0

آنچه آنها هستند و نحوه رفع آنها

بازدید 9


این را تصور کنید – شما اخیراً یک وب سایت جدید برای میزبانی محتوای خود ایجاد کرده اید و از دیدن آن به صورت مستقیم هیجان زده اید. شما نمی توانید صبر کنید تا در SEO جستجو کنید و رتبه بندی کلمات کلیدی و جذب مخاطب به نام تجاری خود را شروع کنید.

اما بعد یکی از دوستانتان از طریق ایمیل به شما می گوید ، “سلام ، آیا دلیلی وجود دارد که وقتی روی وب سایت شما کلیک می کنم این را می بینم؟ http 403 خطای مثال ممنوع

منبع تصویر

بدون شک ، پیام “403 ممنوع” باعث نگرانی فوری می شود. با مشاهده وب سایت شما برای یافتن این پیام ، چند بیننده بالقوه از دست می دهید؟

خوشبختانه ، چند راه حل سریع و آسان برای خطای 403 وجود دارد. در اینجا ، ما سه مورد برتر را توضیح خواهیم داد ، بنابراین شما می توانید سایت خود را فعال کنید.

→ اکنون بارگیری کنید: SEO Starter Pack [Free Kit]

آنچه معمولاً هنگام فرود در صفحه ای با خطای ممنوع 403 مشاهده خواهید کرد ، چیزی شبیه به این است: “شما برای مشاهده این صفحه مجوز ندارید – خطای HTTP 403.”

همچنین می تواند جمله های کمی متفاوت داشته باشد ، مانند مثال زیر.

403 مثال ممنوع

منبع تصویر

آیا در مورد تفاوت خطای 403 و 404 فکر می کنید؟ در اینجا این است: خطای 404 هنگامی اتفاق می افتد که به صفحه ای دسترسی پیدا کنید که دیگر وجود ندارد یا نمی توان آن را پیدا کرد. از طرف دیگر ، خطای 403 نشان می دهد که دسترسی شما به دلیل اعتبار نادرست اعتبار داده شده است.

روشی آسان برای به خاطر سپردن آن: 403 می گوید “دسترسی ممنوع است “ در حالی که 404 می گوید “ما نمی توانیم آنچه شما خواسته اید پیدا کنیم. “

چه عواملی باعث خطای 403 می شود؟

چند دلیل وجود دارد که ممکن است خطای ممنوع 403 را مشاهده کنید. در اینجا متداول ترین موارد ذکر شده است:

    • مجوز یا خطای مالکیت – مجوزها با کدهایی نشان داده می شوند ، که نشان می دهد هر نوع کاربر چه کاری می تواند انجام دهد. اگر کد نادرستی در ارتباط با یک پرونده یا فهرست داشته باشید ، ممکن است کاربران شما با خطای 403 روبرو شوند.
  • محل پرونده یا پوشه اشتباه است – هنگام بارگذاری محتوا در سایت خود ، ممکن است آن را به فهرست اشتباه اضافه کرده باشید ، که برای کاربران نهایی شما قابل دسترسی نیست.
  • بدون صفحه فهرست – اگر صفحه اصلی شما صفحه فهرست ندارد ، به درستی در مرورگر نمایش داده نمی شود.
  • پلاگین نادرست پیکربندی شده وردپرس – ممکن است یک افزونه آدرس IP را برای جلوگیری از بدافزار مسدود کرده و باعث خطای ممنوع 403 شود.

اکنون که از علل آن مطلع شدید ، بیایید به نحوه رفع آنها بپردازیم.

نحوه رفع خطاهای 403

1. مجوزهای فایل صحیح را تنظیم کنید.

اگر وب سرور خود را پیکربندی کرده باشید ، می خواهید سرور را به گروه www-data اضافه کنید و مالکیت / var / www را به کاربر www-data و گروه www-data تنظیم کنید.

سپس ، اطمینان حاصل کنید که دایرکتوری های شما روی 755 ، پرونده های شما روی 644 و محتوای پویا شما روی 700 تنظیم شده است. این تعیین می کند کدام نوع کاربر (مالک ، گروه ، همه) بتوانند بخوانند ، بنویسند و اجرا کنند.

2. مطمئن شوید که یک صفحه فهرست دارید.

صفحه اصلی وب سایت شما باید index.html یا index.php نامیده شود – اگر اینگونه نیست ، باید نام صفحه اصلی را تغییر دهید تا یکی از آن نامهای URL را در آن بگنجانید.

همچنین می توانید یک صفحه فهرست را در فهرست httpdocs خود بارگذاری کنید و سپس یک تغییر مسیر را در صفحه فهرست خود به صفحه اصلی خود تنظیم کنید.

3. محتوای وب سایت خود را در فهرست صحیح سرور خود بارگذاری کنید.

اگر محتوای خود را به درستی در فهرست سرور خود بارگذاری نکرده باشید ، ممکن است یک پیام ممنوع 403 مشاهده کنید.

چندین مختلف وجود دارد سرویس گیرنده های FTP شما ممکن است میزبانی دامنه خود را انتخاب کرده باشید – فرض کنید FileZilla را انتخاب کرده اید که رایگان است و برای ویندوز ، مک و لینوکس در دسترس است.

برای انتشار آنلاین مطالب خود ، باید پرونده های خود را در فهرست عمومی / htdocs قرار دهید.

توجه داشته باشید: اگر از FileZilla استفاده می کنید ، اگر از سرویس گیرنده FTP دیگری استفاده کنید ، این دستورالعمل ها متفاوت خواهد بود. پس از کشیدن و رها کردن پرونده های خود در پوشه ، باید URL وب سایت خود را جستجو کنید تا بررسی کنید که اکنون به صورت آنلاین نمایش داده می شوند.

اگر در سرور FTP خود هستید و دایرکتوری httpdocs را نمی بینید ، می توانید فایلی را با این عنوان در دایرکتوری ایجاد کنید که می تواند مشکل را نیز حل کند.

4. افزونه های خود را غیرفعال و فعال کنید.

اگر فکر می کنید یکی از افزونه های شما مسئول خطای ممنوع 403 است ، تمام افزونه های خود را به طور موقت غیرفعال کنید.

ممکن است اندکی پس از نصب افزونه متوجه این خطا شده باشید. در این صورت ، با آن شروع کنید و از جدیدترین نصب به قدیمی ترین آن ادامه دهید.

سپس یکی یکی هر پلاگین را فعال کرده و صفحه را تازه کنید تا مشخص شود کدام پلاگین باعث خطا شده است.

همانطور که مشاهده می کنید ، خطاهای 403 به طور معمول تنها در چند مرحله آسان قابل حل هستند. این فقط در مورد دانستن جایی است که باید جستجو شود.

بازار یابیمنبع

نظرات کاربران

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

*

code

3  +  3  =