0

تاریخچه مدال های المپیک ، توضیح داده شده: برای توکیو چه باید دانست

بازدید 9


ورزشکاران در سراسر جهان یک سال اضافی منتظر شلیک خود به گل نهایی یک مدال از بازی های المپیک توکیو بودند. ورزشکاران تزئینی مانند ژیمناست سیمون بیلز و شناگر کتی لدکی به دنبال اضافه کردن به مجموعه سخت افزارهای خود در بازی های توکیو هستند ، در حالی که برخی از اعضای تیم ایالات متحده امیدوارند که اولین مدال های خود را بگیرند.

در اینجا نگاهی داریم به تاریخچه مدال های المپیک ، اینکه آنها در توکیو چگونه به نظر می رسند و اینکه ورزشکاران با سخت افزار برجسته چه کاری انجام می دهند.

چه زمانی مدالها در المپیک اهدا شد؟

المپیک توکیو

تمام اقدامات مربوط به بازی های المپیک توکیو را از طریق NBC به صورت زنده تماشا کنید

در بازی های المپیک باستان ، که می توان به سال 776 قبل از میلاد مسیح بازگردد ، پیروزمندان به جای مدال هایی که در مسابقات امروز می بینیم ، با تاج گل زیتون آراسته شده اند.

اولین بازی های المپیک مدرن در آتن در سال 1896 جایی است که رسم اعطای مدال به برندگان آغاز شد. به برنده مقام اول مدال نقره ، مقام دوم مدال برنز و کسانی که سوم شدند با دست خالی برنده شدند. سنت معروف اکنون مدال های طلا ، نقره و برنز از سال 1904 در المپیک سنت لوئیس آغاز شد.

کمیته برگزاری شهر میزبان مسئولیت طراحی جوایز را بر عهده دارد. مقررات کمیته بین المللی المپیک اقتضا می کند که طراحی هر مدال شامل عناصر زیر باشد: Nike – الهه یونانی پیروزی – در مقابل ورزشگاه Panathinaikos ، نام رسمی بازی های مربوطه (در تابستان امسال گفته می شود “بازی های XXXII المپیاد توکیو 2020 “) و نماد پنج حلقه المپیک.

مدال های المپیک 2020 توکیو چه شکلی است؟

کمیته برگزاری توکیو 2020 با جمع آوری وسایل الکترونیکی کوچک مانند تلفن های همراه دست دوم در سرتاسر ژاپن “پروژه مدال توکیو 2020” را رهبری کرد. این پروژه برای اولین بار در تاریخ المپیک بود که یک کشور میزبان شهروندان خود را در تولید مدال و استفاده از مواد بازیافتی برای جوایز این بازیها گنجانده بود.

یک مسابقه طراحی برای عموم ایجاد شد تا ایده هایی را برای نحوه جوایز ارائه دهند. پس از بیش از 400 مدخل ، طرحی ساخته شد که ایده ای را که ورزشکاران باید داشته باشند در بر می گیرد “برای پیروزی روزانه تلاش کنید” به منظور رسیدن به شکوه و عظمت.

در تمام مدال های المپیک تابستانی یک الهه یونانی وجود دارد: نایک ، الهه پیروزی. تماشا کنید تا بدانید که چرا این شخصیت از اساطیر یونان باستان به یک بازی ثابت در بازی های تابستانی المپیک تبدیل شد.

طراحی مدال های المپیک 2020 توکیو دارای مضامین کلی “سبک” و “درخشش” است و شبیه سنگهایی خواهد بود که زمانی خشن بودند اما اکنون صیقل داده شده اند تا بدرخشند. با جمع آوری و انعکاس الگوهای نور ، مدال ها نمادی از انرژی ورزشکاران در المپیک و حامیان اطراف آنها هستند. قرار است طراحی مدال المپیک 2020 توکیو نشان دهنده تنوع و نمایانگر جهانی باشد که در آن از افرادی که سخت کار می کنند و رقابت می کنند ، تجلیل می شود.

چرا المپیکی ها مدال خود را گاز می گیرند؟

شاید متوجه شده باشید که المپیک ها هنگام دریافت مدال فقط مدال خود را به نمایش نمی گذارند – در واقع … سلیقه می کنند؟

دلیل اصلی گاز گرفتن مدال های المپیک یک دلیل واضح است: این یک موقعیت عالی برای دوربین ها است.

دیوید والچینسکی ، رئیس جامعه بین المللی مورخان المپیک ، “این به یک وسواس عکاسان تبدیل شده است” در سال 2012 به CNN گفت. “من فکر می کنم آنها به آن به عنوان یک نماد نمادی نگاه می کنند ، به عنوان چیزی که احتمالاً می توانید بفروشید. فکر نمی کنم این کاری باشد که ورزشکاران احتمالاً روی آن انجام می دهندمنبع اصلی

نظرات کاربران

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

*

code

80  +    =  81