0

آمازون او را اخراج کرد – اکنون او در تلاش است 5000 کارگر خود را در نیویورک اتحادیه کند – اخبار آمازون

بازدید 18


جhristian Smalls بزرگترین چالش زندگی خود را پذیرفته است. هنوز از چه زمانی هوشمند می شوید آمازون سال گذشته او را اخراج کرد ، 32 ساله پیشگام تلاش برای اتحادیه بیش از 5000 کارگر در چهار سال است آمازون امکانات در جزیره استاتن ، از جمله یک انبار غول پیکر.

Smalls در پیگیری این هدف راهی کاملاً غیرمعمول را طی می کند. او اتحادیه مستقل اتحادیه کار آمازون را تاسیس کرد ، متقاعد شد که اتحادیه جدیدی که فقط کارگران آمازون را تشکیل می دهد هوشمندانه ترین روش برای جمع کردن کارمندان آمازون در پشت اتحادیه پس از درهم شکستن تلاش برای اتحادیه سازی یک انبار آمازون در آلاباما در اوایل سال جاری است.

اسمالز گفت: “من معتقدم كه موفق خواهیم شد.” “نیویورک یک شهر اتحادیه است. رانندگان اتوبوس ، بهداشت ، پلیس ، آتش نشان ، همه آنها اتحادیه هستند. همه در اتحادیه با کسی ارتباط دارند یا کسی را می شناسند. “

اما بسیاری از کارشناسان کارگری می گویند که این یک تلاش طولانی است ، با توجه به اینکه اسمالز و اتحادیه نوپای وی تجربه سازماندهی و تخصص کمی دارند و با درآمد سالانه 386 میلیارد دلار در برابر یک کولوس سخت اتحادیه ای قرار می گیرند. اتحادیه Smalls بودجه خود را از طریق تأمین می کند GoFundMe ، جمع آوری فقط 4500 دلار تا کنون.

کوچک ، قد بلند ، ورزشکار و دارای ریشی کاملاً بریده ، می گوید که او از ضرر اتحادیه خرده فروشی خرده فروشی و فروشگاه های بزرگ در آلاباما آموخته است. اسمالز گفت: “این واقعیت که ما دیده ایم آمازون چه کاری انجام می دهد ، به ما یک مزیت می دهد.” “و ما از فرصت های از دست رفته اتحادیه درس گرفتیم. ما قرار نیست اشتباهات آنها را مرتکب شویم. ” اسمالز قول می دهد كه كمیته بزرگتر و قوی تری برای آموزش و بسیج كارگران برای حمایت از اتحادیه كار آمازون خود داشته باشد.

این اولین بار نیست که Smalls با آمازون شمشیر می زند. با اعتقاد به اینکه آمازون تقریباً به اندازه کافی برای محافظت از کارگران در برابر Covid-19 ، چه در وسایل حفاظت شخصی و چه در مسافت های اجتماعی ، کار نمی کند ، Smalls – که در آن زمان دستیار مدیر انبار جزیره استاتن بود – در مارس 2020 رهبری یک پیروزی را به دست گرفت. آمازون او را اخراج کرد در آن روز ، گفت او قوانین فاصله اجتماعی را نقض کرده است. دادستان کل ایالت نیویورک ، Letitia James ، آمازون را به اخراج غیرقانونی اسمالز متهم کرده است برای صحبت کردن در مورد مسائل ایمنی

چند روز پس از برکناری اسمالز ، مشاور عمومی آمازون نقشه ای را ترسیم کرد – در جلسه ای که جف بزوس در آن شرکت کرد – اسمالز را لکه دار کنید به عنوان “هوشمندانه و زبانی نیست” و او را “چهره کل جنبش اتحادیه / سازماندهی” می کند.

اسمالز به گاردین گفت: “آنها گفتند كه تمام چهره اتحادیه علیه آمازون را برای من ایجاد می كنند.” “من سعی می کنم آنها را وادار کنم کلمات خود را بخورند.”

اسمالز ، که آمریکایی آفریقایی تبار است ، گفت که طرح مشاوره عمومی “قطعاً نژادپرستانه بود”. مشاور عمومی گفت که او نمی داند Smalls سیاه پوست است ، اما Smalls او را باور نمی کند.

اسمالز در توضیح تصمیم خود برای ایجاد اتحادیه جدید گفت: “اگر اتحادیه های تاسیس شده م effectiveثر بودند ، آنها از قبل آمازون را اتحادیه می كردند. ما باید به اتحادیه سازی به سبک قرن 21 فکر کنیم. این چگونه می توانیم همبستگی کارگران را ایجاد کنیم. اتحادیه های تاسیس شده واقعاً آمازون و کار در آمازون را نمی دانند. آمازون برای من یک پایگاه خانگی است. خیلی ها اینجا من را می شناسند. این به تلاش ما کمک می کند تا کارت ها را امضا کنیم و افراد داخل آن را امضا کنیم. “

سایر فعالان ، از جمله دریک پالمر ، که آمازون وی را برای پیوستن به اعتراض کولید اسمالز ، و جرالد برایسون ، کارمند آمازون در استاتن آیلند که به گفته هیئت روابط ملی کار (NLRB) اخراج غیرقانونی برای رهبری اعتراض دوم در مورد ایمنی کوید.

پالمر ، بسته بندی کننده در انبار استیتن آیلند ، گفت: “بیشتر افرادی که با اتحادیه کارگری آمازون درگیر هستند ، تجربه زیادی در آمازون دارند و می دانند کارگران آمازون چه می خواهند.”

حتی از زمان آغاز مبارزات انتخاباتی اتحادیه کارگری آمازون در 20 آوریل ، اسمالز اغلب 10 ساعت یا بیشتر وقت صرف کرده است یک روز در چادر اتحادیه ، ثبت نام کارگران. چادر – با تابلویی ، “کارتهای مجوز خود را در اینجا امضا کنید” – در کنار یک ایستگاه اتوبوس عمومی در خارج از انبار جزیره استاتن آمازون قرار دارد. برای جلب انتخابات NLRB ، اتحادیه اسمالز حداقل 1700 امضا (حداقل 30٪ کارگران) نیاز دارد که مجموع اسمالز امیدوار است تا اواخر ژوئن به این تعداد برسد.

زنی در انبار عظیم آمازون در جزیره استاتن کار می کند.
یک زن در انبار عظیم آمازون در جزیره استاتن کار می کند. عکس: یوهانس آیزل / خبرگزاری فرانسه از طریق گتی ایماژ

ربکا گفت: “کارگرانی که عضله گرد هم آمدن برای داشتن صدای بیشتری در کار و بهبود محل کارشان چیز خوبی است ، اما پیروزی در یک انتخابات NLRB ، به ویژه در برابر شرکتی مانند آمازون ، یک جنگ واقعاً دشوار است.” گیوان ، استاد مطالعات کار در راتگرز.

استوارت اپلباوم ، رئیس اتحادیه خرده فروشی ، عمده فروشی و فروشگاه های بزرگ ، گفت: «كارگران آمازون به اتحادیه ها احتیاج دارند. من امیدوارم که کریس و دیگران در سراسر کشور موفق باشند. ما مشتاقانه منتظر حمایت از آنها هستیم. اگر پول کریس تمام شود ، ما از آنها حمایت می کنیم و در عوض بدنبال چیزی نمی گردیم. “

Smalls که برای اولین بار در سال 2015 توسط آمازون استخدام شد ، عملکرد بسیار خوبی داشت به طوری که این شرکت او را به انبار استاتن آیلند منتقل کرد تا کارگران خود را در سال 2018 باز کند. در ابتدا من کار در آمازون را دوست داشتم. “اما این به وضوح در طول سالها تغییر کرد ، زمانی که فهمیدم برخی مشکلات سیستمی عمیق با آمازون وجود دارد.” وی گفت که میزان جراحت آمازون بسیار زیاد است ، آمازون در هنگام استخدام کارگران مسن را تبعیض می کند ، کارگران زن اغلب بدرفتاری می کنند ، کارگران اغلب در صورت مواجهه با موارد اضطراری خانوادگی اخراج می شوند و وقت خود را تمام می کنند. وی همچنین از تبعیض نژادی شکایت داشت. اسمالز گفت: “من 49 بار درخواست مدیر شدن کردم و هرگز موفق به این کار نشدم.” “من می دانستم که برخی از طرفداران و نژادپرستی اتفاق می افتد. اسمالز گفت ، اتحادیه می تواند در همه این امور کمک کند.

دریک پالمر گفت: “کریس بسیار شجاع است.” “همه ما در جبهه ها بسیار شجاع هستیم.” وی افزود ، “بسیاری از کارگران می خواهند در این امر سهیم باشند ، اما می ترسند.”

اگرچه تلاش های صنفی تازه از زمین خارج می شود ، آمازون در حال حاضر با استفاده از بسیاری از همان روش هایی که در آلاباما استفاده می کرد ، ارسال متن ضد اتحادیه برای کارگران ، نصب علائم ضد اتحادیه در حمام ها و نظارت بر تلاش های اتحادیه است. اسمالز می گوید اتحادیه وی به سرعت به آنچه او می گوید دروغ آمازون است ، پاسخ می دهد ، مانند ادعای اینكه اگر شما كارت طرفداری از اتحادیه را امضا كنید ، “از حق صحبت كردن به جای خود صرف نظر می كنید”.

اسمالز گفت: “ما در اسرع وقت آنها را رد می كنیم.” “ما علنا ​​آنها را افشا می کنیم. ما همه چیز را در شبکه های اجتماعی به اشتراک می گذاریم. آمازون ناامید شده است که اتحادیه را نابود کند و بدنام کند ، و این باعث می شود آنها بد به نظر برسند. این به آنها ضربه می زند. “

اسمالز ادامه داد: “آنها در حال حاضر علائم ضد اتحادیه در حمام و مشاغل صنفی حرفه ای دارند که در اطراف می چرخند. آنها کسانی هستند که کارمندان را بیش از حد آزار می دهند و کارمندان را می ترسانند. آنها کسانی هستند که صدای کارمندان را می گیرند. “

آمازون به سوالات گاردین ، ​​که شامل درخواست از او برای پاسخ به اظهارات اسمالز در مورد تبعیض نژادی و سنی یا بدرفتاری با زنان است ، پاسخ نداد. آمازون گفته است: “ما به هیچ وجه تبعیض یا آزار را تحمل نمی کنیم.” آمازون اخیراً طرحی را اعلام کرد که هدف آن آسیب رساندن به نصف است، گفت: “ما می خواهیم [employees] سالم و ایمن باشند. ” آمازون غالباً می بالد که از مزایا و مزایای خوبی برخوردار است و می گوید: “ما در هر جایی که استخدام می کنیم بهترین مشاغل موجود را ارائه می دهیم.” آمازون در دفاع از تلاش های ضد اتحادیه خود می گوید این مهم است كه كارمندان از همه طرف های عضویت در اتحادیه آگاه باشند.

همانطور که در آلاباما ، آمازون به کارگران می گوید که آنها به اتحادیه – یا بار پرداخت حقوق صنفی نیاز ندارند. پاسخ اسمالز:کارگران اتحادیه به طور متوسط ​​سالانه 11000 دلار بیشتر از کارگران غیر اتحادیه درآمد دارند، و چه کسی برای شما مهم است که شما 1000 دلار به عنوان عضو اتحادیه بپردازید؟ “

منبع اصلی

نظرات کاربران

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

*

code

1  +  1  =