آمازون با فعالیت روبرو شده و موج «عدالت زیست محیطی» را افزایش می دهد – اخبار آمازون


بیکر گفت: “سرمایه گذاران وقتی یک دهه قبل این کار را نکردند ، نقش بزرگتری را ایفا می کنند و از برخی از این تلاش ها پشتیبانی می کنند.

فعالان عدالت محیطی با سایت های زباله سمی و محل دفن زباله در جوامع با رنگ و مناطق فقیرتر مخالفت کرده اند. آنها همچنین با استقرار تاسیساتی که آلودگی هوا را افزایش می دهند یا در مورد کارخانه های پتروشیمی ، با میزان بالای سرطان و سایر بیماری ها در جوامع اطراف ارتباط دارند ، مخالفت کرده اند.

Maren Costa ، طراح تجربه کاربری و عضو اولیه کارمندان آمازون برای عدالت اقلیمی یا AECJ ، “اگر همه مواردی که ما را به اینجا رسانده است ، آدرس ندهیم ، پس ما فقط در همان مکان قرار خواهیم گرفت.” ، یک سازمان از کارگران تحت فشار شرکت برای اقدام در مورد محیط زیست ، در مصاحبه ای گفت. وی افزود: “به دلیل وجود سیستم های موجود ، ما توانسته ایم آلودگی خود را به برخی از جوامع خاص منتقل كنیم: سیاه و قهوه ای ، كم درآمد و جهانی جنوبی. این تنها راهی است که ما در وهله اول به این وضعیت رسیده ایم. “

بیش از مشاغل

گزینه های آمازون در مورد محل ساخت تسهیلات ، که زمانی این شرکت تبلیغ می کرد برای ایجاد مشاغل در این مناطق است ، اکنون مخالفت کارمندان و فعالان جامعه را ایجاد کرده است. این شرکت در سال 2018 چهاردهمین مرکز تحقق خود را در Inland Empire کالیفرنیا اعلام کرد و گفت: این اقدام باعث ایجاد 1000 شغل دیگر در منطقه ای می شود که آمازون به کارگران 15 دلار در ساعت حداقل دستمزد پرداخت می کند. گفته می شود این شرکت بزرگترین کارفرمای خصوصی در منطقه شرق لس آنجلس است.

منتقدان از آمازون نمی خواهند امکانات را جابجا کند ، بلکه باید تغییراتی ایجاد کند تا آلاینده ها وارد هوا نشوند. میزان انتشار وسایل نقلیه از کامیون های باری مانند آنهایی که به طور مداوم به مراکز وارد و خارج می شوند ، با آسم و سایر بیماری های تنفسی مرتبط هستند. آمازون همچنین نشان دهنده ردپای بزرگی برای حمل بار در فرودگاه Inland Empire در انتاریو است.منبع اصلی

شاید این مطالب را هم دوست داشته باشید

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *