0

نحوه رفع خطای مجوز پرونده و پوشه در وردپرس

بازدید 28


حتی اگر وردپرس یک پلتفرم کاربرپسند است ، باز هم می توانید هر از چندگاهی با خطا روبرو شوید. یکی از این مشکلات پیام پیغام خطایی است که می گوید شما برای ایجاد تغییرات خاص در سایت خود مجوزهای پرونده یا پوشه را ندارید.

مثل خیلی ها سایر خطاهای وردپرس، حل این مشکل می تواند ساده باشد. با کمک یک سرویس گیرنده پروتکل انتقال پرونده (FTP) ، می توانید چند تنظیم را تنظیم کنید و در کمترین زمان به کار سایت خود بپردازید.

در این آموزش ، ما به چرایی بروز شدن خطاهای مجوزهای پرونده و پوشه و چگونگی تأثیر آنها بر سایت وردپرس خواهیم پرداخت. سپس ، ما سه مرحله ساده را برای رفع مشکل به شما ارائه خواهیم داد. بیا بریم!

خطای مجوزهای پرونده و پوشه چیست

مجوزها قوانینی هستند که کنترل دسترسی به پرونده ها و پوشه های تشکیل دهنده سایت وردپرس شما را کنترل می کنند. بسته به سطح امنیتی که هر پرونده به آن نیاز دارد ، متفاوت است و مشخص می کند که کاربران می توانند محتویات را بخوانند ، اجرا یا اصلاح کنند.

مجوزهای پرونده و پوشه برای ایمن نگه داشتن سایت وردپرس شما وجود دارد. اجازه دادن به کاربران برای دسترسی به پرونده های حساس ، از جمله صفحاتی که شامل اطلاعات کارت پرداخت هستند ، می تواند سایت شما را به خطر بیندازد. به عنوان مثال ، مجوزهای آزاد ممکن است ورود آسان به هکرهایی را که عمداً داده ها را تخریب یا سرقت می کنند فراهم کند.

با این حال ، این فقط اقدامات مخربی نیست که باید نگران آن باشید. حتی کاربران خوش فکر می توانند به طور تصادفی پرونده ها را تغییر داده و سایت شما را خراب کنند. محدود کردن دسترسی به پرونده های خاص اقدامی پیشگیرانه برای جلوگیری از بروز چنین حوادثی است.

به عبارت دیگر ، پیامی که در وردپرس ظاهر می شود و می گوید شما اجازه ویرایش یک پرونده را ندارید ، اصطلاحاً همیشه خطا نیست. با این حال ، مجوزهای پرونده نادرست می توانند شما را از ایجاد تغییرات لازم در سایت خود جلوگیری کنند.

به عنوان مثال ، ممکن است هنگام نصب پلاگین یا طرح زمینه ، پیام خطایی برای مجوزها دریافت کرده باشید ، این عملیاتی است که باعث ایجاد پوشه ها و پرونده های جدید می شود. همچنین وقتی می خواهید برنامه ای را اجرا کنید یا تصویری را بارگذاری کنید ، ممکن است ظاهر شود. صرف نظر از شرایط ، برای حرکت به جلو باید مجوزهای سایت خود را تنظیم کنید.

نحوه رفع خطای مجوز پرونده و پوشه در وردپرس (در 3 مرحله)

خوشبختانه ، فقط سه مرحله ساده برای حل مشکلات مجوز پرونده ها و پوشه ها در وردپرس طول می کشد.

مراحل زیر را کامل کنید ، شما به مدارک FTP خود نیاز خواهید داشت. علاوه بر این ، ما توصیه می کنیم از سایت خود پشتیبان تهیه کنید قبل از اقدام ، زیرا همیشه هنگام کار با پرونده های وردپرس خود جای خطای انسانی وجود دارد.

مرحله 1: با استفاده از FTP Client به سرور خود متصل شوید

برای تغییر مجوزهای پرونده و پوشه ، باید بتوانید به آنها دسترسی پیدا کنید. به همین ترتیب ، اولین چیزی که شما نیاز دارید یک است مشتری FTP برای کمک به شما در انتقال اطلاعات از رایانه محلی به سرور وب سایت خود.

توصیه می کنیم FileZilla. این مورد توسط وردپرس تأیید شده است ، استفاده از آن رایگان است و یک روش کاملاً پایدار برای بارگذاری و بارگیری پرونده های وب سایت:

صفحه اصلی FileZilla.

سرویس گیرنده FTP مورد نظر خود را تنظیم کرده و با استفاده از اعتبارنامه ارائه شده توسط خود ، آن را به سرور خود متصل کنید ارائه دهنده میزبانی.

اگر در FTP تازه وارد هستید ، ممکن است بخواهید کمی وقت بگذارید و به رابط کاربری مشتری خود عادت کنید. وقتی آماده شدید ، به پوشه ریشه سایت خود بروید (که معمولاً دارای برچسب است public_html)

مرحله 2: مجوزهای پوشه و زیر پوشه را تغییر دهید

پس از باز کردن فهرست ریشه ، باید تمام پرونده ها و پوشه های وردپرس خود را مشاهده کنید. ابتدا همه پوشه ها را انتخاب کنید:

این باید شامل شود شامل wp، محتوای wp، و wp-admin. بعد ، روی آن انتخاب کلیک راست کنید تا یک منوی گزینه ظاهر شود. انتخاب کنید مجوزهای پرونده.

با این کار پنجره ای باز می شود که می توانید تنظیمات مجوزهای خود را تنظیم کنید. چیزی شبیه به این خواهد بود:

صفحه صفات فایل با تنظیمات تنظیم شده برای پوشه ها.

در مقدار عددی قسمت را وارد کنید ، شماره را وارد کنید 755.

این کدی است که مشخص می کند کدام یک از کاربران باید قادر به خواندن ، نوشتن و اجرای پرونده ها باشند.

شماره اول (7) به مالک (شما) مجوزهای کامل می دهد. شماره دوم (5) کاربران را انتخاب می کند (مانند افرادی که دارای حساب های ثبت شده در سایت شما هستند) تا محتوای این پوشه ها را بخوانند و اجرا کنند. آخرین رقم (5) مجوزهای عمومی سایت شما را مشخص می کند ، که در این حالت نیز برای خواندن / اجرا تنظیم شده است.

کمی پایین تر ، مطمئن شوید که بررسی کنید بازگشت به زیر شاخه ها جعبه این مجوزها را برای همه زیر پوشه هایی که انتخاب کرده اید اعمال می کند ، بنابراین مجبور نیستید مجوزها را برای هر یک جداگانه ویرایش کنید.

همچنین بررسی کنید فقط به دایرکتوری ها اعمال شود گزینه. با این کار مطمئن خواهید شد که مجوزهایی که تنظیم کرده اید فقط در پوشه ها اعمال می شوند اما در پرونده های موجود در آنها اعمال نمی شوند. این موارد به مجوزهای کمی متفاوت احتیاج دارند که در مرحله بعد به آنها خواهیم پرداخت.

پس از پر کردن زمینه های مربوطه ، بر روی کلیک کنید خوب برای اعمال مجوزهای جدید

مرحله 3: مجوزهای پرونده خود را تغییر دهید

بعد ، به فهرست ریشه خود در سرویس گیرنده FTP خود برگردید و همه پوشه ها را انتخاب کنید و تمام پرونده ها:

انتخاب تمام پرونده ها و پوشه های وردپرس در FileZilla.

روی آنها کلیک راست کرده و انتخاب کنید مجوزهای پرونده مثل آخرین مرحله با این کار همان پنجره مجوزها ظاهر می شود. با این حال ، این بار ، وارد شوید 644 در مقدار عددی رشته:

صفحه مجوزهای پرونده ، با تنظیمات تنظیم شده برای پرونده ها.

این مجوز دقیقاً مانند مجوز مورد استفاده ما برای پوشه ها کار می کند.

شماره اول (6) به شما اجازه خواندن و نوشتن پرونده ها را می دهد. این سخت تر از مجوزهای پوشه است تا سطح امنیتی بیشتری را برای پرونده های حساس شما ایجاد کند. دوم (4) و شماره سوم (4) مجوزهای گروه و عمومی را فقط روی خواندن تنظیم کنید. باز هم ، به دلایل امنیتی ، این موارد سخت تر از مجوزهای پوشه هستند.

اکنون می توانید به کادرهای انتخاب بروید. مطمئن شوید که بازگشت به زیر شاخه ها کادر انتخاب شده است تا تغییرات در همه پرونده های فهرست های سطح بالا اعمال شود. همچنین بررسی کنید فقط برای پرونده ها اعمال شود گزینه – در غیر این صورت ، همه کارهای مرحله 2 را واگرد می کنید.

هنگامی که مجوزها را تنظیم کردید تا منوی شما مانند تصویر بالا به نظر برسد ، بر روی کلیک کنید خوب برای تکمیل روند. اکنون باید آزادی ویرایش پرونده های سایت خود را داشته باشید بدون اینکه با پیام های خطا درگیر شوید.

نتیجه

پیام های خطای غیرمنتظره می توانند مانعی برای یک سایت روان کار کنند. خوشبختانه ، فقط چند قدم کوتاه فاصله دارید تا از یک سرویس گیرنده FTP مانند FileZilla برای تنظیم مستقیم مجوزهای پرونده و پوشه خود فاصله داشته باشید.

در این مقاله ، ما سه مرحله برای رفع خطاهای مجوز پرونده و پوشه در وردپرس را شرح دادیم:

  1. یک سرویس گیرنده FTP انتخاب کنید و به سرور خود متصل شوید.
  2. مجوزهای پوشه و زیر پوشه خود را تغییر دهید.
  3. مجوزهای پرونده خود را ویرایش کنید.

آیا در مورد رفع خطای مجوز پرونده و پوشه در وردپرس س questionsالی دارید؟ در بخش نظرات زیر به ما اطلاع دهید!

دوره رایگان

کمربندت رو ببند!
5 مرحله برای افزایش سرعت
سایت وردپرس شما

30-40٪ سایت خود را اجرا کنید
سریعتر با چند تکنیک ساده

به دوره رایگان بپیوندید
موشک

منبع

نظرات کاربران

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

*

code

86  +    =  88