طرفداران از آمازون التماس می کنند تا زمین میانه را تمیز نگه دارد – اخبار آمازون


آ دادخواست درخواست آمازون استودیو برای جلوگیری از برهنگی از مجموعه تلویزیونی ارباب حلقه های آینده خود ، 50،000 امضا به دست آورده است. سازندگان پشت حساب اینستاگرام ، کاتولیک گرایی فشار خود را پس از اینکه آمازون یک هماهنگ کننده صمیمیت برای این مجموعه استخدام کرده است ، آغاز کردند ، این شبهات را ایجاد می کند که نمایش ممکن است شامل صحنه های جنسی باشد.

“[J.R.R.] کارهای تالکین واقعاً مفید و مملو از نمادهای باورنکردنی مسیحی است »، در این دادخواست آمده است. “او یک کاتولیک متدین بود و نیازی نیست که ذره ذره یاد و خاطره او آغشته شود.”

آمازون قصد دارد تا حدود یک میلیارد دلار در این مجموعه سرمایه گذاری كند ، كه براساس برخی از نوشته های كم آشنای رمان نویس فانتزی تالكین ساخته شده است. پیش بینی می شود این نمایش پنج فصل را در بر بگیرد و حوادثی را که مدتها قبل از داستانهای رمان های محبوب رخ داده است ، پوشش دهد. به لطف سه گانه های موفق فیلم ارباب حلقه ها و هابیت پیتر جکسون ، زمین میانه تالکین اکنون مانند همیشه محبوب شده است ، بنابراین به نظر می رسد سرمایه گذاری آمازون نتیجه بدهد. اما این استودیو باید یک fanbase متنوع را با انتظارات متفاوت از شکل ظاهری اقتباس جدید تالکین راضی کند.

جدایی تام شیپی از این نمایشگاه سال گذشته دلایل بیشتری برای نگرانی به طرفداران اصیل ارائه داد. شیپی ، یکی از محققان محترم تالکین ، به طرفداران اطمینان خاطر داده بود که املاک نویسنده بر هر محتوایی در این مجموعه حق وتو دارند – این اتفاق نمی افتاد بازی تاج و تخت در زمین میانه تنظیم شده است.

فیلیپ دادت ، که خود را راه اندازی کرد ، گفت: “نمادگرایی مسیحی داستان های تالکین را پر می کند ، اما این مطالب نامناسب برای همیشه فکر مردم درباره زمین میانه را تغییر می دهد.” دادخواست تا چشم انداز تالکین را در نمایش تلویزیونی حفظ کند. “کتاب مقدس به شدت بر آنچه در این کتاب ها وارد شده تأثیر می گذارد.”

نسل ها از زمان انتشار کتاب ها در سال های 1954 و 1955 رفته اند. اکنون خوانندگان و طرفداران از دریچه تغییر شکل انقلاب جنسی ، مارکسیسم فرهنگی و نظریه انتقادی به داستان نزدیک می شوند.

آخر هفته گذشته ، انجمن تالکین ، یکی از قدیمی ترین گروه های طرفدار تالکین ، میزبان این انجمن بود سمینار سالانه که در آن اعضا مقالاتی راجع به تحقیق و تجزیه و تحلیل خود در مورد کار نویسنده ارائه می دهند. امسال موضوع متنوع بود.

“با تفسیرهای اخیر ساخته های تالکین و لیست بازیگران نمایش آینده آمازون ارباب حلقه ها، بسیار مهم است که ما درباره موضوع تنوع در رابطه با تالکین بحث کنیم. “

سالهای گذشته ترکیبی از سخنرانیها در مورد الهامات و سوابق تالکین و همچنین بررسی رویکردهای اقتباس و تفسیر بود. اما سمینار 2021 با مقاله هایی که عناوین آن حتی برای یک طرفدار متوسط ​​تالکین منطقی نخواهد بود ، به سمت چپ چرخیده است.

موارد برجسته شامل “Something Mighty Queer: بی ثبات کننده سازگاری متحرک Cis-hetero در آثار تالکین” و “دست سوخته بیشتر درباره آتش می آموزد: استفاده از استرس آسیب زا و چارچوب های اکولوژیکی به روایت های آوارگی و اسکان مجدد فرهنگ ها در سرزمین میانه تالکین”. “بخشش سارومان ؟: کوئر در تالکین ارباب حلقه ها“خواندن نزدیک و پر از اصطلاحات پیش نویس پیش نویس رمان هایی را که سعی در تبدیل یکی از اشرار تالکین به نمایندگی همجنسگرایی سرکوب شده داشتند ، ارائه داد.

این عناوین ممکن است مانند حمله یک مرد سفیدپوست مرده به کتاب باشد. به هر حال ، این روزها محبوب است که کلاسیک ها را لغو کنیم. اما در بیشتر موارد ، به نظر می رسید شرکت کنندگان واقعاً عاشق تالکین و آفرینش او هستند. در حالی که عده ای از حضار بلافاصله بیدار بودن این دستورالعمل را زیر سوال می بردند ، بیشتر آنها از ارائه ها لذت می بردند و س questionsالاتی را مطرح می کردند که هم نشان دهنده عشق آنها به زمین میانه و هم پذیرش ایدئولوژی رادیکال رادیکال بود. چرا این جمعیت مترقی یک کاتولیک متلاطم آکسفورد مانند تالکین را دوست دارند؟ مقاله ای نیز در این باره وجود داشت: “آتئیست های کوئر ، اگنوستیک ها و انیمیست ها ، اوه ، من!” معلوم می شود که آنها واقعاً عقیده را دوست دارند.

آمازون ممکن است مجبور باشد انتخاب کند که کدام گروه از طرفداران تالکین را می خواهد راضی کند: کسانی که می خواهند دید محافظه کارانه تالکین را حفظ کنند یا کسانی که می خواهند خلاقیت او را برای پیشبرد اهداف لیبرال خود به خدمت بگیرند.

لوئیس مارکوس ، نویسنده کتاب درباره شانه های هابیت ها: راهی به سوی فضیلت با تالکین و لوئیس، فکر می کند که تلاش برای تصاحب برخی از دلگرمی ها را ارائه می دهد: “من فکر می کنم این نشانه خوبی است که مدرن و پست مدرن عمیقا ، اگر ناخودآگاه ، به دنبال خیر ، حقیقت و زیبایی سنتی و استعلایی هستند که در جهان خیالی تالکین وجود دارد.”منبع اصلی

شاید این مطالب را هم دوست داشته باشید

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *