0

بهترین سیستم عامل های آموزش الکترونیکی و میزبانی LMS برای وردپرس در سال 2021

بازدید 12


تصور کنید که در حال آماده شدن برای شرکت در یک کلاس زنده در دوره تازه خریداری شده خود در زمینه چارچوب های جاوا اسکریپت هستید. و سپس ناگهان ، نمی توانید به صفحه دوره دسترسی پیدا کنید. بعد از چند دقیقه ، صفحه بالاخره بارگیری می شود اما فیلم درس با وضوح بسیار جزئی بافر می شود. نمی توانید کد جاوا اسکریپت را بخوانید و کیفیت صدا آنقدر بد است که معلم ساعت 8 صبح مانند زنگ ساعت به صدا در می آید. وقایع شرم آور مانند خرابی یا فیلم های بافر کافی است تا چندین دانشجوی پردرآمد را از سیستم عامل بعدی وردپرس خود خارج کنید.

در وب سایت های پویا مانند LMS ، بسیار مهم است که ارائه دهنده خدمات میزبانی شما بتواند مطابق با خواسته های شما ، مقیاس با تعداد کاربران در حال رشد و مهمتر از همه بر قابلیت اطمینان باشد. یک وب سایت سنگین ویدیویی مانند LMS نیاز به اولویت بندی در میزبانی وب و میزبانی ویدیو دارد ، زیرا در نهایت استفاده از ویدئوها ممکن است باشد بیش از 90٪ از کل پهنای باند خروجی. بنابراین امروز ما خواهیم دید که چه چیزی باعث می شود یک میزبان خوب WordPress LMS میزبان باشد و توصیه های ما را در مورد ارائه دهندگان میزبانی وب و وب ارائه دهید.

در یک بستر میزبانی LMS به دنبال چه مواردی باشید

برنامه های میزبانی وب به هر شکل و اندازه ای ارائه می شوند و هر ارائه دهنده بسته به پایگاه کاربری خود ، منابع خاصی را نسبت به منابع دیگر اولویت می دهد. به عنوان مثال ، یک میزبان ممکن است برنامه ای با 4 هسته پردازنده داشته باشد ، اما فقط 2 گیگابایت RAM و 40 گیگابایت فضای ذخیره سازی دارد در حالی که دیگری ممکن است 2 هسته پردازنده اما 4 گیگابایت RAM و 120 گیگابایت حافظه ذخیره سازی ارائه دهد. برخی از آنها پشتیبانی مشتری شگفت انگیزی دارند در حالی که دیگران دارای 99.9٪ به روز رسانی چشمگیر هستند. همچنین انواع مختلفی از میزبانی در نقاط مختلف ارائه می شود ، بنابراین مهم است که همه ما با نحوه تأثیر هر یک از آنها بر بستر LMS آشنا شویم:

مدیریت در مقابل میزبانی کنترل نشده

برنامه های میزبانی مدیریت شده با ایجاد راحتی در مدیر ، مراقبت از کارهای ضروری نگهداری مانند بررسی های امنیتی ، پشتیبان گیری روزانه ، به روزرسانی وردپرس یا PHP و غیره را فراهم می کنند. شما احساس راحتی و راحتی می کنید که نگران مداوم وب سایت خود نباشید اما با مشکل عدم کنترل مدیریت وب سایت مواجه می شوید. این نوع میزبانی متکی به این است که سرپرست رویکرد عملی بیشتری را ترجیح می دهد. اما متأسفانه یک رویکرد عملی برای یک وب سایت پیچیده و پویا مانند LMS مناسب نیست.

در حالی که می دانیم وردپرس چنین است قطعاً بهترین گزینه برای شروع LMS است، یک ارائه دهنده میزبانی مدیریت شده ممکن است در سایتهایی مانند LMS مشکل ایجاد کند. یک سیستم عامل آموزش الکترونیکی وردپرس به چندین افزونه ، مضامین متکی است ، گاهی اوقات کد سفارشی اجرا می کند و دارای ویژگی های پیچیده تجارت الکترونیکی است. در نتیجه ، ما بسیار توصیه می کنیم که یک برنامه میزبانی بدون مدیریت برای وب سایت LMS خود انتخاب کنید. داشتن کنترل کامل بر بستر آموزش الکترونیکی یک امر ضروری است.

3 ردیف میزبانی وب: به اشتراک گذاشته شده ، VPS و میزبانی وب اختصاصی

ردیف 1

فهمیدن میزبانی مشترک نوعی مشکل است اما استفاده از آن آسان است. این همچنین یک روش عالی برای صرفه جویی در منابع و پایین نگه داشتن هزینه است. اساساً ، ارائه دهنده میزبان چندین وب سایت را بر روی یک سرور فیزیکی قرار می دهد که در آن می توانند RAM ، فضای ذخیره سازی و پهنای باند را بسته به تقاضای ترافیک خود به اشتراک بگذارند.

با این وجود ، به دلیل همین واقعیت ، یک نقص بزرگ دارد. اگر یک وب سایت به دلیل برخی خطاها یا به دلیل حمله کند شود ، همه وب سایت های دیگر در همان دستگاه با کندی مواجه می شوند. همچنین به این معنی است که هر زمان خرابی در یک وب سایت بر سایر وب سایت ها تأثیر می گذارد.

بنابراین ، برای چیزی مانند یک وب سایت نمونه کارها ساده ، یا برای وب سایت های تجارت الکترونیک سبک تر ، میزبانی مشترک می تواند مناسب باشد. اما برای وب سایت های سنگین تر مانند بازارهای LMS یا eLearning ، میزبانی مشترک به سرعت شروع به نشان دادن محدودیت های خود می کند. وقتی شروع به کار می کنید و شاید وب سایت جدید eLearning خود را در نسخه زنده آزمایش کنید خوب است ، اما وقتی جذابیت کافی پیدا کرد ، بهتر است به VPS ارتقا دهید.

تعداد دانشجویان توصیه شده: 10-50

ردیف 2

VPS یا سرورهای مجازی خصوصی کاملاً متفاوت از میزبانی مشترک هستند. شما منابع مشخصی را به وب سایت خود اختصاص داده اید ، بنابراین منابع بین یکدیگر تقسیم نمی شوند. هر سرور اغلب بر روی ماشین های مجازی جداگانه کار می کند و به همین ترتیب ، مسائل امنیتی و خرابی بسیار کمتر اتفاق می افتد و ترسناک نیست. هزینه یک VPS در حدود 20 دلار در ماه است که با بروزرسانی ها شما را تا 100 دلار در ماه تنظیم می کنیم.

با این حال ، شما برای مقابله با VPS به مقدار کافی از دانش پیکربندی سرور نیاز دارید. بنابراین توصیه می شود که تحقیقات زیادی انجام دهید یا یک متخصص را استخدام کنید تا این کار را برای شما انجام دهد. یک ارائه دهنده هاست معمولاً به شما کمک می کند ، گاهی اوقات هزینه خدمات را نیز درخواست می کند. اما وقتی یک پنل کنترل میزبانی آسان مانند cPanel یا Plesk روی VPS نصب کردید ، قایقرانی بسیار روان و رو به جلو حرکت می کند.

تعداد دانشجویان توصیه شده: 50-200

ردیف 3

Dedicated Hosting برای هر وب سایت از ماشین آلات کاملاً جداگانه ای استفاده می کند که امکان جداسازی کامل سخت افزار و نرم افزار را فراهم می کند. شما در واقع جعبه های سرور را در یک مرکز داده در جایی اجاره می کنید. این به معنای امنیت بیشتر ، قابلیت اطمینان بیشتر ، و ناخواسته ، هزینه بیشتر نیز می باشد. در حالی که هزینه یک VPS معمولاً بین 20 تا 100 دلار است ، یک سرور اختصاصی حداقل 100 دلار با دستگاه های beefier با هزینه بسیار بیشتر به شما باز می گرداند. مگر اینکه داشته باشید درهم یا هزاران از دانشجویان ماهانه در وب سایت eLearning شما ، هیچ دلیلی وجود ندارد که به چنین تنظیمات اضافه کاری بپردازید.

تعداد دانشجویان توصیه شده: 200-1000+

میزبانی مشترک در مقابل VPS در مقابل میزبانی اختصاصی

حکم

در حالی که اکثر ارائه دهندگان هاستینگ گزینه هایی برای هر 3 طبقه میزبانی دارند ، ما برای همه توصیه های خود نگاهی به VPS خواهیم انداخت ، زیرا متوجه خواهیم شد که VPS بهترین گزینه برای یک سیستم عامل LMS قابل اعتماد ، پایدار و مقیاس پذیر است. مطمئناً ، شما احتمالاً می توانید با اجرای یک میزبانی مشترک برای یکی دو ماه اول کنار بیایید ، اما به محض اینکه تعداد دانش آموزان شروع به دهه 50 کند ، احتمالاً به دنبال یک ارائه دهنده میزبانی VPS خوب کنترل نشده خواهید بود.

برترین گزینه های ما برای میزبانی وب سایت آموزش الکترونیکی شما

برای برترین گزینه ها ، ما تصمیم گرفتیم که قیمت های خود را بین 15 تا 20 دلار در ماه حفظ کنیم و به دنبال جدول خلاصه ای از بهترین گزینه های اینجا هستیم:

بهترین میزبانی برای eLearning یا LMS Platform مبتنی بر WordPress

همانطور که احتمالاً متوجه شده اید ، هنگام ارائه خدمات میزبانی ، انتخاب سیاه و سفید نیست. برخی از آنها پهنای باند بیشتری و برخی دیگر از هسته های پردازنده را در اختیار شما قرار می دهند ، در حالی که برخی از آنها فضای ناپسند حافظه SSD را ارائه می دهند. بنابراین موردی را که متناسب با مورد استفاده شما باشد انتخاب کنید!

میزبانی ویدئو ، درست به اندازه میزبانی وب

میزبانی ویدئو عامل مهمی در حفظ سایت LMS است. LMS یکی از زیر مجموعه های منحصر به فرد صنعت وردپرس است ، به این معنا که بسیار ویدئویی سنگین است. همانند میزبانی وب ، میزبانی محتوای ویدئویی خود در یک بستر امن ، قابل اعتماد و قابل دسترسی نیز به همان اندازه مهم است. ویدئوها همچنین سنگین ترین محتوای وب سایت شما هستند که به راحتی بیش از 90٪ داده های موجود را احتکار می کنند. بنابراین ما چند گزینه را در زیر لیست کرده ایم تا ایده خوبی از بازار پلت فرم میزبانی ویدیو به شما ارائه دهیم.

ویستیا

Wistia در حالی که طرف گران قیمت میزبانی ویدیو است ، بهترین انتخاب برای میزبانی است مدرس LMS محتوای دوره. این برنامه سریع ، ایمن است و امکان تعبیه آسان در دوره های Tutor LMS را فراهم می کند. پهنای باند و فضای ذخیره سازی کمی محدود است ، بنابراین می توانید انتظار داشته باشید که خیلی سریع به سد پرداخت همزمان بروید ، اما هزینه های پرداخت بهای تمام شده بسیار مناسب است.

Spotlightr (قبلاً با نام VooPlayer شناخته می شد)

یکی از سیستم عامل های قابل اطمینان و منطقی میزبانی ویدئو که امنیت و سرعت یکسانی را ارائه می دهد اما پهنای باند و ظرفیت ذخیره سازی بیشتری را فراهم می کند. Spotlightr یک ضربه بزرگ در میان کاربران وردپرس است که همیشه می توانند امنیت و قابلیت اطمینان خود را تضمین کنند.

خدمات ویدئویی تعاملی توسط AWS

سرویس تعاملی ویدئویی آمازون گزینه بسیار گسترده ای برای میزبانی فیلم ها فراهم می کند. با داشتن مکان های سرور توزیع شده ، می توانید بهترین عملکرد شبکه را با AWS داشته باشید. همچنین به دلیل پرداخت هزینه ای که کاربران از آن استفاده می کنند و همچنین هزینه اضافی برای پهنای باند یا فضای ذخیره سازی ، پرداخته نمی شود.

انتشارات

Publitio گزینه عالی دیگری برای سرویس دهی ایمن فیلم ها از طریق بستر eLearning شما است. با این حال ، این یک سقف بسیار کم از پهنای باند و ذخیره سازی دارد. و اگر تمام شود ، شما با یک برنامه استفاده از هزینه پرداخت ، که ممکن است بسیار گران باشد ، گیر کرده اید.

ویمئو

Vimeo دارای کاتالوگ بسیار خوبی از ویژگی های خلاقانه همراه با میزبانی ساده از فیلم ها است. این همچنین فضای ذخیره سازی بالا و محدودیت های پهنای باند هفتگی را فراهم می کند. در کنار آن ، این بسیار اقتصادی است و فقط برای شروع کیف پول شما را نمی شکند.

فیلم های خود میزبان

فیلم های میزبان خود فیلم هایی هستند که شما به سادگی در وب سایت وردپرس خود بارگذاری می کنید. به جای استفاده از فضای ذخیره سازی و پهنای باند جداگانه ، از منابع سرور میزبان وب شما استفاده خواهد کرد. این برای عملیات کوچک مقیاس عالی است اما استفاده از مقیاس بزرگتر احتمال خشک شدن منابع شما زیاد است.

یوتیوب

YouTube یک گزینه ساده است زیرا استفاده از آن کاملاً رایگان است و عملاً محدودیتی در پهنای باند یا فضای ذخیره سازی ندارد. از YouTube برای دوره های پولی استفاده نکنید. برخی از افراد ممکن است از این مزیت استفاده کنند و سعی کنند محتوای دوره حق بیمه شما را بدزدند. حتی اگر Tutor LMS از ویژگی های پیشرفته محافظت از ویدئو برخوردار است که هر دانشجو را از یافتن لینک منبع ویدیو و توزیع غیرقانونی آن کاملاً متوقف می کند ، داشتن فیلم های برتر در YouTube هنوز هم ایده آل است. بنابراین ، از YouTube فقط باید به عنوان استفاده شود یک ابزار اضافی برای ایجاد ترافیک بیشتر، و برای میزبانی فیلم ها برای دوره های رایگان ، اما هرگز آیا باید از آن برای دوره های برتر LMS Tutor استفاده کنید

بسته بندی کردن

این تقریباً خلاصه ما را در میزبانی وب سایت های LMS ، سیستم عامل های eLearning ، میزبانی ویدیوی ایمن و غیره خلاصه می کند. با این حال ، این یک صنعت در حال رشد با فناوری های نوظهور است که ما فقط در یک پست وبلاگ نمی توانیم آن را پوشش دهیم. بنابراین ما به شما توصیه می کنیم تحقیقات بیشتری انجام دهید ، از ابزارهای جدید شگفت انگیز مانند Tutor LMS استفاده کنید. قوی ترین وب سایت LMS را که هنوز ندیده ایم ایجاد کنید!

منبع

نظرات کاربران

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

*

code

78  +    =  88