تیم سازان روز پنجشنبه در مورد فشار گسترده برای اتحادیه کارگران آمازون رأی می دهند – اخبار آمازون


یکی از بزرگترین اتحادیه های کارگری در ایالات متحده روز پنجشنبه در مورد طرح گسترده ای برای سازماندهی رای خواهد گرفت آمازون کارگران انبار و رانندگان.

اخوان بین المللی تیمسترها این هفته برای همایش سالانه خود جمع می شود و در مورد قطعنامه ای رای گیری می کند که هدف آن حمایت از کارگران آمازون و کمک به آنها برای دستیابی به یک قرارداد اتحادیه ای در اولویت اصلی است.

به عنوان بخشی از ابتکاری به نام “پروژه آمازون” ، تیمسترها قصد دارند یک بخش ویژه آمازون در صفوف خود ایجاد کنند که با توجه به نسخه ای از قطعنامه ، که قبلا توسط معاون. انتظار می رود این قطعنامه تصویب شود.

آمازون از اظهار نظر در این باره خودداری کرد. مدیر عامل آمازون ، جف بزوس اخیراً تصدیق کرده است شرکت باید کارکنان بهتر عمل کند.

این رای گیری تنها چند ماه پس از تلاش ناموفق در اتحادیه سازی یکی از انبارهای آمازون در آلاباما صورت گرفت. در ماه آوریل ، کارگران در انبار Bessemer آمازون ، آلاباما با رای اکثریت علیه اتحادیه ، با کمتر از 30٪ آرا به نفع پیوستن به اتحادیه خرده فروشی ، عمده فروشی و فروشگاه های بزرگ رای داده اند.

آمازون مدتهاست که هدف اصلی اتحادیه های کارگری عمده قرار گرفته است ، با بی سر و صدا تیمرها ، اتحادیه کارگران بازرگانی غذا و تجارت و RWDSU ملاقات با کارگران انبار و تحویل کالا. پاندمی ویروس کرونا، انفجار اعتراضات Black Lives Matter در تابستان گذشته و افزایش نگرانی ها در مورد امنیت محل کار باعث افزایش علاقه به سازماندهی انبارهای آمازون شد.

اتحاد نیروهای کار آمازون نبردی سخت است. این شرکت موفق به خاموش کردن اتحادیه های کارگری عمده از زمان تاسیس آن در سال 1994. اتحادیه های کارگری برخی از نیروهای کار آمازون در اروپا را سازماندهی کرده اند ، اما هیچ مرکز ایالات متحده با موفقیت اتحادیه صنفی را تشکیل نداده یا به آن پیوسته است.

آمازون بارها مورد انتقاد قرار گرفته است برای شرایط کاری آن، از جمله آن میزان آسیب دیدگی و الزامات بهره وری. رانندگان تحویل همچنین ابراز نگرانی کرده اند در مورد خواسته های شغلی.

بر اساس یک نسخه از قطعنامه به دست آمده توسط CNBC ، “اخوان بین المللی تیمسترها تصدیق می کند که نمونه واضح تری از چگونگی شکست آمریکا در طبقه کارگر نسبت به آمازون وجود ندارد.” “آمازون از آغاز کار خود به عنوان یک خرده فروش کتاب به یک غول تجارت الکترونیکی تبدیل شده و صنعت را پس از صنعت مختل کرده و صدها هزار شغل را آواره کرده است.”

از زمان رای گیری بسمر ، اقدامات سازماندهی بیشتری در سراسر کشور آغاز شده است. RWDSU پیش از این گفته بود که بیش از 1000 کارگر در مورد سازماندهی محل کار خود با اتحادیه تماس گرفته اند. کارگران همچنین گروههای پشتیبانی مردمی را راه اندازی کرده اند ، مانند آمازونی ها متحد شیکاگو لند.

منبع اصلی

شاید این مطالب را هم دوست داشته باشید

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *