0

میزان انتشار کربن آمازون در سال 2020 حتی با کاهش سطح جهانی Covid-19 19 درصد افزایش یافت – اخبار آمازون

بازدید 11


ون های آمازون برای تحویل بسته های تحویل روز نخست آمازون در اورلاندو ، فلوریدا ، در یک مرکز توزیع صف می کشند.

پل هنسی | NurPhoto | گتی ایماژ

آمازونمیزان انتشار کربن در سال گذشته 19٪ افزایش یافت ، حتی در حالی که همه گیری Covid-19 باعث افت شدید میزان انتشار جهانی شده است.

در آن گزارش پایداری سالانه چهارشنبه منتشر شد ، آمازون گفت که فعالیتهای آن معادل 60.64 میلیون تن دی اکسید کربن در سال 2020 منتشر می کند. این نسبت به سال 2019 است ، زمانی که 51.17 میلیون تن متریک تن گزارش می کند ، که 15 درصد افزایش نسبت به سال دیگر است.

Covid-19 بسیاری از افراد را مجبور کرده است در خانه بمانند تا از قرار گرفتن در معرض ویروس جلوگیری کنند. سال گذشته ، این تغییر فعالیت با کاهش انتشار گازهای گلخانه ای جهانی همراه بود. میزان انتشار کربن جهانی در سال 2020 تقریباً 7 درصد نسبت به سال دیگر کاهش یافته است ، که بیشترین کاهش ثبت شده را نشان می دهد ، محققان در دسامبر گذشته کشف کردند.

آمازون گفت که انتشار آن در سال 2020 به عنوان یک نتیجه از رشد همهگیر تجارت آن افزایش یافته است. شرکت بود یکی از بزرگترین ذی نفعان از همه گیری ، زیرا خریداران برای فروش همه چیز از ماسک صورت و ضد عفونی کننده دست گرفته تا مواد غذایی و لوازم اداری به خرده فروش آنلاین اعتماد می کردند. آمازون کشیده شده در رکورد 386 میلیارد دلار درآمد سال گذشته.

این شرکت گفت ، در حالی که میزان انتشار مطلق افزایش یافت ، آمازون شدت کربن خود را که میزان انتشار هر دلار از فروش را اندازه گیری می کند ، 16 درصد در سال 2020 کاهش می دهد ، که با اهداف داخلی همخوانی دارد.

آمازون در این گزارش گفت: “این مقایسه شدت كربن سال به سال ، نشان دهنده پیشرفت اولیه ما در دكربن زدایی عملیات ما است زیرا ما نیز به عنوان یك شركت به رشد خود ادامه می دهیم.” “تقریباً نیمی از بهبود شدت کربن ما نتیجه سرمایه گذاری های ما در زمینه انرژی های تجدید پذیر و کارایی عملیاتی است.”

آمازون در سال 2019 از “تعهد آب و هوا” خود رونمایی کرد. به عنوان بخشی از این طرح ، آمازون متعهد شده است که تا سال 2040 کربن خنثی باشد. گفت که انتظار دارد تا سال 2025 کاملاً با انرژی پاک کار کند ، یعنی پنج سال جلوتر از هدفی که در ابتدا در تعهد آب و هوا بیان کرد.

بخشی از اهداف آب و هوایی آمازون شامل ادغام وسایل نقلیه الکتریکی در شبکه تحویل آن است. آی تی 100000 وسیله نقلیه تحویل الکتریکی سفارش داد از ریویان که می گوید تا سال 2030 در جاده خواهد بود.

تفسیر:
نکات و آدرسهای اینترنتی بسیار جالب را می توان در مقاله کامل مطالعه کرد.منبع اصلی

نظرات کاربران

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

*

code

7  +    =  8