0

والمارت و آمازون جایگاه خود را در هند فرا نگرفته اند – اخبار آمازون

بازدید 16


لیستی از سیستم عامل های تجارت الکترونیکی مدتی است که مجاز به انجام این کار در هند نیست ، اما آخرین ممنوعیت در فروش فلش خیلی ساده رفته است اگر این قوانین اجرا شود ، کل مدل تجاری Amazon.com Inc. و Walmart Inc می توانند قبل از رشد سرمایه گذاری هایشان در بازار 1.4 میلیارد نفری ، به اندازه قابل توجهی متوقف شوند.

در حالی که همیشه می توان یک هدف والای عمومی را به عنوان یک فکر پسین برای مقرون به صرفه ترین مقررات مورد بررسی قرار داد ، در این حالت برگ انجیر نازک تر از حد معمول است. دشوار است که بفهمید “برای مدت زمانی مشخص” به طور قابل توجهی قیمت ها ، تخفیف های بالا یا هرگونه تبلیغات یا پیشنهادات جذاب دیگر را کاهش می دهد “انتخاب مشتری را محدود کنید ، قیمت ها را افزایش دهید و از شرایط مساوی جلوگیری کنید.”

روحیه واقعی رانندگی در پشت پیش نویس دستورالعمل جدید وزارت امور مصرف کننده ، که در حال حاضر برای اظهار نظر عمومی باز است ، ممکن است در جای دیگری باشد. هند با لباس بررسی رفتارهای دستکاری شده توسط بازارهای آنلاین ، به طور موثر دو بازیکن برجسته ایالات متحده را خفه می کند. این همچنین باعث می شود تعادل به نفع تجارت آفلاین باشد و از استارت آپ های دیجیتالی که بهترین شرط بندی هند برای بازسازی اقتصاد ویران شده از همه گیر است ، دور باشد.

آمازون و والمارت غالب هستند ، اما در گوشه ای کوچک قرار دارند. به طور کلی تجارت الکترونیکی فقط انجام می شود از 800 میلیارد دلار بازار خرده فروشی هند. ظاهراً آنها چنان نفوذ ناخواسته ای بر جریان طبیعی کالاها دارند که باید در واقع کنترل شوند ، و به آمازون دستور دهند که تولید خود را در هند بفروشد میله های تلویزیون آتش – یک دستگاه پخش رسانه ای – در وب سایت تجارت الکترونیکی محلی آن. دیتو برای والمارت. آن است عملیات عمده فروشی فیزیکی در کشور ممکن است نتواند پیراهنی را در Flipkart ، بازار آنلاین آن ، شاهین بنویسد به مبلغ 16 میلیارد دلار در سال 2018. و این زمانی است که خرده فروش آمریکایی تلاش زیادی برای ترکیب کردن دارد. این برنامه قصد دارد تا سال 2027 صادرات خود را از هند به 10 میلیارد دلار افزایش دهد و شناور Flipkart در بازار سهام محلی.

خرید Flipkart گرانترین و شاید نرمترین لحظه Walmart در تلاش طولانی و پر تلاطم خود برای ایجاد یک جای پا در کشور بود. اندکی پس از معامله ، موکش آمبانی ، ثروتمندترین تاجر هند ، تجارت خود را اعلام کرد طرح بلند پروازانه تجارت الکترونیکی برای ارتباط فروشگاه های کوچک مستقل با مشتریان سرویس مخابراتی 4G که در آن زمان نوپا بود. این شبکه اکنون 420 میلیون مشترک به علاوه دارد. آمبانی همچنین بزرگترین مجری فروشگاه های فیزیکی هند است.

پیوش گویال ، وزیر تجارت ، این را می گوید مغرور شرکت های آمریکایی با صراحت قوانین هند را زیر پا گذاشته اند. (آمازون و والمارت-فلیپ كارت اتهام سو abuse استفاده از قدرت در بازار را در دادگاه های اخیر انكار كرده اند.) همین دلیل در مورد آزار و اذیت مداوم Twitter Inc. بیان شده است – ظاهراً این امر ناقض قوانینی است كه برای واسطه های فن آوری اطلاعات وضع شده است.

توییتر قول داده است که به ادامه آن ادامه دهد

“گفتگوی سازنده”

با دولت هند درخواست وقت کرد تا اما آیا این قوانین منصفانه است ، یا اینکه آنها بیش از محدوده قوانین حمایت از حقوق مصرف کننده و فناوری اطلاعات است که توسط مجلس تنظیم شده است؟ سرویس WhatsApp شرکت فیس بوک پس از اینکه از وی خواسته شد پیام هایی را در سیستم عامل قابل پیگیری کند ، به دادگاه رفت. این شرکت رسانه های اجتماعی استدلال می کند که این الزام قول خود را برای رمزگذاری پایان به پایان از بین می برد و بر روی حریم خصوصی و آزادی بیان تأثیر مهمی خواهد داشت.

فشار بر شرکت های محتوایی ایالات متحده با محاسبات سیاسی هدایت می شود: دفاتر توییتر هند پس از اینکه سایت میکروبلاگینگ توئیت یکی از رهبران حزب نخست وزیر نارندرا مودی را به عنوان “رسانه دستکاری شده” نشان داد ، توسط پلیس بازدید شد. وکیل توئیتر به عنوان افسر شکایت خود در هند معرفی شد – دوباره برای دیدار با قوانین جدید دولت – در کمتر از دو هفته ترک کنید.

انگیزه پشت سر هدف قرار دادن بازرگانان تجارت الکترونیکی ایالات متحده چندان واضح نیست ، اگرچه حتی این در نهایت یک پروژه سیاسی است. حفاظت از علاقه مصرف کنندگان یا فروشگاه های مادر و پاپ نحوه فروش محدودیت ها به مردم است ، اگرچه در واقع آنها در مورد قرار دادن هند در پشت چیزی شبیه به فایروال بزرگ چین. سرمایه داران محلی بر بازار مسلط می شوند و گرچه از بازیگران خارجی کاملاً دور نخواهیم شد ، اما آنها فقط می توانند به عنوان شرکای کوچک به حزب بپیوندند و از این طریق فن آوری و سرمایه را تأمین کنند.

دستیابی به این هدف با یک سیاست دقیق سرمایه گذاری مستقیم خارجی کاری است که دولت مودی انجام می دهد دو سال پیش امتحان کردم. والمارت و آمازون از این ضربه طفره رفتند. زمان مصرف بیشتر همین دارو گذشته است. برای جلوگیری از رویارویی آشکار با دولت بایدن ، پیچاندن قوانین موجود در هند به شکل نامناسبی مثمر ثمر است.

به عنوان مثال ، این امر در قانون حمایت از حقوق مصرف کننده هند نیست که بررسی کند بسیاری از فروشندگانی که در طی فروش تخفیف در فصل جشن سفارش آنلاین می دهند ، صندوق های پستی با حروف بزرگ هستند. بسیاری از آنها برای دور زدن سیاست قبلی که بازارهای تجارت الکترونیکی یا فروشندگان وابسته به آنها نمی توانند بیش از 25٪ موجودی کالا در ارائه. اگر آنها هنوز در حال نقض مالکیت چنین الزامی هستند ، این مسئله محافظت از مصرف کننده نیست بلکه مسئله ضد رقابت است و باید بر این اساس بررسی شود.

این بازیکنان تجارت الکترونیک جیب عمیق ایالات متحده نیستند که خرده فروش هندی را محله ویران کرده اند ، بلکه Covid-19 است. برای اینکه مغازه داران کوچک از حفره بدهی هایی که به دلیل از دست دادن درآمد و تورم صورتحساب های پزشکی در آن افتاده اند ، خارج شوند ، آنها به شرکایی نیاز دارند که به آنها کمک می کند تا دیجیتال شوند. قانون سازی خودسرانه مانع می شود. استارتاپی که در هر فروش آنلاین کمیسیون کمی بدست می آورد ، برای راه اندازی بازاری که مجبور به بازپرداخت 100٪ از قیمت خرید مشتری ناراضی است ، تلاش خواهد کرد ، مخصوصاً وقتی چنین کت و شلواری برای خرده فروشان فیزیکی اعمال نمی شود.

اما در این صورت ، مصرف کنندگان و مغازه داران کوچک بهانه های مناسبی هستند. در پشت دود محافظت از منافع آنها ، هند به آرامی در حال ایجاد یک اقتصاد حمایت گرایانه است که فقط به یک گروه کوچک و منتخب از شرکت ها سود می رساند. بعد از غرق شدن میلیاردها دلار در هند ، آمازون و والمارت هنوز در لیست نهایی نیستند. شاید آنها هرگز نخواهند بود.

این ستون لزوماً نظر هیئت تحریریه یا Bloomberg LP و صاحبان آن را منعکس نمی کند.

برای تماس با نویسنده این داستان:
اندی موکرجی در amukherjee@bloomberg.net

برای تماس با سردبیر مسئول این داستان:
پاتریک مک داول در pmcdowell10@bloomberg.netمنبع اصلی

نظرات کاربران

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

*

code

2  +  6  =