0

به گفته بانک آمریکا ، 4 مزیت احتمالی پذیرش بیت کوین در السالوادور

بازدید 15


3 دقیقه خواندن

این مقاله از زبان ما ترجمه شده است نسخه اسپانیایی با استفاده از فناوری های هوش مصنوعی ممکن است خطاهایی به دلیل این فرآیند وجود داشته باشد.

تحلیلگران در بانک آمریکا (BoA) ، یک موسسه بانکی ایالات متحده ، معتقدند که تصویب از بیت کوین از آنجا که پول قانونی می تواند از آن سود ببرد السالوادور . این در یک گزارش جهانی توضیح داده شد ، که از آن جمله است نایب بوکل ، رئیس جمهور آمریکای مرکزی ، قطعه ای را در شبکه های اجتماعی خود منتشر کرد.

گزارش شرکت آمریکای شمالی چهار دلیل را توضیح می دهد که چرا السالوادور به لطف پذیرش دارایی رمزنگاری شده می تواند مزایایی را کسب کند ، که عبارتند از:

1. کاهش هزینه معاملات حواله

به گفته این موسسه ، کارگران خارج از کشور که پول ارسال می کنند می توانند از هزینه های کمتر معاملاتی بهره مند شوند و تأکید می کنند که جریان حواله در السالوادور اساسی است زیرا 24 درصد از تولید ناخالص داخلی آن را تشکیل می دهد.

به گفته بانک تسویه حساب های بین المللی (BIS) ، متوسط ​​هزینه حواله مرزی که در یک بانک سنتی انجام می شود ، بیش از 10 درصد است. بر اساس این گزارش ، این میزان معادل 2.4 درصد از تولید ناخالص داخلی کشور آمریکای مرکزی خواهد بود.

“استفاده از بیت کوین برای حواله ها می تواند هزینه معاملات را در مقایسه با کانال های حواله سنتی کاهش دهد. این ارز رمزنگاری شده می تواند برای فرستنده دلارهای خود را به آن تبدیل کند و سپس آنها را به دلار داخلی برای گیرنده تبدیل کند. اگر تبدیل به طور خودکار اتفاق بیفتد ، می توان نوسانات را کاهش داد. “

2. دموکراتیزاسیون مالی

بر اساس گزارش وزارت دفاع ، تصویب ارز دیجیتال دسترسی به پرداخت های الکترونیکی را دموکراتیک می کند ، زیرا بیش از 70 درصد از جمعیت بزرگسال کشور حساب بانکی ندارند.

3. گزینه های بیشتر برای مصرف کننده

این ارز رمزنگاری شده می تواند گزینه های بیشتری را به مصرف کنندگان ارائه دهد ، “نوآوری را پذیرفته و با شرکت های آمریکایی تجارت بیشتری انجام دهد”.

به همین ترتیب ، سند تصریح می کند که آنها با این ایده اجباری موافقت نمی کنند که شرکت ها از نظر قانونی موظف به پذیرش رمزنگاری هستند. هم مصرف کنندگان و هم مشاغل می توانند امتناع کنند ، به ویژه اگر فاقد فناوری لازم برای این کار باشند.

4. امکان جذب سرمایه گذاری مستقیم خارجی (FDI)

در میان سرمایه گذاری های احتمالی که کشور آمریکای مرکزی می تواند جذب کند ، BoA توسعه دهندگان پلتفرم پرداخت ، تولیدکنندگان دستگاه های خودپرداز و ماینرهای بیت کوین و سایر موارد را برجسته می کند.

بیت کوین در السالوادور

که در خرداد امسال ، کنگره این کشور آمریکای مرکزی قانونی را تصویب کرد که بیت کوین را در این کشور به قیمت قانونی تبدیل می کند.

به اصطلاح “قانون بیت کوین” آن مقرر می دارد که هدف از تنظیم دارایی های رمزنگاری شده به عنوان وجوه قانونی بدون محدودیت با قدرت آزاد کننده ، نامحدود در هر معامله و برای اهداف حسابداری از دلار به عنوان ارز مرجع استفاده می کند.منبع اصلی

نظرات کاربران

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

*

code

78  +    =  86