0

استفاده از ترکیب در اکسل به چه معناست [+ Why It Matters]

بازدید 5


میانبرهای کپی و چسباندن مفید هستند تا زمانی که صدها نقطه داده برای ترکیب دستی و ترکیب مجدد داشته باشید.

خوشبختانه ، هنگام پیوستن به اطلاعات سلولها ، ردیف ها یا ستون ها ، می توانید از تابع CONCATENATE Excel برای صرفه جویی در وقت (و مهار تونل کارپال) استفاده کنید.

معنی “بهم پیوستن” یا “به هم پیوستن” ، اتصال به هم پیوسته روشی برای متحد کردن محتوای دو یا چند سلول در یک سلول است.

این تابع به شما امکان می دهد داده ها را از ستون ها ، سلول ها ، دامنه ها و ردیف ها به هر قالبی که می خواهید ترکیب کنید ، و به راحتی می توانید نام و آدرس ها را سریعاً به هم بپیوندید یا تاریخ ها و زمان ها را به درستی نمایش دهید.

روشهای مختلفی برای تنظیم فرمول CONCATENATE در اکسل وجود دارد ، بنابراین ما مراحل مورد نیاز برای استفاده از این عملکرد و دستیابی به اهداف صفحه کار شما را طی خواهیم کرد.

9 الگوی اکسل را برای بازاریابان بارگیری کنید [Free Kit]

نحوه ادغام در اکسل

در حالی که چندین روش برای ترکیب متن در کاربرگ اکسل وجود دارد ، ما بر روی عملکرد CONCATENATE تمرکز خواهیم کرد.

این محتویات دو یا چند سلول را بدون تغییر فیزیکی در شکل سلول در یک سلول ترکیب می کند و اغلب برای پیوستن به متن استفاده می شود (به اصطلاح رشته های متنی یا رشته های) از سلولهای جداگانه به یک سلول. رشته متنی حاصل ترکیبی از همه رشته ها در فرمول CONCATENATE شما است.

در اینجا نگاهی داریم به چگونگی ادغام در Excel:

فرض کنید شما لیستی از مشتریانی دارید که نام و نام خانوادگی آنها جداست. برای ساختن یک کمپین هدف مجدد به نام کامل همه نیاز دارید ، بنابراین می خواهید متن را از ستون A (نام) با متن ستون B (نام خانوادگی) بپیوندید.

قبل از استفاده از تابع CONCATENATE ، باید یک ستون جدید برای متن ترکیبی خود ایجاد کنید. در مثال زیر ، ستون C (نام کامل) است.

منبع

اکنون ، شما آماده هستید تا نام و نام خانوادگی را به هم پیوند دهید. برای انجام این کار ، باید هم نحو تابع را بفهمید و هم چگونگی قالب بندی رشته های متنی که فرمول را تشکیل می دهند.

فرمول پیوند اکسل

مانند همه توابع اکسل ، فرمول CONCATENATE با علامت برابر (=) شروع می شود و به دنبال آن نام تابع ، یک پرانتز باز و آرگومان های متن ارائه می شود. نیازی به گرم شدن نیست – در این زمینه ، استدلال ها به سادگی به فرمول می گویند سلولهایی را که باید ترکیب کنند.

= CONCATENATE (متن 1 ، [text2]، …)

= CONCAT (متن 1 ، [text2]، …)

text1: این اولین آرگومان پیوستن است و می تواند یک شماره ، متن یا مرجع سلول باشد.

text2 ، text3 و غیره: این موارد اضافی برای ترکیب هستند. فرمول CONCATENATE می تواند حداکثر 255 مورد را جمع کند ، با مجموع 8192 نویسه.

توجه داشته باشید: در تمام نسخه های اکسل 2016 و بالاتر ، تابع CONCATENATE با جایگزین شده است عملکرد CONCAT. این تابع دقیقاً به همان روش و با توانایی اضافه شده برای ترکیب متن در طیف وسیعی از سلول ها (یعنی ، = CONCAT (A2: D8)) کار می کند. در حالی که به دلایل سازگاری هنوز می توانید به عملکرد CONCATENATE دسترسی پیدا کنید ، مایکروسافت هشدار می دهد که CONCATENATE ممکن است در نسخه های بعدی Excel در دسترس نباشد.

اکسل با Space پیوند دهید

نقل قول های دوگانه (“”) شامل یک فاصله بین آرگومان های متن در هر کجا که می خواهید نمایش داده شود. فقط به یاد داشته باشید که قبل و بعد از هر مجموعه نقل قول یک ویرگول وارد کنید در غیر این صورت یک پیام خطا ظاهر می شود و فرمول اجرا نمی شود. اگر “Enter” را بزنید و رشته متن جدید دقیقاً همانطور که می خواهید ظاهر شود ، می دانید که فرمول شما درست است.

در مثال نام ، می خواهید متن را در سلول های A16 و B16 ترکیب کنید ، بنابراین این استدلال ها را به فرمول اضافه کنید. مطمئن شوید که آرگومان ها را به ترتیب دلخواه خود قرار دهید. برای دریافت “نام خانوادگی” ، فرمول CONCATENATE را اینگونه تنظیم کنید:

= CONCATENATE ((B16 ، “” ، A16)

توجه داشته باشید: اگر حداقل یکی از آرگومان های تابع CONCATENATE نامعتبر باشد ، فرمول یک # ارزش را برمی گرداند! خطا

منبع

اکنون وقت آن است که فرمول CONCATENATE را برای هر نام موجود در لیست اعمال کنید. کافی است بر روی سلول ترکیبی قرار بگیرید تا یک علامت مثبت (+) در گوشه پایین سمت راست ظاهر شود. سپس با کشیدن مکان نما به پایین ستون C ، روی همه سلول هایی که می خواهید به آنها بپیوندید ، کلیک کرده و نگه دارید.

منبع

وقتی مکان نما را آزاد می کنید ، voila! فرمول برای هر سلول اعمال می شود. با این کار به شما اجازه نمی دهد در یک لحظه ده ها رشته متن را بهم پیوسته ، فرمول مربوط به هر سلول را تایپ کنید.

رشته های پیوندی اکسل

متن و اعداد را با هم ترکیب کنید ، نتیجه عملکرد CONCATENATE همیشه یک رشته متنی است. مثال نامگذاری در بالا یک مثال کاملاً ساده است ، اما ایجاد رشته های متنی طولانی تر و معنادارتر در اکسل امکان پذیر است. کلید انجام این کار این است که اطمینان حاصل کنید نتایج شما برای هر کسی که از اطلاعات استفاده می کند ارزش دارد.

فرض کنید در حال کار بر روی یک کمپین ایمیل هستید و می خواهید موضوع را با نام هر مشتری شخصی سازی کنید. به جای تایپ دستی به نام ، می توانید از تابع CONCATENATE برای ترکیب رشته های متنی استفاده کنید. برای این مثال ، من از a استفاده کردم جذاب موضوع ایمیل از واربی ​​پارکر

منبع

من فرمول زیر را می نویسم ، اطمینان حاصل می کنم که ویرگول ها و فضاهایی را که می خواهم در آنها نشان داده شود ، قرار دهم.

= CONCATENATE (B2 ، “،” ، A2 ، “،” ، “” ، C2)

منبع

سپس فرمول را برای کل ستون اعمال می کنم تا لیست موضوعات شخصی سازی شده خود را ایجاد کنم.

منبع

همانطور که رشته های متنی طولانی تری را آزمایش می کنید ، بدانید که هر مرجع سلول در تابع CONCATENATE باید جداگانه لیست شود زیرا قادر به شناسایی آرایه ها نیست. به عنوان مثال ، فرمول شما باید به جای = CONCATENATE (B1: B4) مانند = CONCATENATE (B1، B2، B3، B4) باشد.

ترکیب متن به اندازه کافی ساده است ، اما انداختن تاریخ و زمان در ترکیب می تواند منجر به فرمولی نامرتب و نتایج خطا شود.

تاریخ و زمان را در Excel پیوند دهید

با تعبیه عملکرد TEXT در فرمول CONCATENATE Excel می توانید از بروز مشکلات در زمان و تاریخ جلوگیری کنید. با این کار می توانید هنگام ترکیب متن با شماره یا تاریخ ، قالب را کنترل کنید.

بیایید ببینیم که چگونه همه این اطلاعات را ترکیب کنیم. در این صفحه کار ، من می خواهم تاریخ و زمان پخش مستقیم هر پست وبلاگ را ثبت کنم تا بتوانم در هنگام تجزیه و تحلیل عملکرد ماهانه به اطلاعات مراجعه کنم.

منبع

فرمول مورد نیاز برای پیوستن به این سه رشته ممکن است پیچیده به نظر برسد ، اما اگر تصمیم بگیرید که چگونه تاریخ و زمان را قالب بندی کنید ، ساده است. من می خواهم تاریخ ها و زمان ها را همانطور که هست بگذارم ، بنابراین تاریخ را (mm / dd / yyyy) اضافه می کنم و قالب بندی زمان (hh: mm: ss) در فرمول CONCATENATE.

= CONCATENATE (A2 ، TEXT (B2 ، “mm / dd / yyyy”) ، “at” ، “” ، TEXT (C3 ، “hh: mm: ss”))

نتیجه یک رشته متنی است که با به اشتراک گذاشتن تاریخ و زمان پخش مستقیم پست ها ، زمینه معناداری را فراهم می کند.

منبع

با استفاده از همان مراحل قبل ، عملکرد را به بقیه صفحه کاربر اعمال کنید. علامت بعلاوه (+) را در گوشه سمت راست پایین سلول ترکیبی به پایین ستون بکشید ، سلولهایی را که می خواهید به هم پیوند دهند برجسته می کند.

منبع

محدوده اتصال اکسل

اگر از مهارت های جدید Excel خود هیجان زده هستید ، ممکن است تمایل به پرش و سازماندهی کاربرگ های هزاران نقطه داده را داشته باشید. استفاده از عملکرد CONCATENATE می تواند سرعت کار شما را افزایش دهد ، اما بدانید که محدودیت هایی وجود دارد.

اکسل فقط به شما امکان می دهد با استفاده از عملکرد CONCATENATE 255 مورد ، جمعاً حداکثر 8192 نویسه را ترکیب کنید. بنابراین اگر می خواهید صدها (یا هزاران) رشته متنی جدید ایجاد کنید ، باید در بخشهایی کار کنید.

تابع CONCATENATE آرایه ها را قبول نمی کند (A3: E5) ، بنابراین اطمینان حاصل کنید که هر آرگومان را که می خواهید در فرمول قرار دهید ، لیست کنید. اگر می خواهید طیف گسترده ای از ده ها یا صدها سلول را ترکیب کنید ، یکی از این میانبرها را امتحان کنید.

از کلید CONTROL استفاده کنید.

  1. قسمت اول فرمول خود را تایپ کنید = CONCATENATE (
  2. کلید CONTROL را نگه دارید و سلولهای جداگانه ای را که می خواهید ترکیب شوند انتخاب کنید.
  3. کلید CONTROL را رها کنید ، یک پرانتز بسته کنید و ENTER را بزنید.

از عملکرد TRANSPOSE استفاده کنید.

اگر شما نیاز به ترکیب صدها سلول دارید ، نمی خواهید وقت خود را با کلیک کردن روی هر سلول از دست دهید. در عوض ، از تابع TRANSPOSE برای ایجاد آرایه قبل از مبادله با سلولهای جداگانه استفاده کنید.

  1. سلولی را که می خواهید از تابع CONCATENATE استفاده کنید ، انتخاب کنید.
  2. فرمول TRANSPOSE را برای تولید آرایه ای از سلول ها تایپ کنید. شبیه این خواهد بود: = TRANSPOSE (A1: A10)
  3. با انتخاب سلول TRANSPOSE ، کلید F9 را در نوار فرمول فشار دهید تا آرایه با مقادیر جداگانه ای که به هم پیوند داده می شوند ، جایگزین شود.
  4. براکتهای اطراف مقادیر را پاک کنید تا فقط یک لیست برای شما باقی بماند.
  5. فرمول CONCATENATE را قبل از مقادیر وارد کنید و فرمول را با پرانتز ببندید.
  6. برای دیدن رشته متنی جدید خود را وارد کنید.

در حالی که برخی از کاربران سنگین اکسل می گویند که عملکرد CONCATENATE منسوخ می شود ، اما هنوز یک میانبر مفید برای ترکیب رشته های متنی بدون تأثیر بر بقیه صفحه کار شما است. اگر تازه وارد این برنامه شدید ، وقت بگذارید و درباره آن بیشتر بدانید نحوه استفاده از اکسل و این موارد مفید را بررسی کنید میانبرهای صفحه کلید. در کوتاه ترین زمان می توانید ورق های کاری خود را چرخانده و با کارایی بیشتری کار کنید.

دعوت به عمل جدیدمنبع

نظرات کاربران

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

*

code

6  +  4  =