0

همسران میلیاردر Rishi Sunak با اختلاف 5/5 میلیون پوندی در اختلاف مالیاتی آمازون هند – اخبار آمازون

بازدید 17


تحقیقات گاردین نشان داده است که یک سرمایه گذاری مشترک بین همسران میلیاردر Rishi Sunak و غول خرده فروشی اینترنتی آمازون در یک بحث چند میلیون پوندی با مقامات مالیاتی هند است.

به دنبال اخبار روز جمعه ، این افشای اطلاعات به لیست نبردهای حقوقی فعلی شرکت مشترک افزوده است به کمیسیون رقابت هند اجازه داده شده است تحقیقات درباره آمازون را مجدداً آغاز کند.

معامله گران کوچک ادعا می کنند که آنها با اقدامات فروش چند ملیتی از تجارت خارج شده اند و سرمایه گذاری خرده فروش آمریکایی 1 میلیارد پوندی سالانه با پدر زن صدراعظم ، کارآفرین فناوری NR Narayana Murthy ، می تواند قوانین مالکیت خارجی هند را دور بزند. .

آمازون می گوید که با رعایت کامل قوانین محلی در حال کار است.

ظهور پرونده مالیاتی به دنبال بحث های هفته گذشته G7 ، زمانی رخ داد وزرای دارایی بزرگترین اقتصادهای جهان با یک توافق جهانی توافق کردند طراحی شده است تا شرکت های فناوری مالیات بیشتری پرداخت کنند.

در هند، شرکت های خارجی از داشتن یک خرده فروش آنلاین که موجودی کالا را نگه داشته و سپس کالاها را مستقیماً به صورت آنلاین به مصرف کنندگان هندی می فروشد ، منع شده اند. بنابراین ، درعوض ، وب سایت Amazon.in به عنوان “بازار” اداره می شود ، خرده فروشان هندی محصولات خود را از طریق سایت در ازای پرداخت هزینه به غول آمریکایی می فروشند.

یکی از بزرگترین فروشندگان Amazon.in شرکتی به نام Cloudtail است ، شغلی به طور غیر مستقیم 76٪ که توسط یک شرکت سرمایه گذاری تحت کنترل خانواده مورتی اداره می شود. سه ماهه باقیمانده Cloudtail متعلق به آمازون است.

تجزیه و تحلیل حساب ها و فعالیت های شرکت توسط گاردین نشان می دهد که Cloudtail:

  • با تقاضای 5.5 میلیون پوند – از جمله “سود و جریمه” – از مقامات مالیاتی هند

  • در طول چهار سال گذشته مالیات “ناچیزی” پرداخت کرده است ، در حالی که از یک مدل تجاری توصیف شده به عنوان آمازون “روی استروئیدها” استفاده کرده است

  • دو پست برتر خود را – مدیر عامل و مدیر امور مالی – با مدیران آمازون پر کرده است ، در حالی که شرکت برگزاری Cloudtail ، Prione ، نیز توسط مدیران سابق آمازون اداره می شود.

در آخرین حساب های Cloudtail آمده است: ”این شرکت در سال جاری از اداره کل کالاها و اطلاعات مالیات خدمات اعلامیه ای مبنی بر 5455 INR دریافت کرده است. [£5.5m] همراه با بهره و مجازات برای امور مربوط به مالیات خدمات. “

به طور دقیق مشخص نیست که اختلاف مالیات در مورد چیست. این شرکت گفت که این لایحه را رد می کند ، و افزود: “از آنجا که این ماده فرعی است ، دیگر نمی توانیم در این باره اظهارنظر کنیم.”

گزارش سالانه همچنین نشان می دهد که Cloudtail – که فقط از طریق سیستم عامل آمازون به فروش می رسد – سال گذشته 95 میلیون پوند هزینه آمازون پرداخت کرد ، تقریبا 10 برابر بیشتر از سود تجاری کسب و کار هند.

تجزیه و تحلیل حساب های Cloudtail توسط بنیاد مالیات عادلانه برای گاردین نیز نشان داد که “کمک های مالیاتی شرکت ناچیز است” ، با 830،000 £ سالانه مالیات پرداخت شده در مقایسه با 798 میلیون پوند درآمد به طور متوسط ​​طی چهار سال گذشته در آخرین سال مالی خود ، Cloudtail حدود 3.4 میلیون پوند مالیات نقدی از درآمد 1.1 میلیارد پوند پرداخت کرد.

پل موناگان ، مدیر عامل بنیاد مالیات عادلانه ، اضافه کرد: “به نظر می رسد مدل تجاری Cloudtail همان مدل آمازون در سراسر جهان باشد ، اما در مورد استروئیدها. ما شاهد رشد سریع معمول درآمد هستیم ، اما حاشیه سود طی چهار سال گذشته با 0.3٪ ضعیف است – این عمل عملاً با هزینه عملیاتی انجام می شود. چگونه می توان روی زمین روی زمین رقابت کرد ، بخصوص وقتی Cloudtail اساساً جعبه دستگاه تریلیون دلاری آمازون است؟ “

گفته می شود Sunak این است ثروتمندترین نماینده پارلمان انگلیس، ثروتی که عمدتاً تصور می شد از خانواده همسرش ، آکشاتا حاصل می شود. پدرش ، مورتی ، شرکت خدمات فناوری Infosys را تأسیس کرد و هست گفته می شود ارزش مجله تجاری آمریكا Forbes 3.6 میلیارد دلار است.

این شرکت گفت ، مورتی همچنین شرکت سرمایه گذاری خطر پذیر Catamaran ، معتمد Hober Mallow Trust را ایجاد کرد که در نهایت سهام Cloudtail را در اختیار دارد و ذینفعان آن پدر و مادر ساناک هستند.

راشمی داس ، نویسنده متخصص در تجارت الکترونیکی هند ، گفت: “اگر Cloudtail واقعاً دارایی آمازون باشد – یا اگر مورتی ها وام دهنده ها هستند ، کل ساختار سوالاتی را ایجاد می کند. جزئیات دقیق این معامله تنها در صورت مشخص شدن آژانس های تحقیقاتی برای جزییات توافق نامه سهامداران آنها مشخص خواهد شد. “

گاردین می داند که در صورت تغییر قانون سرمایه گذاری مستقیم خارجی هند ، توافقنامه سهامداران بین آمازون و کاتاماران به این شرکت آمریکایی امکان خرید Cloudtail را می دهد. این بند می تواند خانواده مورتی را بسیار غافلگیر کند.

س Theالات پیرامون کنترل Cloudtail همچنین کنفدراسیون همه بازرگانان هند (CAIT) را بر آن داشت تا در فوریه از وزیر بازرگانی بخواهند تا درباره سرمایه گذاری مشترک تحقیق کند تا کشف کند که چرا پرسنل اصلی آن معمولاً از آمازون پیوسته اند.

مدیران سابق آمازون در هیئت مدیره سرمایه گذاری مشترک شامل: Sandeep Varaganti ، مدیر اجرایی Prione از آوریل 2018؛ راجش جیندال ، رئیس امور مالی Prione و Cloudtail از سپتامبر 2018 تا مارس 2021؛ Sumit Sahay ، مدیر اجرایی Cloudtail بین فوریه 2017 تا آوریل 2021؛ و رانجیت بابو ، مدیر اجرایی Cloudtail از آوریل 2021.

همه قبلاً یا در سمت مدیر یا مدیر ارشد آمازون هند مشغول به کار بودند ، در حالی که جیندال و Sahay بهار امسال Cloudtail و Prione را ترک کردند تا با توجه به مشخصات خود در LinkedIn ، در نقش های جدید کارگردانی به آمازون برگردند.

در آن CAIT گفت نامه به وزارت: “حتی اگر مورتی اکثریت سهام را در اختیار داشته باشد ، او به کارمندان سابق آمازون در صندلی راننده Cloudtail و Prione اجازه داده است (به اصطلاح) … نقش Murthy نیاز به بررسی مناسب دارد.”

CAIT اعلام کرد که همچنان برای تحقیق در مورد وزارتخانه فشار می آورد ، در حالی که آمازون نیز با دو پرسش بالقوه توسط کمیسیون رقابت هند (CCI) روبرو است.

در روز جمعه ، کمیسیون بود توسط قاضی مجوز داده شده است تا تحقیقات در مورد شیوه های فروش آمازون را دوباره آغاز کند، که شامل Cloudtail خواهد بود.

در همین حال ، CCI در حال بررسی این موضوع است که آیا شکایت دوم از آمازون و Cloudtail باید بررسی شود.

سخنگوی Prione ، Cloudtail ، Catamaran و Murthys گفت: «Cloudtail هیچ قانونی را نقض نکرده است و از نظر نامه و روح کاملاً با قانون کشور مطابقت دارد. خانواده مورتی سرمایه مورد نیاز خود را در پریون قرار داده اند [parent company of Cloudtail]، متناسب با سهام خود. این ادعاها بی اساس و نادرست است.

برای ایمیل روزانه Business Today ثبت نام کنید یا Guardian Business را در توییتر به آدرسBusinessDesk دنبال کنید

Cloudtail یک شرکت مستقل است که برای محافظت از منافع خود تصمیمات تجاری می گیرد. Cloudtail توسط یک هیئت مدیره اداره می شود. کاتاماران دارد [a] اکثر مدیران و بنابراین هیئت مدیره را کنترل می کند. اعضای هیئت مدیره از کاتاماران متخصصانی با کیفیت بالا و تجربه تجاری گسترده هستند. جزئیات تصمیمات و رایزنی های هیئت مدیره Cloudtail صورتجلسه شده و برای بازرسی توسط مقامات ذیربط هند در دسترس است. “

سخنگوی آمازون گفت: آمازون در هند همیشه با تمام قوانین هند مطابقت داشته است. به طور خاص ، سرمایه گذاری مشترک ما با کاتاماران و همچنین فعالیت های بازار ما مطابق با هند است [foreign direct investment] قوانین ، و شامل Cloudtail به عنوان فروشنده است. “

سخنگوی خزانه داری آمریکا گفت: “دستیابی به توافق نامه بین المللی درباره نحوه مالیات شرکت های بزرگ دیجیتال از زمان روی کار آمدن وزیر در اولویت است.

“موضع ثابت صدراعظم این بوده است كه محل پرداخت مالیات مهم است و هر توافق نامه ای باید اطمینان حاصل كند كه مشاغل دیجیتال مالیاتی را در انگلیس پرداخت می كنند كه نشان دهنده فعالیتهای اقتصادی آنها باشد. این همان چیزی است که مودیان ما انتظار دارند و کار درستی است. “

منبع اصلی

نظرات کاربران

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

*

code

74  +    =  76