0

سرمایه گذاری مستقیم در املاک و مستغلات یا REITs: کدام یک را باید انتخاب کنید؟

بازدید 16


4 دقیقه خواندن

نظرات بیان شده توسط کارآفرین همکاران خودشان هستند.

سرمایه گذاری مستقیم در املاک و مستغلات و سرمایه گذاری در اعتبارات سرمایه گذاری در املاک و مستغلات (REITs) دو روش محبوب برای سرمایه گذاری در املاک و مستغلات هستند. انتخاب یکی از دیگری به بررسی مزایا و معایب آنها نیاز دارد.

مزایای سرمایه گذاری مستقیم در املاک و مستغلات

سرمایه گذاری مستقیم در املاک و مستغلات به معنای خرید یک ملک خاص ، مسکونی یا تجاری و دریافت درآمد بعدی از آن است. درآمد می تواند از طریق اجاره ملک ، قدردانی یا سود حاصل از فعالیت های تجاری در ملک حاصل شود. با سرمایه گذاری مستقیم ، قدرت کنترل و تصمیم گیری بیشتری دارید. به عنوان مثال ، شما می توانید کدام و چند ملک را خریداری کنید و در مورد قیمت اجاره و مستاجر تصمیم بگیرید. علاوه بر این ، قدردانی وجود دارد. هر دو بازار املاک و مستغلات نوسان دارند ، اما قیمت ملک معمولاً با گذشت زمان افزایش می یابد و در نهایت ، می توانید با قیمت بالاتری بفروشید.

مزیت بزرگ دیگر سرمایه گذاری در دارایی های فیزیکی ، تعدیل تخفیف های مالیاتی موجود برای جبران هزینه خرید است. به عنوان مثال ، هزینه های عادی و ضروری برای مدیریت و نگهداری اموال قابل کسر است. همچنین ، تخفیف مالیاتی زیادی برای استهلاک در نظر گرفته شده است. در این حالت ، شما به تدریج با کسر هزینه های خرید و بهبود ملک در طول عمر مفید ، درآمد مشمول مالیات خود را کاهش می دهید.

مربوط: 5 نکته شگفت انگیز در مورد تبدیل املاک و مستغلات به یک ثروت واقعی

معایب سرمایه گذاری مستقیم در املاک و مستغلات

کمبود نقدینگی یکی از اشکال اصلی سرمایه گذاری مستقیم در املاک و مستغلات است. در صورت نیاز فوری به پول ، ممکن است نتوانید به سرعت اموال فیزیکی را بفروشید. از دیگر معایب آن تأمین مالی است. خرید ملک فیزیکی به سرمایه اولیه بالاتری نیاز دارد و بسیاری از سرمایه گذاران به گرفتن وام مسکن یا نوع دیگر تأمین مالی متوسل می شوند. اگر شرایط بازار بدتر شود یا نتوانید مستاجر با کیفیتی پیدا کنید ، خطر نکول وام را دارید.

یکی دیگر از معایب سرمایه گذاری مستقیم در املاک و مستغلات ، به اصطلاح بالاتر ارزش سهام عرق است. مقابله با مسائل مربوط به مستأجر و شرایط اضطراری نگهداری به زمان و انرژی قابل توجهی نیاز دارد. علاوه بر این ، در صورت بروز هرگونه حادثه در ملک ، شما مسئول هستید.

مزایای REITs

از طرف دیگر ، با REITs ، سرمایه گذاران نیازی به خرید هرگونه دارایی فیزیکی ندارند. REIT شرکتی است که مانند یک صندوق سرمایه گذاری مشترک برای سرمایه گذاری در املاک و مستغلات عمل می کند. این شرکت دارای املاک و مستغلات درآمدزا یا دارایی های مربوط به املاک و مستغلات بوده و سرمایه آنها را سرمایه گذاری می کند. اساساً سرمایه گذاران این فرصت را دارند که بدون نیاز به مالکیت یا مدیریت املاک ، از املاک و مستغلات درآمد کسب کنند.

REITs بازده کل ، پتانسیل افزایش سرمایه و نقدینگی بالایی را ارائه می دهد. REIT ها از نظر قانونی ملزم به پرداخت حداقل 90٪ از درآمد مشمول مالیات به سهامداران هستند و اغلب بازده سود سهام می تواند از 5٪ فراتر رود. در همین حال ، افزایش ارزش دارایی های اساسی باعث افزایش سرمایه بالقوه می شود. از نظر نقدینگی ، سهام REITs مانند سهام است. شما به عنوان یک سرمایه گذار می توانید درصورت تمایل یا نیاز آنها را در صرافی خریداری یا بفروشید.

مربوط: آیا REIT می تواند به بخش املاک و مستغلات کمک کند؟

معایب REITs

مالیات سنگین یکی از اصلی ترین اشکال REITs است. اکثر سودهای REIT با نرخ بالاتری مالیات می گیرند زیرا “سود سهام واجد شرایط” محسوب نمی شوند. علاوه بر این ، REIT ها می توانند نسبت به نوسانات نرخ بهره بسیار حساس باشند. به طور کلی ، بین قیمت REIT و بازده خزانه داری رابطه منفی وجود دارد: افزایش یکی منجر به کاهش دیگری می شود و بالعکس.

از دیگر معایب REITs عدم تنوع است. معمولاً آنها روی نوع خاصی از املاک مانند دفاتر یا مراکز خرید یا هتل ها تمرکز می کنند. بنابراین ، در صورت سقوط اقتصادی ، سرمایه گذاران REIT ممکن است در معرض خطر بیشتری برای خاصیت املاک قرار گیرند.

اینکه یک نوع سرمایه گذاری در املاک و مستغلات را نسبت به نوع دیگر انتخاب کنید ، به میل یا عدم وجود سرمایه گذار در تملک و مدیریت یک دارایی فیزیکی و سرمایه اولیه وی بستگی دارد.

مربوط: 8 روش اثبات شده برای کسب درآمد در املاک و مستغلاتمنبع اصلی

نظرات کاربران

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

*

code

8  +  2  =