آمازون و eBay در صف بعدی حمله به سیستم عامل های دیجیتال ACCC قرار دارند


عکس صفحه: Asha Barbaschow / ZDNet

بازارهای خرده فروشی آنلاین که در استرالیا مانند eBay ، Amazon ، Catch.com.au و Kogan فعالیت می کنند ، آخرین شرکت هایی هستند که تحت میکروسکوپ کمیسیون رقابت و مصرف کننده استرالیا (ACCC) قرار دارند ، با نظارت ناظر در مورد رقابت بالقوه و مسائل مصرف کننده در آن فضا.

پس از اعلام در ماه آگوست می شود در حال پایین رفتن در این مسیر است به عنوان بخشی از آن پرس و جو خدمات پلت فرم دیجیتال، ACCC روز پنجشنبه نسخه جدیدی را منتشر کرد مقاله صادر می کند [PDF] که امیدوار است قبل از تهیه گزارش برای خزانه دار در مارس 2022 ، اطلاعاتی را در مورد بازارهای خرده فروشی آنلاین جمع آوری کند.

در این گزارش آمده است: “در حالی كه بازارهای خرده فروشی آنلاین به طور كامل مزایایی را برای فروشندگان و مصرف كنندگان فراهم می كنند ، نگرانی هایی در مورد رفتار برخی از بازارها و خطر آسیب رساندن به فروشندگان و مصرف كنندگان به ACCC مطرح شده است.” “اینها شامل نگرانی های مربوط به نمایش کالاهای فروشنده و به موقع بودن پرداخت برای فروشندگان است. و برای مصرف کنندگان ، سطح پشتیبانی توسط بازارها در هنگام بروز اختلافات و همچنین مشکلات کیفیت کالاها. “

ACCC اظهار داشت که “همچنین به دلیل خطرات احتمالی آینده در بازارهای آنلاین” به دلیل توانایی آنها در انجام یک نقش دروازه بان ، آنها را قادر می سازد تا درجه ای از قدرت بازار را به کار گیرند و ارزش فزاینده ای را از فروشندگان و مصرف کنندگان استخراج کنند ، و به طور بالقوه قیمت ها را افزایش می دهند “.

همچنین مشاهده کنید: کوگان به دلیل ارائه “تخفیف” در محصولات با قیمت های تورم ، 350،000 دلار استرالیا جریمه نقدی کرد

به طور خاص ، ناظر می خواهد رقابت بالقوه و مسائل مربوط به حمایت از مصرف کننده را از دیدگاه فروشندگان ، مصرف کنندگان و هر کس دیگری که خود را مربوط به تحقیق می داند ، درک کند.

با توجه به فشار رقابت آمازون ، ACCC درخواست بازخورد در مورد میزان رقابت بازارهای آنلاین با فروشندگان شخص ثالث را دارد که مستقیماً از فروشگاه های آنلاین خودشان می فروشند.

همچنین این س askingال مطرح است که آیا رقابت یا رقابت بالقوه ، در عرضه خدمات بازارهای آنلاین تحت تأثیر خرید سیستم عامل ها و شرکت های فناوری از جمله شرکت های نوپا ، خرید یا توسعه فناوری جدید و گسترش استرالیا برای مشاغل بین المللی است؟

ACCC همچنین میزان فروش آجر و ملات ، فروش آنلاین مستقیم از وب سایت یک خرده فروش ، خدمات مقایسه یا ارجاع و طبقه بندی طبقه بندی شده را محدود می کند.منبع اصلی

شاید این مطالب را هم دوست داشته باشید

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *