دادخواست: eBay سعی کرد “ترور ، ساقه و سکوت” زوجی را که سایت خبری را اداره می کردند ، ایجاد کند


بزرگنمایی کنید / یک ماسک خوک خونین توسط کارمندان آن زمان eBay برای قربانیان مکالمه مجازی از طریق ایمیل ارسال شد.

یک مقام امنیتی سابق eBay که خود را به جرم نقش خود در یک توطئه گفتگو در فضای مجازی اعتراف کرد ، خواستار نرمش در مجازات بوده است در حالی که اقدامات خود را تا حدودی ناشی از “فرهنگ نوشیدن” در eBay می داند که به الکلی بودن وی کمک کرده است.

“eBay یک بار در دانشگاه داشت که در ساعت 3 بعد از ظهر باز شد ، و نوشیدن بخشی از فرهنگ بود ، با الکل در سراسر فضای اداری که در آن گرفتن عکس های الکلی صبحانه با همکاران معمول بود ،” تفاهم نامه مجازات برای متهم 56 ساله فیلیپ کوک روز گذشته گفت. این پرونده در دادگاه منطقه ای ایالات متحده برای منطقه ماساچوست ثبت شد.

کوک مدیر ارشد عملیات امنیتی تیم امنیت جهانی eBay بود و با ایفای نقش در آزار و اذیت یک زن و شوهر که یک وب سایت خبری را اداره می کند این آزار و اذیت – در پاسخ به اخباری که مدیران eBay از آن خوششان نیامده است – شامل ارسال پیام های تهدیدآمیز و تحویل سوسک های زنده ، تاج گل تشییع جنازه و ماسک خوک خونین به خانه این زوج در نتیک ، ماساچوست بود. کوک توسط eBay به عنوان مدیر عملیات امنیتی ارتقا یافت و در ژوئن سال 2020 ، حدود 10 ماه پس از آغاز فعالیت تبلیغات اینترنتی و درست قبل از عمومی شدن ، مبلغ 205،000 دلار به وی اضافه شد.

مدیر عامل سابق در میان متهمان شکایت علیه eBay

کوک علاوه بر اتهامات کیفری ، یکی از متهمان دادرسی است که امروز توسط قربانیان آزار و اذیت ارائه شده است. اینا و دیوید اشتاینر از Natick ، ​​که وب سایت خبری را اداره می کنند تجارت الکترونیکی، ثبت کرد شکایت علیه eBay و عاملان ادعا شده مسیریابی اینترنتی در همان دادگاه منطقه ای ایالات متحده. متهمان شامل خود eBay ، مدیر عامل سابق eBay ، Devin Wenig هستند. استیون ویمر ، مدیر ارشد ارتباطات سابق eBay ؛ و Progressive FORCE Concepts (PFC) ، یک شرکت امنیتی است که کوک را به عنوان پیمانکار قبل از اینکه کارمند تمام وقت eBay شود ، استخدام می کرد.

در این دادخواست ادعا شده است: “eBay… در تلاش برای هماهنگ کردن ارعاب ، تهدید به كشتار ، شكنجه ، ترور ، ساقه و ساكت كردن اشتاینرها بود تا گزارش آنها را در eBay خفه كند.”

در این دادخواست گفته شده است که ونیگ و ویمر:

اختیار متقابل دیگر را برای خاتمه دادن به گزارش اشتاینرز به هر طریق لازم فراهم کرد ، با اینكه متهم ویمر اظهار داشت: “من می خواهم خاکستر ببینم. به شرط آنکه طول بکشد. هرچه طول بکشد. ” متهم ویمر به متهمان قول داد که اگر برنامه به سمت جنوب پیش برود ، “مدیریت هرگونه پیشامد بد” را “در آغوش می کشد” ، “ما باید او را متوقف کنیم”. تمام رفتارهای هولناک ، شرورانه و بیمارگونه ای که به دنبال آن انجام شد ، توسط کارمندان eBay و PFC انجام شد ، در حالی که در زمینه اشتغال آنها تحت اختیار و به نفع eBay و PFC فعالیت می کرد.

هنگامی که سایر کارمندان eBay دستگیر شدند و سال گذشته متهم شدند ، Wenig و Wymer تحت هیچ اتهام کیفری قرار نگرفتند

دادخواست اشتاینرز گفت:

با شروع یک کار ارعاب آنلاین ، متهمان با استفاده از یک دستگیره جعلی توییتر که خود را به عنوان فروشنده eBay معرفی می کرد ، اینا اشتاینر را مورد تمسخر قرار دادند و مستقیماً او را تهدید کردند که گزارش خود را در eBay متوقف می کند. حملات آنلاین به تحویل بسته های تهدیدآمیز و آزار دهنده تبدیل شد ، که شامل عنکبوت های زنده ، سوسک ، ماسک خوک خونین ، تاج گل مراسم تشییع جنازه ، و کتابی با عنوان “خاطرات غم و اندوه: از دست دادن زنده ماندن یک همسر” بود که مستقیماً برای دیوید استاینر ارسال شد. این پیام ها و تحویل ها اغلب با پیام های همزمان شوم توییتر از جمله “آیا اکنون توجه شما را جلب می کنم ، کوکت؟” همراه بود. پیام های گرافیکی و مبتذلانه ای تکان دهنده ، مانند “U you motha fuckers … and every one will kno! فاحشه عوضی گربه! ” همراه با ایمیل ها و تحویل های مضحک ، از جمله پورنوگرافی و مجلات “Hustler: Barely Legal” که به نام دیوید استاینر به خانه همسایگان اشتاینر فرستاده شده اند ، تا بدنام Steiners را بشناسند و تلاش کنند آنها را رسوا کنند و اعتبار آنها را در جامعه خود لکه دار کنند.

برخی از توطئه گران از کالیفرنیا به ماساچوست سفر کردند و از جمله ، “با یک وانت سیاه و دیگر وسایل نقلیه اجاره ای ، اشتاینرها را به طرز وحشتناکی زیر و رو می کردند ، بارها در محوطه حلقه می زدند ، هر حرکت آنها را ردیابی می کردند و دیوید استینر را هنگام ترک محل اقامت دنبال می کردند. . متهمان حتی تا آنجا که قصد داشتند به داخل گاراژ اشتاینر وارد شوند ، برای نصب دستگاه ردیابی GPS بر روی وسیله نقلیه خود ، اقدام کردند. “

eBay صادر کرد بیانیه سال گذشته گفته بود “یک تحقیق داخلی نشان داد که ، در حالی که ارتباطات آقای ونیگ نامناسب بود ، اما هیچ مدرکی دال بر این که وی از قبل در مورد اقداماتی که بعداً علیه وبلاگ نویس و همسرش انجام شد ، اطلاع داشته یا مجاز بوده است”

eBay امروز بیانیه ای به ارس ارائه داد و گفت: “رفتار نادرست این افراد سابقمنبع اصلی

شاید این مطالب را هم دوست داشته باشید

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *