0

آمازون میلیون ها کالای فروخته نشده را از تلویزیون های هوشمند گرفته تا لپ تاپ ها نابود می کند – اخبار آمازون

بازدید 5


اخیرا تحقیقات مخفی در یک انبار آمازون در Dunfermline ، اسکاتلند ، خبر از دفع بیش از 130،000 اشیا “” جدید یا کم استفاده “در یک هفته فقط در همان مکان داده است. خشم عمومی بود روشن. س aboutالاتی در مورد چگونگی هدر رفتن آمازون و چرا وسایل قابل استفاده برای نیازمندان ارسال نشده است؟

آمازون به این پاسخ داد تحقیق ITV با گفتن اینکه “برای دستیابی به هدف از بین بردن صفر محصول” تلاش می شود ، و “هیچ کالایی برای دفن زباله در انگلیس ارسال نمی شود.” دبیر تجارت انگلیس کواسی کوارتنگ به داستان انبار با “تعجب” پاسخ داد و بیان داشت که این زباله غیر منتظره است (هر دو آمازون و دولت اسکاتلند استراتژی های اقتصاد دایره ای طراحی شده برای محدود کردن زباله ها به محل دفن زباله). افشاگر آمازون در پشت این داستان ادعا کرد “هیچ قافیه و دلیلی برای آنچه از بین می رود وجود ندارد” که حاکی از این است که این اتلاف “غافلگیرکننده” نتیجه یک سیستم نابسامان است.

اختصاصی: آمازون سالانه میلیون ها مورد از سهام فروخته نشده را در یکی از انبارهای انگلیس خود نابود می کند ، تحقیقات ITV News نشان داد.

بسیاری از محصولات – از جمله تلویزیون های هوشمند و لپ تاپ ها – اغلب جدید و بدون استفاده هستند. https://t.co/OJjexB0YQd# زباله آمازون pic.twitter.com/UR7XrLWvIM

– اخبار ITV (itvnews) 21 ژوئن 2021

اما زباله فقط اتفاق نمی افتد. سطل زباله نتیجه اقدامات طبقه بندی فرهنگی اجتماعی که در آن اشیا within در یک زمینه خاص بی ارزش تلقی می شوند. سازمانها اشیا within را در حسابهای مالی طبقه بندی می کنند. از دیدگاه حسابداری ، زباله های موجود در انبار آمازون نه بی نظم و نه غیرمنتظره نبوده بلکه نتیجه قابل پیش بینی حسابداری است که برای یک اقتصاد خطی طراحی شده است.

بیشتر اشیا in در حساب های مالی به عنوان سهام ، نوعی دارایی طبقه بندی می شوند. ارزش سهام با گذشت زمان کاهش می یابد ، تا اینکه در نهایت – زمانی که هزینه ذخیره سازی بیش از بازده بالقوه باشد – سهام فروخته نشده به یک تعهد تبدیل شود. سازمان ها می توانند نحوه دفع بدهی های خود را انتخاب کنند ، اما از نظر دفتر مانده ، سهام به ضایعات تبدیل شده است: اجناس بی ارزش برای دور ریختن (به ارزان ترین روش ممکن).

جامعه در حال تولید است هر ساله زباله بیشتر و با این حال ، برای اکثر ما ، این زباله ها از دید دور می مانند. اکثر کشورهای ثروتمند سیستم های مدیریت پسماند را طراحی کرده اند که اشیاless بی ارزش ادراک شده را به سرعت و ارزان از اقتصاد ما حذف می کنند.

کارایی این سیستم های مدیریت پسماند مخفی در حساب های مالی منعکس شده است. زیرساخت های زباله سنتی (محل دفن زباله و تأسیسات بازیابی مواد) به اندازه کافی در دسترس و قابل اعتماد است که با وجود مالیات دفن زباله برای تشویق مسیرهای جایگزین برای اشیا unw ناخواسته طراحی شده است.

آنچه که مورد آمازون را به ویژه نگران کننده می کند ، حجم زباله های درگیر است (توسط برخی چندین میلیون تن در سال) برآورد) مهم این است که بیشتر این زباله ها مربوط به تجارت خرده فروشی خود آمازون نیست ، بلکه سهام ناخواسته هزاران سازمان کوچکتر است که از آمازون به عنوان یک بستر خرده فروشی و توزیع کننده استفاده می کنند. زباله های تولید شده توسط حسابداری مالی یک مشکل سیستمی است.

هزینه کم دفع محل دفن زباله نمونه دیگری از شرایط فعلی است به خوبی شناخته شده عدم موفقیت حساب های مالی در گرفتن پیامدهای منفی زیست محیطی. با این حال ، در مورد دفع زباله ، لزوماً این نیست که گزینه های دیگر برای دفن زباله یا بازیافت هزینه بیشتری داشته باشند. در عوض ، هزینه های مربوطه (مانند بازارهای استفاده مجدد) ناشناخته است و شامل آن در حساب های مالی بسیار دشوار است.

حسابداری در اقتصاد دایره ای

ما باید انتقال از خطی به بیشتر را تشویق کنیم اقتصاد دایره ای، که در آن منابع دوباره مورد استفاده قرار می گیرند و نیاز به دفن زباله تا حد زیادی برطرف می شود. برای انجام این کار ، باید شروع به درک هزینه های مالی مرتبط با بازیافت و استفاده مجدد کنیم ، اینکه چگونه اشیا مقداری از ارزش را فراتر از یک زمینه سازمانی شخصی حفظ می کنند و اینکه چگونه این مقدار در حساب ها گزارش می شود. ما باید یک سیستم از حسابداری برای بخشنامه.

حسابداری بخشنامه به ناچار سازمانها را ملزم به تهیه گزارشهای اجتماعی و زیست محیطی علاوه بر حسابهای مالی می کند و تشخیص اینکه سازمانها به تنهایی نمی توانند بخشنامه شوند. حسابداری در اقتصاد دایره ای نیاز به حسابهای مشترک بین سازمانهایی است که مرزهای سنتی را پشت سر می گذارند و در زنجیره های تأمین گسترده می شوند تا ارزش تولید و تولید را در نظر بگیرند.

از طریق این حساب ها می توانیم ضایعات را قابل مشاهده کنیم ، محدودیت های اکولوژیکی مصرف را شناسایی کنیم و سازمان ها و اقدامات سازمانی را که این محدودیت ها را آزمایش می کنند ، به چالش بکشیم. در مورد آمازون ، این ممکن است هم پلتفرم (آمازون) و هم فروشندگان آن را در حساب های موجود در دسترس عموم که ارزش مادی سهام اضافی را به دست می آورند ، درگیر کنند.

تلاش ها برای محاسبه جریان مواد در سیستم تولید و مصرف ما در حال پیگیری است و اسکاتلند ، جایی که من کار می کنم و انبار آمازون در آن واقع شده است ، پیشگام است. این هفته Zero Waste اسکاتلند گزارش خود را منتشر کرد که دریافت که وزن کل منابع مورد استفاده در سال 2017 توسط افراد اسکاتلندی (18.4 متر تن) بیش از دو برابر سطح پایدار پیش بینی شده (8 تن) بود. هنوز هم برای درک مشارکت شیوه های سازمانی در این جریان مواد ملی لازم است.

منبع اصلی

نظرات کاربران

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

*

code

50  +    =  54