0

جامعه تاریخی و کتابفروش با کلاهبرداری eBay مبارزه می کنند

بازدید 4


اگر یک معامله برای درست بودن خیلی خوب به نظر می رسد ، احتمالاً چنین است.

رئیس انجمن تاریخی Conrail ، Inc و یک کتابفروش راه آهن در حال فریب کلاهبرداری هستند که منجر به صدور صورت حساب متقلبانه صدها اگر نه هزاران دلار کالا از طریق راه آهن و سرگرمی با استفاده از سایت حراج آنلاین eBay شده است. آنها با بازرسان پستی ، FBI و دادستان های کل ایالتی کار می کنند تا این عمل غیرقانونی را متوقف کنند.

رودی گاربلی ، رئیس جامعه تاریخی و مجری سایت خرده فروشی سازمان غیرانتفاعی ، The Conrail Shoppe ، و لی روزنبرگ ، صاحب کتابهای رون از هریسون ، نیویورک ، و غیره ، قربانیان این کلاهبرداری بوده اند. مشتریان عمدتاً از اوضاع بی اطلاع هستند ، که محصولات نه تنها جامعه تاریخی بلکه کالمباچ مدیا ، وایت ریور تولیدات ، انتشارات ویترز ، انتشارات گاربلی و سایر جوامع تاریخی راه آهن را درگیر کرده است. موارد ارائه شده برای فروش در eBay شامل کتاب ، مدل راه آهن ، ابزار راه آهن مدل ، بازی های رومیزی ، پازل و دی وی دی است.

نحوه کار طرح به شرح زیر است:

کلاهبردار موارد جدیدی را برای فروش در eBay با قیمت بسیار زیر لیست ارسال می کند. مشتری – که با قیمت پایین جذب می شود – مورد را سفارش می دهد. سپس کلاهبردار با استفاده از اعتبارنامه های کارت اعتباری دزدیده شده ، یک سفارش برای خرده فروش قانونی برای “حمل و نقل قطعی” به مشتری می دهد. این سرقت اطلاعات ممکن است از جمله روشهای دیگر ، از طریق نقض داده رخ دهد.

سپس خرده فروش مشروع کالا را به مشتری می فرستد و اقدام به صدور صورت حساب کارت اعتباری (دزدیده شده) می کند. صاحبان حساب وقتی بیانیه ای دریافت می کنند ، تشخیص می دهند که سفارشی را ثبت نکرده اند و شارژ را مورد اختلاف قرار می دهند. سپس شرکت کارت اعتباری “خرده فروشی” را به خرده فروش صادر می کند ، بنابراین پول پرداخت شده در حساب سرقتی را پس می گیرد.

در نتیجه ، مشتری کالای سفارش داده شده را با قیمت ارزان دریافت می کند و فکر می کند هیچ چیز بی فایده نیست. اما خرده فروش مشروع هم کتاب و هم پولی را که او در ابتدا برای خرید موجودی کالا پرداخت کرده است.

روزنبرگ کتاب انتشارات ویترز را به عنوان نمونه ذکر کرد شیک EMD GP30، که با قیمت 59.95 دلار به فروش می رسد. فروشگاه وی ، کتاب های رون ، آن را به قیمت 55.75 دلار به فروش می رساند ، اما فروشنده eBay آن را با 39.95 دلار پس پرداخت پرداخت می کرد. او قبل از اینکه به او هشدار داده شود ، هفت نسخه از کتاب را حمل کردمنبع اصلی

نظرات کاربران

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

*

code

  +  82  =  87