0

نحوه ایجاد نمودار یا نمودار در اکسل [With Video Tutorial]

بازدید 10


ساختن نمودارها و نمودارها یکی از بهترین راه ها برای ایجاد تجسم داده ها به روشی روشن ، قابل فهم. (برای کسب نمودارهای بیشتر این راهنما را بررسی کنید.)با این حال ، جای تعجب نیست که برخی از مردم از احتمال دخالت در مایکروسافت اکسل کمی ترس می گیرند. (من بدون شک اکسل را پرستش می کنم ، اما من در عملیات بازاریابی کار می کنم ، بنابراین تقریباً یک نیاز است که من این ابزار را دوست داشته باشم).

اکنون بارگیری کنید: مقدمه ای بر تجسم داده برای بازاریابان [Free Guide]من فکر کردم من یک فیلم آموزشی مفید و همچنین برخی از دستورالعمل های گام به گام برای هر کسی وجود دارد که در فکر سازماندهی یک صفحه گسترده کامل از اطلاعات را در یک جدول که در واقع، شما می دانید cringes به اشتراک بگذارید، به معنای چیزی

در اینجا مراحل ساده ای وجود دارد که برای ساختن نمودار یا نمودار در Excel نیاز دارید.

به خاطر داشته باشید که نسخه های مختلفی از اکسل وجود دارد ، بنابراین آنچه در ویدیوی بالا مشاهده می کنید ، همیشه با آنچه در نسخه خود می بینید مطابقت ندارد. در ویدئو ، من از اکسل 2021 نسخه 16.49 برای Max OS X استفاده کردم.

برای دریافت به روزترین دستورالعمل ها ، من شما را تشویق می کنم که دستورالعمل های نوشتاری زیر را دنبال کنید (یا آنها را به صورت PDF بارگیری کنید). اکثر دکمه ها و عملکردهایی که می بینید و می خوانید در تمام نسخه های اکسل بسیار مشابه هستند.

بارگیری نسخه ی نمایشی | دستورالعمل های بارگیری (Mac) | دستورالعمل بارگیری (رایانه شخصی)

1. داده های خود را وارد اکسل کنید.

ابتدا باید داده های خود را وارد اکسل کنید. ممکن است شما داده ها را مانند قطعه ای از جای دیگر صادر کرده باشید نرم افزار بازاریابی یا یک ابزار نظرسنجی. یا شاید شما به صورت دستی آن را وارد می کنید.

در مثال زیر ، در ستون A ، من لیستی از پاسخ به سوال “آیا بازاریابی ورودی نشان دهنده بازگشت سرمایه است؟” ، و در ستون های B ، C و D ، پاسخ این س toال را دارم ، “آیا شرکت شما توافق نامه فروش و بازاریابی رسمی دارید؟ ” به عنوان مثال ، ستون C ، ردیف 2 نشان می دهد که 49٪ از افرادی که SLA دارند (توافق نامه سطح خدمات) همچنین می گویند که بازاریابی ورودی ، ROI را نشان می دهد.

نحوه ورود داده ها به صفحه گسترده اکسل

2. از بین گزینه های نمودار و نمودار انتخاب کنید.

در اکسل، گزینه های خود را برای نمودارها و شکل ها شامل ستون (یا نوار) ​​نمودار، نمودار خط، نمودار پای، قطعه های پراکنده، و بیشتر. ببینید که Excel چگونه هر یک را در نوار پیمایش بالا شناسایی می کند ، همانطور که در زیر نشان داده شده است:

انواع نمودارها و نمودارها در اکسل

برای یافتن گزینه های نمودار و نمودار ، درج را انتخاب کنید.

(برای کمک به فهمیدن اینکه کدام نوع نمودار / نمودار برای تجسم داده های شما بهتر است ، کتاب الکترونیکی رایگان ما را بررسی کنید ، چگونه به استفاده از داده تجسم به نفع خود بر مخاطبان خود را.)

3. داده های خود را برجسته کرده و نمودار مورد نظر خود را در صفحه گسترده وارد کنید.

در این مثال ، از نمودار میله ای برای ارائه بصری داده ها استفاده می کنم. برای ایجاد نمودار میله ای ، داده ها را برجسته کرده و عناوین محور X و Y را در آن بگنجانید. سپس ، به برگه Insert بروید و در بخش نمودارها ، روی نماد ستون کلیک کنید. نمودار مورد نظر خود را از پنجره کشویی ظاهر شده انتخاب کنید.

چگونه داده های خود را برجسته کنیم و نمودار مورد نظر خود را در صفحه گسترده وارد کنیم

در این مثال ، من اولین گزینه ستون 2 بعدی را انتخاب کردم – فقط به این دلیل که گرافیک تخت را به شکل 3 بعدی ترجیح می دهم. نمودار میله ای حاصل را در زیر مشاهده کنید.

یک نمودار 2 بعدی از داده ها در صفحه گسترده اکسل

4. در صورت لزوم داده ها را در هر محور تغییر دهید.

اگر می خواهید آنچه را که در محور X و Y نشان داده می شود تغییر دهید ، روی نمودار میله کلیک راست کنید ، روی گزینه انتخاب داده کلیک کنید و روی تغییر ردیف / ستون کلیک کنید. با این کار ، محورهایی که داده ها را در لیست نشان داده شده در زیر حمل می کنند ، مرتب می شوند. پس از پایان کار ، روی OK در پایین کلیک کنید.

نحوه تغییر داده و نمودار و نمودار در محور x یا y در اکسل

نمودار حاصل به صورت زیر خواهد بود:

نموداری با داده های مبادله شده در محور x و y

5. طرح و رنگ داده های خود را تنظیم کنید.

برای تغییر طرح بندی برچسب گذاری و شرح ، بر روی نمودار میله ای کلیک کنید ، سپس بر روی برگه نمودار طراحی کلیک کنید. در اینجا می توانید طرح مورد نظر را برای عنوان نمودار ، عنوان محورها و افسانه انتخاب کنید. در مثالی که در زیر نشان داده شده است ، من بر روی گزینه ای کلیک کردم که در زیر نمودار رنگها و افسانه های نرمتر نمایش داده شده است.

برای قالب بندی بیشتر افسانه ، روی آن کلیک کنید تا نوار کناری Format Legend Entry نشان داده شود ، همانطور که در زیر نشان داده شده است. در اینجا می توانید رنگ پر از افسانه را تغییر دهید ، که به نوبه خود باعث تغییر رنگ ستون ها می شود. برای قالب بندی سایر قسمتهای نمودار خود ، به صورت جداگانه بر روی آنها کلیک کنید تا پنجره Format مربوطه نمایان شود.

نحوه استفاده از ابزار ورود افسانه قالب برای قالب بندی افسانه نمودار یا نمودار اکسل

6. اندازه برچسب های افسانه و محور نمودار خود را تغییر دهید.

هنگامی که برای اولین بار یک نمودار در Excel ایجاد می کنید ، بسته به نوع نمودار یا نمودار انتخابی شما (نوار ، پای ، خط ، و غیره) ممکن است اندازه محور و برچسب های افسانه شما کمی باشد ، می خواهید آن برچسب ها را تقویت کنید تا خوانا باشند.

برای افزایش اندازه برچسب های نمودار خود ، به صورت جداگانه بر روی آنها کلیک کنید و به جای آشکار کردن یک پنجره Format جدید ، دوباره از صفحه Home در نوار پیمایش بالای Excel کلیک کنید. سپس ، از قسمت های کشویی نوع و اندازه قلم استفاده کنید تا برچسب های افسانه و محور نمودار خود را به دلخواه گسترش دهید یا کوچک کنید.

چگونه می توان اندازه یک نمودار یا نمودار افسانه و محور را در صفحه گسترده اکسل تغییر داد

7. در صورت تمایل گزینه های اندازه گیری محور Y را تغییر دهید.

برای تغییر نوع اندازه گیری نشان داده شده در محور Y ، روی درصد محور Y در نمودار خود کلیک کنید تا پنجره Format Axis نشان داده شود. در اینجا ، می توانید تصمیم بگیرید که آیا می خواهید واحدهای واقع در برگه Axis Options را نشان دهید ، یا اینکه می خواهید تغییر دهید که محور Y درصدها را به 2 رقم اعشار نشان می دهد یا به 0 رقم اعشار.

نحوه تغییر اندازه گیری های محور Y در صفحه گسترده اکسل

از آنجا که نمودار من به طور خودکار حداکثر درصد محور Y را روی 60٪ تنظیم می کند ، ممکن است بخواهم آن را به صورت دستی به 100٪ تغییر دهم تا داده های من را در مقیاس جهانی تری نشان دهد. برای انجام این کار ، می توانم گزینه حداکثر – دو قسمت پایین در زیر محدوده ها در پنجره Format Axis – را انتخاب کرده و مقدار آن را از 0.6 به 1 تغییر دهم.

نمودار حاصل تغییر می کند و به شکل زیر تغییر می کند (اندازه قلم محور Y را از طریق برگه Home افزایش دادم ، بنابراین تفاوت را می بینید):

نحوه تغییر اندازه گیری های محور Y در صفحه گسترده اکسل در قسمت جزئی

8. در صورت تمایل داده های خود را مرتب کنید.

برای مرتب سازی داده ها به گونه ای که پاسخ های پاسخ دهندگان به ترتیب معکوس ظاهر شوند ، روی نمودار خود کلیک راست کرده و گزینه Select Data را کلیک کنید تا همان پنجره گزینه ای که در مرحله 3 بالا فراخوانی کرده اید ، نشان داده شود. همانطور که در زیر نشان داده شده است ، بر روی فلش های بالا و پایین کلیک کنید تا ترتیب داده های خود را در نمودار معکوس کنید.

نحوه مرتب سازی مجدد داده ها برای نمودار یا نمودار در صفحه گسترده اکسل

اگر بیش از دو خط داده برای تنظیم دارید ، همچنین می توانید آنها را به ترتیب صعودی یا نزولی مرتب کنید. برای این کار ، تمام داده های خود را در سلولهای بالای نمودار خود برجسته کنید ، روی داده کلیک کنید و مرتب سازی را انتخاب کنید ، همانطور که در زیر نشان داده شده است. بسته به ترجیح خود می توانید براساس کوچکترین به بزرگترین یا بزرگترین به کوچکترین مرتب سازی کنید.

نحوه مرتب سازی مجدد داده ها از کوچکترین به بزرگترین برای نمودار یا نمودار در صفحه گسترده اکسل

نمودار حاصل به صورت زیر خواهد بود:

نتیجه نهایی ترتیب مجدد داده ها از کوچکترین به بزرگترین برای نمودار یا نمودار در صفحه گسترده اکسل

9. نمودار خود را عنوان کنید.

اکنون قسمت جالب و آسان پیش می آید: نامگذاری نمودار خود. در حال حاضر ، شما ممکن است قبلاً در مورد چگونگی انجام این کار فکر کرده باشید. در اینجا یک روشن کننده ساده است.

بلافاصله پس از ایجاد نمودار ، عنوانی که ظاهر می شود بسته به نسخه اکسلی که استفاده می کنید ، “عنوان نمودار” یا چیزی مشابه آن خواهد بود. برای تغییر این برچسب ، روی “عنوان نمودار” کلیک کنید تا یک مکان نما تایپ شود. سپس می توانید عنوان نمودار خود را آزادانه سفارشی کنید.

هنگامی که عنوانی مورد علاقه خود را دارید ، در نوار پیمایش بالای صفحه اصلی کلیک کنید و از گزینه های قالب بندی قلم استفاده کنید تا عنوان مورد تأیید خود را ارائه دهد. این گزینه ها و نمودار نهایی من را در زیر مشاهده کنید:

چگونه می توان یک نمودار یا نمودار را در صفحه گسترده اکسل عنوان کرد

10. نمودار یا نمودار خود را صادر کنید.

هنگامی که نمودار یا نمودار شما دقیقاً همان راهی است که می خواهید ، می توانید آن را به عنوان یک تصویر ذخیره کنید بدون اینکه آن را در صفحه گسترده عکس بگیرید. این روش به شما تصویری تمیز از نمودار خود می دهد که می تواند در یک پاورپوینت ، سند Canva یا هر الگوی تصویری دیگری قرار گیرد.

برای صرفه جویی در نمودار اکسل خود را به عنوان یک عکس، راست کلیک بر روی نمودار و را انتخاب کنید ذخیره به عنوان تصویر.

نحوه صادرات نمودار یا نمودار از صفحه گسترده اکسل

در کادر گفتگو ، عکس نمودار خود را نام ببرید ، انتخاب کنید که کجا در رایانه ذخیره شود و نوع فایلی را که می خواهید آن را ذخیره کنید انتخاب کنید. در این مثال ، آن را به عنوان JPEG در پوشه دسک تاپ خود ذخیره می کنم. در آخر ، روی ذخیره کلیک کنید. نحوه نامگذاری نمودار یا نمودار در اکسل با استفاده از کادر گفتگو

شما یک عکس واضح از نمودار یا نمودار خود خواهید داشت که می توانید به هر طراحی بصری اضافه کنید.

نتیجه نهایی یک نمودار یا نمودار در اکسل که به صورت PNG صادر شده است

داده ها را مانند یک حرفه ای تجسم کنید

این خیلی آسان بود ، درست است؟ با استفاده از این آموزش گام به گام ، قادر خواهید بود به سرعت نمودارها و نمودارهایی ایجاد کنید که پیچیده ترین داده ها را به تصویر بکشد. سعی کنید از همین آموزش با انواع مختلف نمودار مانند نمودار دایره ای یا نمودار خطی استفاده کنید تا ببینید چه فرمت به بهترین شکل داستان داده های شما را بازگو می کند. حتی می توانید نمودارها و نمودارهای پر حجم داده را با استفاده از الگوهای اکسل رایگان برای بازاریابان زیر تنظیم کنید.

یادداشت سردبیر: این پست در ابتدا در ژوئن 2018 منتشر شد و برای جامعیت به روز شده است.

دعوت به عمل جدید



منبع

نظرات کاربران

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

*

code

7  +  2  =