0

آیا این ایمیل آمازون جعلی است؟ چگونه می توان کلاهبرداری ها را تشخیص داد – اخبار آمازون

بازدید 17


چگونگی ردیابی ایمیل های جعلی آمازون را بیاموزید

گتی

هر روز ، چندین ایمیل دریافت می کنم که ظاهراً تأیید سفارش آمازون هستند. حتی اگر بسیاری از آنها به قدری واضح جعل شده اند که بلافاصله پاک می شوند ، تعداد اندکی وجود دارد که به اندازه کافی قانع کننده است و می توانید ببینید چگونه مردم فریب می خورند. و مردم به وضوح گول می خورند ، وگرنه این پیام ها مدام نمی رسند.

در اینجا ، من قصد دارم به شما نشان دهم که چگونه ایمیل های جعلی آمازون را پیدا کنید ، آنچه کلاهبرداران امیدوارند به آن برسند و اینکه با این پیام های جعلی چه کاری باید انجام دهید.

نحوه تشخیص تقلبی ها

چند نشانه آشکار وجود دارد که ایمیل ‘آمازون’ اصلی نیست.

اولین آدرس ارسال است. بسیاری از برنامه های ایمیل دیگر به طور پیش فرض آدرس ایمیل فرستنده کامل را به شما نشان نمی دهند ، اما نامی را که فرستنده انتخاب کرده است به شما نشان می دهد. بنابراین ، ممکن است مشاهده کنید که ایمیلی با نام فرستنده “آمازون” یا “سفارش آمازون” وارد می شود و اصل آن را تصور می کنید.

با این حال ، کلیک کنید تا آدرس ایمیل کامل مشخص شود (برخی از برنامه های ایمیل دارای یک پیکان کوچک با نامی هستند که آدرس کامل را نشان می دهد) و به طور معمول اولین سرنخ را پیدا خواهید کرد که چیزی درست نیست.

به عنوان مثال در ایمیلی که در زیر نشان داده شده است ، آدرس ایمیل این است: order@amazonhelp.art

آمازون از دامنه .art استفاده نمی کند. در اینجا در انگلیس ، ایمیل های تأیید سفارش آمازون از طریق digital-no-reply@amazon.co.uk می آیند. در ایالات متحده ، آدرس ایمیل با Amazon.com پایان می یابد.

با این حال به آدرس ایمیل اعتماد نکنید. به دنبال نشانه های دیگر تقلب باشید.

آدرس کامل فرستنده هر ایمیل را بررسی کنید

باری کالینز

به عنوان مثال در ایمیل بالا ، خطاهای واضحی وجود دارد که ایمیل های اصلی آمازون مرتکب نمی شوند. به عنوان مثال خط “با ما تماس بگیرید بدون تلفن” فقط قطع می شود و سپس در خط دیگری قرار می گیرد که شما را وادار می کند با یک شماره تماس بگیرید (ما به زودی به آن خواهیم رسید).

آدرسی که قرار است بسته به آن ارسال شود کاملاً اشتباه است. برای شروع هیچ نام خیابانی ندارد.

در جای دیگری از ایمیل غلط املایی وجود دارد که آمازون اجازه عبور از آن را نمی دهد. همه این علائم در کنار هم تأییدی برای اصل نبودن این ایمیل هستند.

کلاهبرداران امیدوار به دستیابی به چه چیزهایی هستند؟

شاید تعجب کنید که چرا برای ارسال این ایمیل ها زحمت می کشید؟ آنها امیدوارند که به چه چیزی برسند؟

در این حالت ، تایید سفارش برای یک آیفون جدید بود. هدف این ایمیل ایجاد هراس است – کسی یک آیفون گران قیمت را در حساب شما سفارش داده است و او آن را به آدرس دیگری تحویل می دهد. کلاهبرداران امیدوارند که برای لغو سفارش اقدام کنید.

آنجاست که شماره تلفن وارد عمل می شود. این یک خط آمازون واقعی نیست – اگر شماره تلفن را در Google وارد کنید ، دیگران را پیدا می کنید که این کلاهبرداری را گزارش می دهند. کلاهبرداران امیدوارند که برای لغو سفارش با این شماره تماس بگیرند ، در آن زمان آنها احتمالاً “به دلایل امنیتی” مشخصات شخصی مانند نام ، آدرس و شماره کارت اعتباری شما را خواهند پرسید. بینگو! هویت شما به تازگی به سرقت رفته است و اکنون کارت اعتباری شما هر شانس بیشتری دارد اراده برای کلاهبرداری استفاده شود

کاری که هرگز نباید با این ایمیل ها انجام دهید

  • با شماره تلفن تماس بگیرید حتی اگر مطمئن باشید این جعلی است و از روی کنجکاوی یا برای دادن تکه ای از ذهن به آنها زنگ می خورید ، یک اشتباه بزرگ مرتکب می شوید. اول ، این می تواند یک کلاهبرداری برتر باشد که به این معنی است که مکالمه هزینه زیادی برای شما خواهد داشت. دوم ، شما تأیید خواهید کرد که شماره تلفن شما در برابر چنین تقلبی آسیب پذیر است ، به این معنی که انتظار می رود در آینده تماس های کلاهبرداری افزایش چشمگیری داشته باشد.
  • روی هر پیوند موجود در ایمیل کلیک کنید. پیوندهای موجود در این ایمیل ها ممکن است شما را به سایتی برسانند که در حال برداشتن اطلاعات شخصی است (به عنوان مثال فرم پشتیبانی جعلی آمازون) یا سایتی که بدافزار را نصب می کند. پیوندهای این ایمیل ها نیز به صورت منحصر به فردی به آدرس ایمیل شما پیوند دارند – با کلیک بر روی هر یک از آنها ، شما فعال بودن آدرس ایمیل خود را تأیید می کنید و این احتمالاً آن را به هدف بزرگتری برای کلاهبرداری های آینده تبدیل خواهد کرد.
  • پاسخ به ایمیل حتی اگر می خواهید به کلاهبردار بگویید پیام خود را کجا نگه دارد ، تمام کاری که شما انجام می دهید این است که تأیید کنید آدرس ایمیل شما فعال است و احتمال اینکه هرزنامه بیشتری داشته باشید نیز بیشتر می شود. ایمیل را حذف کنید در مقابل وسوسه خشم خود مقاومت کنید.

تفسیر:
برخی از اطلاعات و پیوندهای مفید را می توان در این مقاله کامل یافت.منبع اصلی

نظرات کاربران

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

*

code

64  +    =  70