0

افزایش CO2 در آمازون می تواند بارندگی بیش از جنگل زدایی را تحت تأثیر قرار دهد – اخبار آمازون

بازدید 16


جنگل بارانی آمازون در مسیر رسیدن به میزان باران در طی قرن آینده است.

حتی اگر جنگل زدایی به طور کامل متوقف شود ، تحقیقات نشان داده است که افزایش جهانی دی اکسید کربن می تواند آب و هوای بالای بزرگترین جنگل بارانی گرمسیری جهان را به خطر بیندازد.

طبق شبیه سازی های جدید ، افزایش 50 درصدی CO جهانی2 میزان تولید گازهای گلخانه ای این قدرت را دارد که میزان بارندگی در آمازون را تا حد زیادی کاهش دهد ، احتمالاً معادل آنچه در صورت قطع کل جنگل و جایگزینی مرتع آن اتفاق می افتد.

بدیهی است که این سناریوها شدید هستند ، اما نشانگر این است که چه اتفاقی ممکن است بیفتد اگر ما کاری برای تغییر رفتار خود انجام ندهیم.

“با کمال تعجب ، فقط اثر فیزیولوژیکی است [of CO2] در برگهای جنگل میزان بارندگی سالانه 12 درصد کاهش می یابد [252 millimeters less per year]در حالی که جنگل زدایی کل منجر به سقوط 9 درصدی می شود [183 mm]، ” می گوید دیوید مونته نگرو لاپولا ، بوم شناس از دانشگاه کامپیناس (UNICAMP) در برزیل.

“این اعداد به مراتب بیشتر از تنوع طبیعی در بارندگی بین یک سال و سال دیگر است که 5 درصد است.”

همانطور که صحبت می کنیم ، به نظر می رسد جنگل زدایی و CO2 میزان تولید گازهای گلخانه ای منجر به کاهش رطوبت در بالای آمازون می شود ، اگرچه به روش های کمی متفاوت.

از یک طرف ، جنگل زدایی به معنی برگ کمتر است که منبع اصلی تبادل گاز در طی فتوسنتز است. هنگامی که یک برگ منافذ خود را باز می کند یا روزنه به “نفس کشیدن” CO2 اکسیژن را بیرون بکشید و بخار آب را نیز در جو آزاد می کند.

این در نهایت به ابرهای بالای درختان کمک می کند ، و بنابراین ، بارانی که از همان ابرها می بارد. اگر برگ های کمتری در جنگل وجود داشته باشد ، رطوبت هوا کمتر خواهد شد.

شرکت2 غلظت اثر کمی متفاوت است. با افزایش این گاز گلخانه ای ، معده ها برای مدت زمان کوتاه تری باز می مانند. این بدان معنی است که آنها بخار کمتری نیز در جو منتشر می کنند و منجر به کاهش همزمان پوشش ابر و بارندگی می شوند.

نتایج مطالعه جدید با پژوهش قبلی، که همچنین افزایش CO یافت2 باعث کاهش بارندگی در جنگل های گرمسیری آمریکای جنوبی می شود (و منجر به افزایش بارندگی برای جنگل های دیگر قاره ها می شود).

نتایج این مطالعه قبلی همچنین نشان می دهد که آمازون به ویژه در برابر افزایش CO آسیب پذیر است2حتی بیشتر از جنگل های آسیا یا آفریقا. وقتی آمازون بخار آب کمتری تولید می کند ، بخار آب اقیانوس اطلس نیز ابرهای کمتری برای پیوستن دارد و این بدان معنی است که می توان رطوبت را به جای جنگل آند از جنگل عبور داد.

در حالی که این مناطق بیش از گذشته باران می بارد ، جنگل های بارانی گرمسیری آمریکای جنوبی می توانند خشک شوند. اگر رطوبت کمتری در هوا برای جذب گرما وجود داشته باشد ، محققان فکر می کنند که می تواند منجر به افزایش دمای محلی شود.

چنین یافته هایی روشن می کند که اقدامات محلی در آمازون به سادگی کافی نیست. در نهایت ، آب و هوای آینده و اکوسیستم های گرمسیری آمریکای جنوبی به کاهش جهانی CO بستگی خواهد داشت2 تولید گازهای گلخانه ای و نه فقط چند کشور که اقدام خود را پاکسازی می کنند.

ما در این با هم هستیم

این مطالعه در علوم زیستی.منبع اصلی

نظرات کاربران

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

*

code

  +  41  =  49