0

آمازون این بار خیلی دور شده است… – اخبار آمازون

بازدید 5


عکس از مارک RALSTON /

خبرگزاری فرانسه از طریق گتی ایماژ

“روزی روزگاری شرکتی وجود داشت که می خواست بر جهان حکمرانی کند …” این ممکن است مانند آغاز یک داستان کودکانه به نظر برسد ، اما اینطور نیست و این پست کاملا با مقاله دیروز، که در آن من تعجب که آیا فن آوری بزرگ در حال حاضر بالاتر از قانون است. متأسفانه ، این تنها راه تفسیر است نامه آمازون به کمیسیون تجارت فدرال ایالات متحده درخواست آن مدیر تازه منصوب شده، دانشگاه معتبر متخصص در قانون ضد انحصاری لینا خان، خود را از کلیه تصمیمات مربوط به شرکت منصرف کند.

این ایده به اندازه خیال پردازی خسته کننده نیست: آمازون چنین استدلال می کند که لینا خان دارد دیدگاه های او را ترسیم کرد در مورد انحصار شرکت در تعدادی از مقالات ، و در مقاله ای کاملاً درخشان تحت عنوان “پارادوکس ضد انحصاری آمازون“، او باید از هرگونه تصمیم مربوط به آن مستثنی شود. اساساً ، این شرکت می گوید “این قاضی برای من کار نمی کند ، یک نفر دیگر برای من بیاور” ، گویی آمازون حق انتخاب دارد که چه کسی باید تصمیمات قانونی را در مورد آن اتخاذ کند. علاوه بر این ، این چالش در پرتو این مسئله است بررسی آینده FTC در مورد خرید MGM توسط این شرکتچیزی که کاملاً در حیطه اختیارات FTC قرار دارد.

آمازون عزیز: اگر جو بایدن تصمیم بگیرد به عنوان مدیر FTC منصوب شود لینا خان، که مشخصاً کسی نیست که او را در خیابان پنسیلوانیا سرگردان می یابد ، اما در عوض یک متخصص برجسته ضد انحصار است که برخی از تأثیرگذارترین مقالات اخیر در این زمینه، منطقی به نظر می رسد که فرض کنیم او می داند چه کاری انجام می دهد. به عبارت دیگر ، اگر جو بایدن قانونگذار خود را برای تغییر در اجرای قانون ضد انحصارى بخواهد منطقی باشد ، منطقی است که او شخص منتقد اجرای ضد انحصارطلب را در راس FTC ، مطابق با دستور کار سیاست خود قرار دهد. علاوه بر این ، در مورد صلاحیت ها و صلاحیت های لینا خان برای این سمت تردیدی وجود ندارد: وی کاملاً آموزش دیده ، آماده و کاملاً مورد توجه قرار گرفته است.

طبق مختصر آمازون ، لینا خان

“… بارها استدلال کرده است که آمازون مقصر نقض ضد انحصار است و باید از بین برود. این اظهارات این تصور واضح را به هر ناظر منطقی منتقل می کند که وی قبلاً در مورد بسیاری از حقایق مادی مربوط به مقصر بودن ضد انحصار آمازون و همچنین موضوع نهایی خود مقصر تصمیم گرفته است. “

آیا باید درک کنیم که برای داشتن مناصب عمومی ، یک شخص باید دنیا را مانند آمازون ببیند؟ یا اصلاً از بیان دیدگاه عمومی خودداری می کنید؟ آیا نظرات کسی درباره موضوعی که به وفور در مورد آن تحقیق کرده و مطالعه کرده اند ، و این صرفاً “برداشت” یا “تعصب خودسرانه” نیست ، باید زمینه ای برای نوعی انصراف باشد؟ اینجا چه خبره؟ آمازون فکر می کند چه کسی باشد – صاحب Capitol Hill؟ آنچه آمازون “تعصبات” می داند دقیقاً برخی از دلایلی است که خان برای آن سمت انتخاب شده است: آنها “مشکلی” نیستند ، بلکه “راه حلی” است که بایدن هنگام انتصاب خود به دنبال آن بود. هیچ کس تعجب نمی کند که آمازون به دنبال انتصاب خان به نظر مطلوب نرسد ، اما هرگز نباید تحت هیچ شرایطی موجب انتصاب شود.

انتظار می رفت که دولت بایدن و به ویژه لینا خان در تلاش برای تنظیم فن آوری بزرگ با مشکل روبرو می شوند، اما هیچ کس انتظار نداشت که همه چیز با درخواست انصراف ، معادل یک اصلاحیه در کل ، شروع شود ، کما اینکه آمازون باید بتواند تصمیم بگیرد که چه کسانی اقدامات خود را قضاوت می کند. علائم این است که آمازون ، توسط سیل واشنگتن با میلیون ها دلار در لابی گری، فکر می کند کل مکان را خریداری کرده است ، کاخ سفید و Capitol Hill.

آمازون این بار خیلی فراتر رفته است.

تفسیر:
نکات و آدرسهای کاملاً مفید را می توانید در این مقاله کامل بخوانید.منبع اصلی

نظرات کاربران

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

*

code

  +  86  =  95