برچسب های وردپرس و نحوه استفاده از آنها در وب سایت خود


برچسب های وردپرسدر وردپرس ، طبقه بندی ها نقش اساسی در سازماندهی پست ها دارند. آنها به کاربران وب کمک می کنند پست های بیشتری را به سرعت و به راحتی کشف کنند. برچسب ها و دسته ها دو طبقه بندی از پیش تعریف شده موجود در وردپرس هستند.

تحت پوشش دسته های وردپرس در پست قبلی ، ما در این مقاله به برچسب های وردپرس خواهیم پرداخت.

محتوا:

برچسب های وردپرس چیست

Tag یک ابزار وردپرس است که برای سازماندهی پست ها / محتوای وب سایت مرتبط یا مشابه استفاده می شود. این به بهبود تجربه کاربر در سایت وردپرس شما کمک می کند.

وقتی بازدید کنندگان سایت بر روی برچسب کلیک کنید ، آنها به صفحه ای هدایت می شوند که تمام پست های دارای آن برچسب را نمایش می دهد.

وردپرس برچسب ها در مقابل دسته بندی ها

اکنون ، چندین مدیر وب سایت تفاوت بین برچسب ها و دسته های وردپرس را نمی دانند. اگرچه در سطح فنی هستند ، هر دو نوع طبقه بندی هستند ، اما از جهات زیر متفاوت هستند:

    1. اولاً ، دسته ها اجباری هستند. اگر پستی را به یک دسته اختصاص ندهید ، وردپرس یک دسته پیش فرض برای شما ایجاد می کند. در مورد برچسب ها ، آنها اختیاری هستند اما بسیار توصیه می شوند.
    2. دسته ها موضوعات گسترده را پوشش می دهند در حالی که برچسب ها با جزئیات بیشتری ارائه می شوند. بیایید این را بگوییم اگر شما یک سایت وبلاگ نویسی دارید که نکات مربوط به سفر ، مشاوره و درسهایی را که از سفرهای خود آموخته اید ، “سفر من به مصر” ممکن است یکی از پست های وبلاگ شما باشد. شما می توانید این پست را در زیر گروهی به نام “آفریقا” قرار دهید. با این حال ، با استفاده از برچسب ها ، می توانید با استفاده از کلماتی مانند دسر ، شتر ، غذا و … کمی خاص تر شوید.
    3. در آخر ، دسته ها سلسله مراتبی هستند ، به این معنی که شما می توانید یک دسته والدین و یک کودک / زیر گروه داشته باشید. با استفاده از مثال “آفریقا” ، می توانید “غرب آفریقا” را به عنوان زیر مجموعه ایجاد کنید. از طرف دیگر برچسب ها سلسله مراتبی نیستند. آنها رابطه والدین و فرزند ندارند در دسته ها دیده می شود.

نحوه ایجاد برچسب ها

برای ایجاد برچسب ها ، به ارسال ها >> برچسب ها. نام برچسب خود را در قسمت “Name” وارد کنید.

بعدی مثل حلزون حرکت کردن است. این یک نسخه URL مناسب از برچسب ایجاد شده است. توجه داشته باشید که اگر یک حلزون حرکت حلزونی ایجاد نکنید ، برای شما ایجاد می شود. همچنین می توانید توضیحی برای سرپرستان اضافه کنید تا هدف از برچسب را ببینید.

پس از اتمام فیلدهای مورد نیاز ، به پایین پیمایش کنید و روی دکمه کلیک کنید افزودن برچسب جدید دکمه برای ذخیره تغییرات

روی

و اینگونه است که شما برای پست های خود برچسب ایجاد می کنید.

نحوه افزودن برچسب ها به یک پست در وردپرس

افزودن برچسب ها در یک پست وردپرس کار ساده ای است. در اینجا نحوه انجام آن آورده شده است.

در داشبورد وردپرس خود ، به این قسمت بروید ارسال ها >> همه پست ها. پستی را که باید به آن برچسب اضافه کنید پیدا کنید ، نشانگر را روی آن قرار دهید و کلیک کنید ویرایش کنید. این شما را به سمت ویرایشگر وردپرس هدایت می کند.

ویرایش پست ها

سمت راست صفحه شما شامل چند گزینه است. به پایین به “برچسب ها” بروید و برای گسترش آن کلیک کنید.

برای افزودن برچسب جدید ، آن را در قسمت “افزودن برچسب جدید” تایپ کنید. اگر می خواهید بیش از یک برچسب اضافه کنید ، آنها را با کاما جدا کنید (،) یا از کلید “Enter” استفاده کنید.

برای افزودن برچسبی که قبلاً ایجاد کرده اید ، 2 حرف اول برچسب را تایپ کنید (به عنوان مثال AF برای آفریقا). برچسب ظاهر می شود و می توانید آن را انتخاب کنید.

افزودن برچسب جدید

پس از افزودن برچسب ها ، روی ‘کلیک کنیدانتشاربرای ذخیره تغییرات

توجه داشته باشید که پس از زدن انتشار ، برچسب های جدیدی که اضافه کرده اید به عنوان برچسب های سطح سایت ایجاد می شوند که می توانید به سایر پست ها نیز اضافه کنید.

ویرایش برچسب ها در وردپرس

پس از ایجاد برچسب ، ممکن است بخواهید نام را به دیگری تغییر دهید. به جای ایجاد یک برچسب جدید ، می توانید برچسب فعلی را ویرایش کنید. در مرحله اول ، نشانگر خود را روی آن قرار دهید نوشته ها و کلیک کنید برچسب ها. در صفحه برچسب ها ، لیستی از برچسب هایی که ایجاد شده اند را مشاهده خواهید کرد. برچسب خاصی را که می خواهید تغییر دهید انتخاب کرده و کلیک کنید ویرایش کنید.

ویرایش برچسب های وردپرس

در صفحه “ویرایش برچسب” ، تغییرات خود را در هر قسمت متن ارائه شده تایپ کنید. پس از آن ، روی به روز رسانی دکمه برای ذخیره تغییرات

نمایش برچسب ها در وردپرس

نمایش برچسب ها در نوار کناری شما امکان پذیر است. این بازدیدکنندگان شما را قادر می سازد تا مقالات را به سرعت پیدا کنند ، در نتیجه تجربه کاربر در سایت شما بهبود می یابد.

برای انجام این کار ، شما به یک ابزارک وردپرس به نام Tag Cloud. cloud tag لیستی از برچسب هایی است که در سایت شما استفاده شده است. برچسب هایی با فونت بزرگتر محبوب ترین برچسب های سایت شما هستند.

بنابراین برای ایجاد یک ابر برچسب ، به آن سر بزنید شکل ظاهری >> ابزارک ها. ابزارک cloud tag را از قسمت ابزارک های موجود بکشید و آن را در نوار کناری خود بیندازید.

نمایش برچسب های وردپرس در نوار کناری

بعد ، روی پیکان کلیک کنید تا منوی کشویی باز شود ، عنوان برچسب را وارد کنید و اگر می خواهید تعداد برچسب ها را نشان دهید ، کادر را علامت بزنید. کلیک صرفه جویی وقتی کارتان تمام شد

ابر برچسب

چگونه برچسب های وردپرس Noindex را بزنیم

همانطور که برچسب ها به بهبود تجربه کاربر کمک می کنند ، می توانند بر روی سایت شما تأثیر منفی بگذارند سئو. چطور؟ خوب ، موتورهای جستجو معمولاً پست ها ، صفحات ، دسته ها و برچسب های سایت شما را فهرست بندی می کنند. بنابراین هر زمان که یک برچسب جدید اضافه می شود ، یک صفحه بایگانی برچسب ایجاد می شود.

اگر یک دسته و برچسب وردپرس دارای نام های مشابه باشد ، صفحات بایگانی برای هر یک ایجاد می شود. این منجر به داشتن محتوای تکراری می شود که می تواند SEO شما را تحت تأثیر قرار دهد. بنابراین برای جلوگیری از تکثیر ، بایگانی برچسب وردپرس خود را noindex کنید. خوشبختانه ، شما می توانید از نسخه رایگان نسخه استفاده کنید پلاگین Yoast SEO برای انجام آن

بنابراین برای شروع ، به پلاگین ها >> افزودن موارد جدید. پس از آنجا ، Yoast SEO را جستجو کرده و آن را نصب و فعال کنید.

اکنون در فهرست وردپرس خود ، به آن بروید جستجوگرها >> جستجو در ظاهر. روی برگه طبقه بندی ها کلیک کنید.

Yoast SEO - برچسب های وردپرس

بعد ، به بخش برچسب ها بروید و روی پیکان رو به پایین کلیک کنید تا گسترش یابد. در بخش “نمایش برچسب ها در نتایج جستجو؟” ، کلیک کنید نه.

کلیک نکنید -

پس از آن ، کلیک کنید ذخیره تغییرات. دیگر نیازی نیست که موتورهای جستجو برچسب های خود را نمایه سازی کنید.

تبدیل برچسب ها به دسته ها

در موردی که یک برچسب ایجاد کرده اید و می خواهید در عوض آن را یک دسته بندی کنید ، نیازی نیست که از ابتدا شروع کنید. می توانید آنها را به سادگی تبدیل کنید.

برای انجام این کار ، به ابزارها >> واردات در فهرست وردپرس خود قرار دهید. در بخش «دسته ها و برچسب ها» بر روی کلیک کنید الآن نصب کن.

پس از پایان نصب ، کلیک کنید وارد کننده را اجرا کنید.

اینورتر دسته ها و برچسب ها

در صفحه بعد ، برگه “برچسب ها در دسته ها” را انتخاب کنید. بعد ، کادر / جعبه های برچسبی را که می خواهید تبدیل کنید علامت بزنید و روی آن کلیک کنید تبدیل برچسب ها به دسته ها دکمه.

روی تبدیل برچسب ها به دسته ها کلیک کنید

و همین همه برچسب های انتخاب شده به دسته بندی های سایت شما تبدیل می شوند.

نتیجه

استفاده از برچسب در یک پست نه تنها به کاربران در جستجوی محتوا با سهولت کمک می کند. همچنین می تواند باعث شود آنها وقت بیشتری را در سایت شما بگذرانند. این مقاله شامل تمام مواردی است که شما برای استفاده صحیح از برچسب ها نیاز دارید.

ما به شدت توصیه می کنیم که از نمایه سازی برچسب ها همانطور که در مقاله نشان دادیم جلوگیری کنید. شما می توانید و باید از این ویژگی عالی استفاده کنید بدون اینکه مانع تلاش در جستجوگرها شوید.

اگر س furtherال دیگری دارید ، لطفاً در زیر نظر دهید. همچنین ، ما را بررسی کنید مقالات دیگر برای کمک به شما در حل مسائل مربوط به وردپرس.

ادامه مقاله های مفید را بخوانید:

منبع اصلی

شاید این مطالب را هم دوست داشته باشید

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *