر چند وردپرس می تواند کمی مشکل باشد ، زیرا در واقع دو “نسخه” وردپرس وجود دارد:

 • WordPress.org/ وردپرس خودآموز -این محل نرم افزار رایگان منبع باز وردپرس است. می توانید وردپرس را به صورت رایگان در میزبانی وب خود نصب کنید. با این حال ، در حالی که خود وردپرس رایگان است ، میزبانی وب شما معمولاً ماهیانه حدود 5 دلار هزینه دارد.
 • WordPress.com – این یک پیاده سازی خاص نرم افزار وردپرس است. WordPress.com به شما امکان می دهد فقط با ثبت نام در یک وبلاگ یک وبلاگ رایگان ایجاد کنید. با این حال ، نسخه رایگان دارای محدودیت هایی است.
WordPress.com در مقابل Blogger

وقتی اکثر مردم می گویند “وردپرس” ، منظور آنها نرم افزار منبع باز وردپرس است. اگر منظور آنها WordPress.com باشد ، به طور خاص می گویند “WordPress.com”.

اگر می خواهید در مورد تفاوت ها بیشتر بدانید ، می توانید مقایسه کامل WordPress.com و WordPress.org ما را بخوانیدبه اما برای این پست ، آنچه شما واقعاً باید بدانید در اینجا آمده است:

 • WordPress.com – به شما امکان می دهد وبلاگی را به صورت رایگان ایجاد کنید اما اجازه نمی دهد از AdSense استفاده کنید یا افزونه های وردپرس را برای افزودن ویژگی های بیشتر نصب کنید (مگر اینکه هزینه برنامه های گران قیمت را بپردازید)
 • WordPress.org/ وردپرس خودآموز – برای راه اندازی به کمی پول نیاز دارد ، اما بسیار انعطاف پذیر است. می توانید تم ها و افزونه های وردپرس را نصب کرده و به هر نحوی که می خواهید از سایت خود کسب درآمد کنید.

برای این مقایسه ، ما بیشتر بر نحوه مقایسه WordPress.org/self-hosted WordPress با Blogger تمرکز می کنیم ، اما WordPress.com را چند بار مطرح می کنیمبه

بلاگر

بلاگر در مقابل وردپرس

بلاگر یک سرویس وبلاگ نویسی رایگان متعلق به Google است. این به شما امکان می دهد با استفاده از حساب Google موجود خود به راحتی یک وبلاگ ایجاد کنید. این نرم افزار نیست – فقط یک سرویس است که به شما امکان می دهد با ثبت نام در یک وبلاگ یک وبلاگ ایجاد کنید.

در حالی که وردپرس بیش از 41 of از کل وب سایت ها را در اختیار دارد ، Blogger کمی کمتر از 1 of از وب سایت ها را در اختیار دارد. بنابراین وردپرس قطعاً محبوب ترین گزینه در این مقایسه است.

دلیل اصلی محبوبیت بیشتر Blogger این نیست که Blogger در مقایسه بسیار محدود است. این فقط برای وبلاگ های ساده است – هیچ گونه انعطاف پذیری که وردپرس ارائه می دهد را مجاز نمی داند.

اما اگر تنها چیزی که نیاز دارید یک وبلاگ ساده باشد ، بلاگر مطمئناً می تواند کار را انجام دهد!

👐 استفاده آسان از WordPress vs Blogger

از نظر سهولت استفاده ، هم Blogger و هم WordPress کاملا مبتدی هستند. حتی اگر قبلاً هیچ نوع وب سایتی ایجاد نکرده اید ، باید بتوانید هر دو بستر را به راحتی راه اندازی کنید.

این امر در مورد وردپرس خود میزبان و WordPress.com صدق می کند.

وردپرس

برای ایجاد یک وب سایت وردپرس خود میزبان ، باید دو کار را انجام دهید:

 1. خرید کنید میزبانی وردپرس برای تقویت نرم افزار وردپرس باز هم ، این هزینه حدود 5 دلار در ماه برای یک سایت ساده است.
 2. نرم افزار وردپرس را نصب کنیدبه

نصب نرم افزار ممکن است کمی پیچیده به نظر برسد ، اما واقعاً اینطور نیست. از آنجا که وردپرس بسیار محبوب است ، اکثر میزبان وب ابزارهای راه اندازی کاربر پسند را ارائه می دهد که به شما امکان می دهد وردپرس را تنها با چند کلیک نصب کنید.

به عنوان مثال ، در Bluehost (یک میزبان مبتدی دوست که ما بررسی کرده ایم) ، نصب وردپرس به سادگی پر کردن این فرم ساده است:

وردپرس را در Bluehost نصب کنید

پس از نصب وردپرس ، می توانید سایت خود را از یک داشبورد ساده مانند این مدیریت کنید:

داشبورد وردپرس

برای ایجاد محتوا ، می توانید از ویرایشگر بلاک وردپرس استفاده کنید ، که باعث می شود متن و رسانه (مانند فیلم های جاسازی شده) را به راحتی وارد کنید. ویرایشگر بلوک همچنین به شما انعطاف پذیری بیشتری می دهد و به شما امکان می دهد طرح های چند ستونی را به راحتی ایجاد کنید:

ویرایشگر وردپرس

برای کنترل طراحی سایت خود ، می توانید تم های وردپرس را نصب کنید. هزاران تم رایگان در دسترس است که بسیاری از آنها رایگان هستند.

اگر می خواهید کنترل بیشتری داشته باشید ، می توانید از آن استفاده کنید یک افزونه بصری ، کشنده و رها کردن صفحه ساز طراحی تک تک جنبه های سایت شما مثلا، تم Divi به شما کنترل کامل بدون کد را بر روی سایت خود می دهد.

در WordPress.com ، حتی ساده تر است – فقط می توانید برای ایجاد سایت خود در یک حساب کاربری ثبت نام کنید.

بلاگر

Blogger نیز فوق العاده ساده است. برای ایجاد یک وبلاگ ، می توانید از حساب Google موجود خود استفاده کرده و یک دستورالعمل ساده را برای ایجاد وبلاگ خود دنبال کنید.

برای ایجاد محتوا ، می توانید از ویرایشگر متن ساده Blogger استفاده کنید که بسیار شبیه به Google Docs عمل می کند. به راحتی می توانید متن را قالب بندی کنید و تصاویر/فیلم ها را وارد کنید ، اما تقریباً به اندازه وردپرس گزینه ندارید. به عنوان مثال ، هیچ راهی آسان برای ایجاد طرح های چند ستونی وجود ندارد:

ویرایشگر بلاگر

برای کنترل طرح وبلاگ خود ، می توانید از سازنده طرح کشیدن و رها کردن استفاده کنید:

سازنده طرح بندی Blogger

شما همچنین یک تم ساز جداگانه دریافت می کنید که به شما امکان می دهد رنگ ها و فونت های اصلی را کنترل کنید.

اما به طور کلی ، وردپرس گزینه های بیشتری برای کنترل طراحی وبلاگ به شما می دهد.

WordPress️ انعطاف پذیری WordPress vs Blogger

از نظر انعطاف پذیری ، هیچ رقابتی بین WordPress و Blogger وجود ندارد – وردپرس 100 برابر انعطاف پذیرتر از Blogger*است.

بلاگر است فقط برای وبلاگ نویسی

وردپرس در وبلاگ نویسی عالی است ، اما می توانید از آن برای بسیاری از موارد دیگر نیز استفاده کنید. علاوه بر وبلاگ خود ، می توانید از WordPress برای ایجاد موارد زیر استفاده کنید:

 • نمونه کارها
 • فروشگاه تجارت الکترونیک
 • دوره آنلاین
 • سایت عضویت
 • انجمن
 • دانش محور
 • فهرست راهنما
 • … خیلی بیشتر – این فقط یک لیست جزئی است

همچنین می توانید عملکردها را مخلوط کرده و مطابقت دهید. به عنوان مثال ، می توانید یک وبلاگ ، دوره آنلاین و تالار گفتگو ایجاد کنید همه از یک وب سایت استفاده می کنندبه

برای افزودن ویژگی های جدید ، می توانید افزونه های وردپرس را نصب کنید. افزونه های وردپرس می توانند اضافه شوند فرم های تماس، گالری ها، تجارت الکترونیک/قابلیت پرداخت، بهینه سازی SEO، و خیلی بیشتربه

Blogger فقط نمی تواند از نظر انعطاف پذیری رقابت کند.

💰 وردپرس در مقابل بلاگر برای کسب درآمد

به طور کلی ، وردپرس برای کسب درآمد بهتر از Blogger است زیرا وردپرس به شما در نحوه کسب درآمد از سایت خود انعطاف پذیری بیشتری می دهدبه

با وردپرس خود میزبان ، می توانید:

 • نمایش تبلیغات از سرویس هایی مانند AdSense یا Media.net.
 • تبلیغات خود را نمایش دهید
 • از بازاریابی وابسته استفاده کنید.
 • فروش محصولات یا خدمات.
 • فروش پست های حمایت شده
 • و غیره.

اساساً ، وردپرس خود میزبان هیچ محدودیتی برای درآمدزایی ندارد.

Blogger کاملاً انعطاف پذیر نیست ، اما یک مزیت آن این است که یکپارچه سازی بسیار محکمی با Google AdSense دارد. به راحتی می توانید وبلاگ Blogger خود را به حساب AdSense خود پیوند دهید تا از این طریق کسب درآمد کنید.

اگر به دنبال یک بستر وبلاگ نویسی 100٪ رایگان برای کسب درآمد هستید ، Blogger یکی از بهترین ها است زیرا می توانید تبلیغات AdSense خود را حتی در طرح رایگان نمایش دهید.

توجه داشته باشید – برنامه رایگان WordPress.com برای کسب درآمد مناسب نیست زیرا به شما اجازه نمی دهد تبلیغات خود را اجرا کنید. اگر به دنبال کسب درآمد از سایت خود هستید ، باید از وردپرس خود میزبانی استفاده کنید.

💵 هزینه WordPress و Blogger

Blogger ارزان تر از وردپرس خود میزبان است زیرا Blogger 100٪ رایگان است.

با استفاده از وردپرس خود میزبان ، باید هزینه میزبانی وب را برای اجرای نرم افزار پرداخت کنید.

میزبانی وب گران نیست برای یک وبلاگ کوچک – هزینه آن فقط 5 دلار در ماه است. اما مانند Blogger رایگان نیست.

اگر می خواهید وبلاگ خود را توسعه دهید یا از آن کسب درآمد کنید ، باید این پول را خرج کنید زیرا وردپرس میزبانی شده به شما انعطاف پذیری بیشتری می دهد ، گزینه های کسب درآمد ، مالکیت و غیره.

توجه داشته باشید – وردپرس.com به شما اجازه می دهد بلاگ را به صورت رایگان مانند Blogger ایجاد کنید. اما برنامه رایگان WordPress.com به شما اجازه نمی دهد افزونه های وردپرس را نصب کرده یا از سایت خود کسب درآمد کنید ، بنابراین ما آن را برای اکثر مردم توصیه نمی کنیم.

FA️سوالات متداول WordPress vs Blogger

در اینجا چند س commonال رایج در مورد وردپرس و بلاگر وجود دارد…

بلاگر بهتر است یا وردپرس؟

در سال 2021 ، وردپرس خود میزبان بهتر از Blogger است زیرا محبوبیت بیشتری دارد ، انعطاف پذیری بیشتری در طراحی به شما می دهد و گزینه های بیشتری برای کسب درآمد در اختیار شما قرار می دهد.

تفاوت Blogger و WordPress چیست؟

Blogger یک سرویس وبلاگ نویسی رایگان است. فقط می توانید برای یک حساب کاربری ثبت نام کنید و شروع به نوشتن کنید. از طرف دیگر ، وردپرس یک نرم افزار منبع باز است که می توانید برای ایجاد یک وبلاگ یا وب سایت در میزبانی وب خود نصب کنید.

آیا وردپرس یا بلاگر برای کسب درآمد بهتر است؟

وردپرس برای کسب درآمد بهتر از Blogger است زیرا گزینه های درآمدزایی بیشتری به شما می دهد. با این حال ، اگر فقط می خواهید از تبلیغات AdSense استفاده کنید ، هر دو سیستم عامل این کار را آسان می کنند.

آیا Blogger یا WordPress برای AdSense بهتر است؟

اگر می خواهید بلاگ به صورت رایگان ایجاد کنید ، Blogger برای AdSense بهتر از WordPress.com است. این به این دلیل است که WordPress.com به شما اجازه نمی دهد از AdSense در برنامه های رایگان استفاده کنید ، در حالی که Blogger به شما امکان می دهد حساب AdSense خود را به صورت رایگان پیوند دهید.

با این حال ، وردپرس خود میزبان بهتر از Blogger برای AdSense است زیرا وردپرس خود میزبان به شما انعطاف پذیری بیشتری در محل/نحوه نمایش تبلیغات شما می دهد.

🤔 آیا باید از وردپرس یا بلاگر استفاده کنید؟

همانطور که در ابتدا اشاره کردیم ، تقریباً همه باید از وردپرس در سال 2021 و پس از آن استفاده کنند. وردپرس بیشتر است:

 • محبوب.
 • پشتیبانی.
 • قابل انعطاف.

در مورد اینکه از “نوع” وردپرس استفاده کنید ، توصیه می کنیم اکثر مردم از آن استفاده کنند وردپرس خود میزبانبه بله – برای راه اندازی وبلاگ/وب سایت خود باید حدود 60 پوند در سال هزینه کنید ، اما این هزینه ارزش آن را دارد زیرا هنگام کار و درآمدزایی از سایت خود انعطاف پذیری بیشتری به دست می آورید.

در واقع ، فقط یک موقعیت وجود دارد که باید از Blogger استفاده کنید – اگر می خواهید یک وبلاگ 100٪ رایگان ایجاد کنید که می خواهید با AdSense کسب درآمد کنید ، Blogger می تواند گزینه خوبی باشد.

شما می توان کسب درآمد از سایت های وردپرس با AdSense ، اما فقط در صورت پرداخت هزینه. اگر مایل به پرداخت 60 پوند در سال هستید ، وردپرس هنوز برای AdSense بهتر است. تنها زمانی که Blogger بهتر است این است که می خواهید همه چیز را 100 free رایگان نگه دارید.

اگر برای شروع کار با وردپرس خود میزبان آماده هستید ، ما چند راهنمای عالی داریم که به شما در راه اندازی و اجرا کمک می کند:

آیا هنوز در مورد WordPress vs Blogger س questionsالی دارید؟ در نظرات به ما اطلاع دهید!منبع

نظرات کاربران

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

*

code

  +  80  =  82