0

آمازون خوشه جهانی را به DocumentDB اضافه می کند – اخبار آمازون

بازدید 17


آمازون اخیراً اعلام پشتیبانی از خوشه های جهانی در DocumentDB، یک پایگاه داده سند محور سازگار با MongoDB.

این ویژگی جدید به کاربران این امکان را می دهد تا خوشه ها را در چندین منطقه AWS مستقر کرده و از نسخه برداری مبتنی بر ذخیره سازی برای بازیابی فاجعه از وقفه های منطقه استفاده کنند. خوشه های جهانی داده ها را تا پنج منطقه تکرار می کنند و خواندن جهانی با تأخیر کم را امکان پذیر می کند. هر منطقه ثانویه حداکثر 16 نمونه تکراری را پشتیبانی می کند.

توسط AWS در سال 2019 معرفی شده است، DocumentDB یک سرویس پایگاه داده مدیریت شده NoSQL است که از ساختار داده های سند برای بارهای MongoDB پشتیبانی می کند. خوشه های جهانی ویژگی اختیاری جدیدی است که در DocumentDB v4.0 موجود است و امکان تکثیر سریع بین مناطق با تأخیر کمتر از 1 ثانیه را فراهم می کند. از آنجا که به تکثیر فیزیکی داده ها مبتنی بر ذخیره سازی متکی است ، نمونه های محاسبه در مناطق اولیه و ثانویه در روند تکثیر شرکت نمی کنند و فقط درخواست های درخواست را پردازش می کنند.

بازیابی فاجعه در اثر خاموشی های منطقه ، خواندن جهانی با تأخیر کم ، خوشه های ثانویه مقیاس پذیر و تکثیر سریع بین خوشه ها موارد اصلی استفاده برای اجرای خوشه های جهانی در Amazon DocumentDB است.

بصورت جداگانه کاغذ چه زمانی ویدئو، کارتیک ویجایراغاوان، معمار ارشد AWS DocumentDB متخصص راه حل ها نحوه عملکرد ویژگی های جدید و چگونگی دسترسی بیشتر آنها را نشان می دهد.

یک خوشه جهانی متشکل از یک خوشه اصلی است که اجازه می دهد تا عملیات خواندن و نوشتن و تا پنج خوشه ثانویه در مناطق دیگر که اجازه خواندن را می دهد. تکثیر از خوشه اصلی به خوشه ثانویه یک جهته است و می توانید استقرارهای غیرفعال فعال ایجاد کنید.

منبع: https: //aws.amazon.com/blogs/database/intasing-amazon-documentdb-with-mongodb-compatibil-global-clusters/

DocumentDB اولین محصولی در اکوسیستم MongoDB نیست که قابلیت های توزیع شده را ارائه می دهد. MongoDB اطلس تکرار فقط خواندنی ، Microsoft Azure Cosmos DB پشتیبانی از توزیع قابلیت خواندن / نوشتن. MongoDB مقایسه ارائه خدمات مختلف MongoDB و به عنوان یک سایت برجسته آزمون سازگاری ناموفق بود.

صرف نظر از قابلیت های تکثیر جدید ، برخی از کاربران هنوز موارد محدودی را برای انتخاب DocumentDB به عنوان پایگاه داده AWS خود مشاهده می کنند. ما پیشنهاد می کنیم به جای آن از DynamoDB استفاده کنید. آدام المور، مشاور فناوری Cloud ، توییت:

تنها مورد DocumentDB حجم کار موجود Mongo است.

در حالی که کوری کوین در مورد آخرین ویژگی های اظهار نظر می کند خبرنامه او:

این همیشه مانند یک سیم کارت در بالای DynamoDB احساس می شود.

در بین محدودیت های فعلی برای خوشه های جهانی ، برای انواع نمونه t3 و r4 پشتیبانی نمی شود. ارتقا of خوشه ثانویه در صورت خرابی منطقه ای خودکار نیست و فقط خوشه اصلی می تواند عملیات نوشتن را انجام دهد. علاوه بر این ، AWS CloudFormation از خوشه های جهانی پشتیبانی نمی کند و از جریان های تغییر نمی توان در خوشه های ثانویه استفاده کرد.

· مدل قیمت گذاری تعداد خوشه های جهانی مشابه سایر سرویس های توزیع شده در AWS است. هزینه نوشتن ورودی و خروجی بین منطقه اصلی و هر منطقه ثانویه از مشتریان دریافت می شود و نرخ های استاندارد DocumentDB برای موارد ، ذخیره سازی ، انتقال داده های منطقه ای و ذخیره سازی پشتیبان اعمال می شود.

تفسیر:
برخی از اطلاعات و پیوندهای مفید را می توان در این پست کامل خواند.

منبع اصلی

نظرات کاربران

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

*

code

18  +    =  22