0

موسسه خیریه بزرگ نابینایان کتابخانه کامل کتابهای مکالمه خود را به آمازون الکسا می آورد – اخبار آمازون

بازدید 2


یک جفت بلندگوی هوشمند چند رسانه ای آمازون اکو ، در 28 نوامبر 2016 گرفته شده است. (عکس جابی … [+] جلسات/مجله T3/آینده از طریق گتی ایماژ)

آینده از طریق گتی ایماژ

هفته گذشته بود اعلام کرد م Instituteسسه ملی سلطنتی نابینایان (RNIB) هزاران کتاب صوتی از کتابخانه کتابهای مکالمه خود را مستقیماً از طریق آمازون الکسا در اختیار اعضای خود قرار می دهد.

ایجاد مهارت The Alexa Talking Books نمونه ای فوق العاده زیبا از روش هایی است که در آن فناوری های اصلی و کمکی می توانند تکامل یافته و تلاقی کنند و مزایای جهانی را در سراسر جهان ارائه دهند.

پیش از این ، خدمات خواندن و اعطای وام توسط موسسه خیریه انگلستان شامل کتاب های صوتی از مجموعه 30 هزار نفری کتابخانه بود که به صورت سی دی یا USB درایو در قالب DAISY تخصصی ارسال می شد ، که رابط کاربری غیر بصری مفیدی برای ناوبری و نشانه گذاری عمومی ارائه می دهد.

اخیراً ، این کتابخانه ، که به عنوان یک نجات برای افراد کم بینا در دوران همه گیری کووید -19 عمل می کرد و 1.33 میلیون کتاب را در 12 ماه گذشته ارسال کرد ، پیشنهاد خود را برای خدمات بارگیری دیجیتالی گسترش داده است.

در حال حاضر ، همه کاربران برای دسترسی به مجموعه گسترده ای که شامل عناوین داستانی و غیر داستانی است ، باید انجام دهند ، به عنوان مثال ، “الکسا ، RNIB Talking Books را باز کنید.”

کاربران این سرویس رایگان ، که سالانه مبلغ 4 میلیون پوند توسط RNIB یارانه می گیرند ، همچنین می توانند از الکسا بخواهند تا بر اساس عنوان کتاب ، نویسنده و کلمه کلیدی جستجو کند.

نظر دادن در مورد توسعه، دیوید کلارک ، مدیر خدمات RNIB گفت: “فناوری فعال شده با صدا ما را به دنیایی نزدیک می کند که در آن افراد نابینا و کم بینا می توانند در شرایط بازی برابر با افراد بینا از کتاب ها استفاده کنند.”

بازپس گیری لذت های از دست رفته

داستان ایجاد کتاب Talking یک تصویر واضح دیگر است که نشان می دهد چگونه فناوری در ابتدا برای کمک به افراد دارای معلولیت طی چند دهه محبوبیت گسترده ای یافته است.

در حال حاضر، بیش از 67 میلیون آمریکایی طبق انجمن ناشران صوتی ، از تجربه غوطه وری منحصر به فرد و تکیه گاه که سالانه توسط کتابهای صوتی ارائه می شود لذت ببرید ، در حالی که فروش کتابهای صوتی در سال 2019 بالغ بر 1.2 میلیارد دلار بوده استبه

مانند بسیاری از تحولات ناشی از جنگ ، از جمله رادار، پنی سیلین و کامپیوتر، منشاء کتابهای صحبت کننده را می توان در جبهه های جنگ جهانی اول جستجو کرد.

تعداد قابل توجهی از جانبازان جنگ بزرگ بینایی خود را در طول جنگ از دست دادند و یکی از این سربازان ، کاپیتان یان فریزرکه در سال 1916 در جریان نبرد سوم ، توسط یک تک تیرانداز کور شد ، از جنگ برگشت تا با جادوی خواندن رفقا در موقعیت مشابه و جامعه وسیع ششم بازگردد.

فریزر در موسسه ملی نابینایان که بعداً RNIB شد شروع به کار کرد ، با تمرکز بر طراحی فرمی که می تواند به کسانی که در یادگیری خط بریل مشکل دارند کمک کند و شروع به آزمایش ضبط صدا بر روی دیسک های shellac کرد که بیشتر با نام رکورد 78 سرعته شناخته می شود. به

کتابهای اولیه و مجموعه شعر غالباً نیاز به چندین دیسک برای شامل کل جلد داشتند.

یک گرامافون برای پخش نسخه های اولیه Talking Books استفاده می شود

گتی ایماژ

در طول دهه 1930 ، تلاش های موازی برای ارائه جایگزین های صوتی برای کمک به خواندن جانبازان نابینا در ایالات متحده ادامه داشت ، و بنیاد نابینایان آمریکایی و کتابهای کتابخانه کنگره برای پروژه نابینایان بزرگسال این پروژه را تأسیس کردند. برنامه کتاب های مکالمهبه

اولین رمانی که به عنوان کتاب صحبت کننده بازسازی شد ، رمان هارپر کالینز بود قتل راجر آکروید توسط آگاتا کریستی در سال 1935 ، که 10 دیسک را اشغال کرد!

از آن زمان ، این فرمت دارای پیشرفت سخت افزاری برای استفاده از موسیقی است-حرکت بر روی نوارهای کاست در اواخر دهه 1960 و 70 ، با محبوبیت دستگاه هایی مانند Walkman و عرشه های کاست در اتومبیل ها.

برای مدتی ، سی دی ها به فرمت برجسته تبدیل شدند ، اما یک دهه پیش با بارگیری دیجیتالی به تدریج از آنها پیشی گرفتند.

برخی از دلایل کلیدی که خدمات دیجیتالی مانند Audible متعلق به آمازون امروزه در بین مصرف کنندگان اصلی بسیار محبوب است این است که به کتاب ها اجازه می دهد در حین انجام چند وظیفه از آنها لذت ببرند ، که شامل رانندگی تا ورزش یا انجام کارهای خانه می شود.

آمازون الکسا تغییر بازی برای معلولان؟

جالب اینجاست که با توجه به این سفر از فناوری کمکی که برای افراد معلول ایجاد شد و در نهایت به جریان اصلی نفوذ کرد ، مسیر آمازون الکسا ، که در سال 2014 به بازار آمد ، دقیقاً در جهت مخالف بود.

با اعلام آمازون فروش بیش از 100 میلیون دستگاه با الکسا از پیش نصب شده در سال 2019 ، بدون شک این مورد است بلندگوی هوشمند پیشرو در بازار یک دستگاه اصلی است

اگرچه امروزه ممکن است بسیاری از کاربران تصور کنند که نمی توانند بدون دستیار صوتی مورد علاقه خود باشند ، اما بسیاری از امکانات روزمره که Alexa ارائه می دهد مرتب اما تا حدی بی اهمیت هستند.

بله ، اینکه بتوانید ترموستات خود را با صدای خود روشن کنید یا پیش بینی آب و هوا را برای روز آینده درخواست کنید ، یک نگاه سرگرم کننده به آینده ای است که در محاسبات نامرئی در همه جا همه جا فعال می شود.

با این وجود ، بشر به دلیل عدم توانایی انجام چنین وظایفی از طریق صدا در سال 2013 به زانو درآمد.

به جرات می توان گفت ، بلندگوی هوشمند آمازون ظاهراً یک دستگاه پلتفرم مهم و نقطه شروع برای هوشمندتر است شبیه به انسان، بلندگوها و دستیاران هوشمند که مطمئناً در آینده وارد بازار می شوند.

با این حال ، تنها بخش جمعیتی که الکسا حتی در سالهای اولیه خود کاملاً دگرگون کننده بوده است ، جامعه معلولین است.

از هرکسی که دارای نقص حرکتی یا مهارت است ، بپرسید چقدر مفید است که بتوانید در را قفل کنید ، چراغ ها را روشن کنید یا در خانه خود فقط با صدای خود استفاده کنید و آخرین کلمه ای که برای توصیف آن استفاده می شود بی اهمیت است.

اگرچه Talking Books و آمازون الکسا در ابتدا در جهت های کاملاً متضاد حرکت کردند ، اما دیدن آنها در وسط و ارائه یک رسانه سرگرمی که مطمئناً برای همه نوع مخاطبان لذت می برد ، بسیار عالی است.

در مورد سرمایه گذاران سرمایه گذاری خطرپذیر که فناوری های کمکی را صرفاً به عنوان یک بازار نسبتاً کوچک و قابل آدرس دهی نادیده می گیرند ، تنها کافی است تاریخچه کتاب های صحبت کننده را به خاطر بسپارید تا گاهی اوقات ، با نوآوری – این امر بسیار بیشتر از چیزی است که به نظر می رسد.

تفسیر:
نکات و آدرسهای اینترنتی واقعاً مفیدی را می توانید در این پست کامل پیدا کنید.منبع اصلی

نظرات کاربران

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

*

code

73  +    =  75