0

جف بزوس با 57 میلیارد دلار بازنشستگی با 197 میلیارد دلار – 739489 برابر ثروت متوسط ​​بازنشستگی آمریکایی – آمازون نیوز

بازدید 4


آمازون جف بزوسجان لوچر / APجف بزوس در سال 2019.


دوران سلطنت جف بزوس به عنوان مدیرعامل آمازون روز دوشنبه به پایان می رسد و او به عنوان ثروتمندترین فرد جهان کناره گیری می کند.

وی در سن 57 سالگی از این نقش بازنشسته خواهد شد حدود 199 میلیارد دلار ثروت، مطابق با شاخص میلیاردر بلومبرگ. ثروت عمدتا از دارایی های سنگین آمازون و دارایی های دیگر او تشکیل شده است. او دریافت کرد 81،840 دلار حقوق و 1.6 میلیون دلار غرامت دیگر از آمازون سال گذشته.

ثروت وی 739،489 برابر متوسط ​​ارزش خالص یک آمریکایی در سن 65 سالگی است ، طبق میانگین سنی بازنشستگی افراد در ایالات متحده ، دفتر سرشماری ایالات متحده.

متوسط ارزش خالص آمریکایی ها در این محدوده سنی 266،400 دلار است، با توجه به اطلاعات از فدرال رزرو.

ثروت بزوس در طی سال گذشته بیش از پیش افزایش یافت ، زیرا این بیماری همه گیر فروش را در بازار آنلاین شرکت خود افزایش داد و سهام را بالاتر برد. خود ارزش خالص 75 میلیارد دلار منفجر شد در طول سال 2020.

او بیش از دو برابر کل سلطنت انگلیس ثروتمند است، که از سال 2017 حدود 88 میلیارد دلار ارزش دارد و ثروت او از تولید ناخالص داخلی برخی از کشورها فراتر است – هرچند مقایسه دقیق بین تولید و ارزش نیست. درآمد بزوس بیشتر از درآمد متوسط ​​یک کارگر آمریکایی در یک هفته در هر ثانیه درآمد کسب می کند.

او انتقاداتی را نسبت به ضخیم شدن کیف پول خود در حالیکه هزاران کارگر انبار آمازون روی تمبرهای مواد غذایی زندگی می کنند ، مورد انتقاد قرار داد کار در شرایط نامناسب

اندی جاسی جایگزین بزوس خواهد شد، مدیر عامل فعلی خدمات وب آمازون ، پلت فرم ابر شرکت. بزوس در 5 ژوئیه استعفا می دهد ، تاریخی مهم با توجه به اینکه آمازون در همان تاریخ در سال 1994 تاسیس شد. چند روز بعد ، او با شرکت دیگر خود ، Blue Origin به فضا منفجر می شود.

ایمیل و هشدارهای Business Insider

سایت برجسته هر روز به صندوق ورودی شما.

Business Insider Australia را در دنبال کنید فیس بوک، توییتر، LinkedIn، و اینستاگرام.

منبع اصلی

نظرات کاربران

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

*

code

9  +  1  =